بهشت ایران
پیغام مدیر :
با سلام خدمت شما بازدیدکننده گرامی, به وبلاگ من خوش آمدی. به استحضارتان می رسانم که انتشار اخبار صحیح و مقابله با شایعات آرمان من است.از نظرات سازنده شما هم استقبال می کنم.
 
 
ساعت : ۸:٠٧ ‎ق.ظ
نویسنده : رضا
نظرات


• مريم رجوي، صالح رجوی و منوچهر هزارخانی جزو بازداشت شدگان هستند

• اظهارات سخنگوی پليس فرانسه در مورد عمليات عليه مجاهدين

• استقبال سخنگوی وزارت خارجه ايران از دستگيری مجاهدينچهارشنبه ۲۸ خرداد ۱۳۸۱ – ۱۸ ژوئن ۲۰۰۳

ساعت شش بامداد روز گذشته بالغ بر هزار و پانصد تن از نيروهای پليس فرانسه با يک يورش سراسری به محل سکونت نيروهای وابسته به سازمان مجاهدين خلق در پاريس و حومه آن، استانهای «اور سور واز» و «ايولين» تا ساعت مخابره خبر، تعداد دويست و شانزده تن از نيروهای اين سازمان دستگير و روانه بازداشتگاهها شده اند. تعدادی هليکوپتر نيز عمليات پليس را از طريق هوا مورد پوشش قرار داده بود. مجموعا از حمله به سيزده مقر استقرار نيروهای مجاهدين خلق در پاريس و حومه بيش از پنج ميليون دلار و يورو بصورت پول نقد توسط پليس ضبط شد. همچنين محل تهيه برنامه های تلويزيونی مجاهدين در حومه پاريس به اشغال پليس درآمد و کليه دستگاههای کامپيوتر و امکانات ارتباطی به پاسگاههای ژاندارمری در شهر «سرژی پونتواز» و « اور سور واز» منتقل گرديد. به گزارش عباس بختياری خبرنگار مقيم پاريس در ميان دستگير شدگان چند عضو شناخته شده اين سازمان از جمله مريم رجوی همسر مسعود رجوی و صالح رجوی برادر رهبر مجاهدين و نيز منوچهر هزارخانی عضو شورای ملی مقاومت به چشم می خورند. قاضی منطقه استان «اور سور واز» علت دستور حکم را عملياتی دانست که قرار بوده است توسط نيروهای اين سازمان در خاک فرانسه انجام گيرد. اما قاضی و رسانه های ارتباط جمعی فرانسه هنوز هيچگونه خبری مبنی بر نوع عمليات انتشار نداده اند. يک مفسر و کارشناس سياسی فرانسه در گفتگويی تلويزيوني اين حمله را با اولتيماتوم کشورهای اروپايی به ايران و چرخش آن به سوی امريکا بی ارتباط نميداند.

بنابر اين گزارش عمليات حمله و دستگيری اعضا مجاهدين تا ساعاتی از شب گذشته ادامه داشته است. در حال حاضر وکيل خانواده های مجاهدين خلق « پيير برسي» عضو سازمان جهانی حقوق بشر از روز گذشته اقدامات خود را برای آزادی دستگيرشدگان شدگان آغاز کرده است.اظهارات سخنگوی پليس فرانسه در مورد عمليات عليه مجاهدين

کميسر آلن تور، سخنگوی رسمی پليس فرانسه در مورد عمليات دستگيری مجاهدين گفت ماموران پليس و ژاندارمری فرانسه بايد ۱۳ مرکز سازمان مجاهدين خلق را به تصرف خود در آورند. تنها مرکز «اور سور اواز Auvers sur Oise» هشت هزار متر مربع مساحت دارد که حدود ۳۰ ساختمان در آنجا قرار گرفته است و به همين خاطر پليس فرانسه مجبور بود که تعداد نفرات لازم را برای تصرف اين مراکز آماده کند. به همين خاطر بيش از هزار و ۳۰۰ تن از ماموران ويژه پليس و ژاندارمری فرانسه در اين عمليات شرکت کردند.

سخنگوی رسمی پليس فرانسه درباره دليل بازداشت اعضای سازمان مجاهدين خلق در پاريس و حومه اين شهر گفت که از پايان سال ۲۰۰۰ ميلادي، تحقيقات DSD، سازمان اطلاعات و امنيت فرانسه درباره سازمان مجاهدين خلق آغاز شده بود و پس از اين تحقيقات، قاضی ژان لوئی بروگر، قاضی عمليات تروريستی دادگستری فرانسه، پرونده تحقيقی را گشود و به سازمان DSD دستور داد تا به تحقيقات ادامه دهد. پس از ماهها تحقيق، بالاخره قاضی بروگر دستور بازداشت اعضای سازمان مجاهدين خلق را صادر کرد و پليس فرانسه با استفاده از هزار و ۳۰۰ مامور ويژه، ۱۶۵ تن از اعضای سازمان مجاهدين خلق را بازداشت کرد.

سخنگوی رسمی پليس فرانسه در مورد اتهامات مجاهدين خلق گفت: اتهامی که قاضی بروگر به اعضای سازمان مجاهدين خلق وارد کرده است، شرکت در عمليات خرابکارانه و آماده کردن مقدمات عمليات تروريستی و همچنين پرداخت هزينه های يک سال سازمان تروريستی است. اين اتهاماتی است که قاضی بروگر به اعضای سازمان مجاهدين خلق وارد کرده است.

وی در مورد ميزان پول نقدی که به دست پليس افتاده است گفت: يک ميليون و ۳۸۰ هزار دلار اسکناسهای ۱۰۰ دلاری و ۱۵۰ هزار يورو. در مرکز «اور سور اواز Auvers sur Oise» دستگاههای بسيار مدرن ارتباطات از طريق ماهواره، وسايل جلوگيری از شنود مکالمات، کامپيوتر و وسائل مدرن ديگر به دست آمده است. وی افزود: بايد تحقيقاتی نيز درباره حسابهای بانکی انجام دهيم که به چه کسانی تعلق دارند و سرچشمه پولها کجاست.استقبال سخنگوی وزارت خارجه ايران از دستگيری مجاهدين

سخنگوی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی از دستگيری افراد سازمان مجاهدين در فرانسه استقبال کرد و گفت: «ما از مدت‌ها قبل انتظار داشتيم، فرانسه در اجـرای مصوبه‌ی اتحاديه‌ی اروپا كه اين گروهك را تروريست دانسته و همچنين در چارچوب مسؤوليت‌های بين‌المللی خود با آنان برخورد كنـد.» به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجويان ايران، حميدرضا آصفی افزود: «ما نيز اطلاعات خود را در خصوص اعضای اين گروهك تروريست و پرونده‌ی قضايی و جنايات آنان به مقامات فرانسوی و اينترپول اطلاع داده بوديم.» سخنگوی وزارت امور خارجه همچنين اظهار داشت:« اين يك گام مثبت از سوی فرانسه است و انتظار داريم با اين افراد مانند ساير تروريست‌های خطرناك رفتار شود.»

:: برچسب‌ها: