بهشت ایران
پیغام مدیر :
با سلام خدمت شما بازدیدکننده گرامی, به وبلاگ من خوش آمدی. به استحضارتان می رسانم که انتشار اخبار صحیح و مقابله با شایعات آرمان من است.از نظرات سازنده شما هم استقبال می کنم.
 
 
ساعت : ٩:٢٩ ‎ق.ظ
نویسنده : رضا
نظرات
هر فردي كه سوابق شهيد بهشتي را بررسي كرده باشد، مي‌داند كه ايشان ديدگاه بسيار روشني در آزادي، كرامت و احترام به همه انسان‌ها داشتند.

آيت‌الله سيدجمال موسوي ـ از همراهان شهيد مظلوم بهشتي ـ در گفت‌وگو با «بازتاب» به تشريخ جنبه‌هاي شخصيتي ايشان پرداخت.

وي در توضيح نحوه برخورد دكتر بهشتي با مخالفان فكري گفت، ايشان كاملا به سخن مخالفانش گوش مي‌داد، سپس با تأكيد بر نقاط قوت فكري طرف مقابل، برخي از اشكالات او را تذكر مي‌داد. وي افزود: قدرت شهيد بهشتي در بحث،‌ ناشي از آزادانديشي ايشان بود كه اين حالت، ريشه‌اي الهي و ديني دارد.

دكتر موسوي با اشاره به تلاش‌هاي شهيد بهشتي در برنامه‌ريزي‌هاي درازمدت گفت: ايشان معتقد بود طرح‌هاي ما بايد عميق، صريح، دقيق و براي نسل‌هاي آينده قابل استفاده باشد.

او براي جلوگيري از پراكندگي و تشتت جوان‌ها، طرح‌هاي بلندمدت داشت و از جمله مدرسه دين و دانش براي دانش‌آموزان، جلسات «گفتار ماه» براي جوانان و دانشجويان و «مدرسه حقاني» را براي طلاب حوزه تأسيس كرد.

موسوي افزود: بايد گفت چه در زماني كه شهيد بهشتي در ايران بود و چه سال‌هايي كه در آلمان و مركز اسلامي هامبورگ فعاليت داشت، وي مهمترين پشتگرمي انجمن‌هاي اسلامي بوده و دانشجويان، بيشترين مايه‌هاي فكري و مشورتي خود را از ايشان مي‌گرفتند.

آيت‌الله موسوي با بيان خاطره‌اي از ايشان گفت: ايشان يك جمله فراموش نشدني به من گفتند و آن اين بود كه «من هيچ‌ وقت كارم را به قصد درآمد انجام نداده‌ام، بلكه اصالت را به خود كار داده‌ام» كه البته عمل ايشان هم به خوبي، نشان دهنده اين واقعيت بود.

دكتر موسوي در پايان گفت:‌ ايشان بسيار فكور، بلندنظر، پركار، مصمم و در جمع‌بندي مطالب و بيان شيواي آنها بسيار چيره‌دست بود؛ نمونه كار ايشان را در اداره مجلس خبرگان مي‌توان ديد، چرا كه در اين مجلس، شهيد بهشتي با مديريت قوي خود، توانست ميان افكار مختلف، تفاهم ايجاد كند.
undefined
لينک آثار شهيد مظلوم دکتر بهشتی

:: برچسب‌ها: