بهشت ایران
پیغام مدیر :
با سلام خدمت شما بازدیدکننده گرامی, به وبلاگ من خوش آمدی. به استحضارتان می رسانم که انتشار اخبار صحیح و مقابله با شایعات آرمان من است.از نظرات سازنده شما هم استقبال می کنم.
 
 
عقب‌نشيني پاول در قبال ايران
نوشته شده در ۱۳۸٢/٤/۱٤
ساعت : ٩:٢٠ ‎ق.ظ
نویسنده : رضا
نظرات


كالين پاول وزير امور خارجه آمريكا، با عقب‌نشيني از مواضع گذشته خود در قبال ايران تأكيد كرد، بيش از اين نمي‌خواهيم به اختلافات داخلي ايران بپردازيم.

به گزارش «الحيات»، پاول در گفت‌وگو با يك راديوي محلي آمريكا اعلام كرد، در وضعيت كنوني، مهم اين است كه از پرداختن به درگيري‌هاي داخلي ايران كناره‌گيري كنيم.

وزير امور خارجه آمريكا ضمن همنوايي با خواست جوانان و دانشجويان ايراني گفت: سيدمحمد خاتمي، رييس‌جمهور منتخب مردم اين كشور است كه آزادانه و بدون فشار به اين سمت رسيده است‌‌، لذا مي‌بايست منتظر اصلاحات به دست خود مردم و رييس‌جمهور منتخبشان باشيم.

وي گفت: بهترين كار اين است كه ببينيم، آيا اين حركتي كه جوانان و دانشجويان ايراني آغاز كرده‌اند به نتيجه مثبتي در راه اصلاحات در ايران دست خواهد يافت يا نه.

پاول گفت: دامن زدن ما به اختلافات داخلي ايران، روند اصلاحات را در اين كشور كند مي‌كند. وي در پاسخ سؤالي مبني بر اينكه آيا به ايران و سوريه حمله خواهيد كرد يا نه گفت: افق‌هاي روشني فراروي اين دو كشور، با آمريكا وجود دارد كه امكان هرگونه حمله نظامي را منتفي مي‌كند.


:: برچسب‌ها: