بهشت ایران
پیغام مدیر :
با سلام خدمت شما بازدیدکننده گرامی, به وبلاگ من خوش آمدی. به استحضارتان می رسانم که انتشار اخبار صحیح و مقابله با شایعات آرمان من است.از نظرات سازنده شما هم استقبال می کنم.
 
 
گريبان غرب در دست حزب‌الله قلابي!
نوشته شده در ۱۳۸٢/٩/۱٧
ساعت : ۱۱:۳۱ ‎ق.ظ
نویسنده : رضا
نظراتتشكيلات‌ مختلفي كه در كشورهاي اسلامي و با توصيه سرويس‌هاي امنيتي ايالات متحده تحت عنوان «حزب‌الله» و به تقليد از لبنان ايجاد شده‌اند، با خارج شدن از كنترل سازمان‌هاي اطلاعاتي اين كشورها، به معضل بزرگي در خاورميانه تبديل شده‌اند.

تشكيل اين گروه‌ها كه در نيمه دوم دهه 80 و با هدف تحت‌الشعاع قرار دادن كنترل انقلاب اسلامي در جهان اسلام آغاز شد، گرچه به مدت 15 سال نتايج موفقيت‌آميزي به همراه داشت، اما اكنون و به ويژه پس از 11 سپتامبر به چالش امنيتي گسترده‌اي براي آمريكا و اروپا تبديل شده است. آخرين محصول حزب‌الله قلابي انفجارهاي بزرگ استانبول بود كه توسط گروه حزب‌الله تركيه ـ كه كمتر از 20 سال از تأسيس آن توسط «ميت» (سازمان اطلاعات تركيه) سپري شده بود ـ انجام شد.

در سال 1985، هنگامي كه كردهاي جدايي‌طلب تركيه در قالب «پ.ك.ك» به مبارزه عليه دولت مركزي مشغول بودند، «آنكارا» طرح «حزب‌الله تركيه» را پي‌ريزي كرد و به اين وسيله، حزب‌الله تركيه در شهرهاي كردنشين اين كشور، آغاز به كاركرد و با حمايت دولت به ترور اعضاي «پ.ك.ك» پرداخت. درگيري‌هاي «پ.ك.ك» و حزب‌الله تركيه، در آن زمان به «نبردهاي كثيف» مشهور شده بود.

گروه 20 هزار نفري حزب‌الله تركيه، تا سال 1999 كه بين كردها و آنكارا، آتش‌بس اعلام شد، به فعاليت خود تحت حمايت دولت ادامه دادند، ولي در آن سال، دولت از حزب‌الله تركيه خواست تا سلاح‌هايشان را زمين بگذارند، اما اين اتفاق رخ نداد. به اين ترتيب، حزب‌الله تركيه و دولت اين كشور، رو در روي هم قرار گرفتند و به اين گونه بود كه نيروهاي نظامي تركيه، حدود 4 هزار نفر از اعضاي حزب‌الله اين كشور را دستگير كردند، ولي بسياري از آنها براي ادامه حيات، جذب گروه‌هاي افراط‌گرا شدند، به طوري كه برآورد مي‌شود، بيش از 3000 جنگجوي ترك ـ كه متعلق به حزب‌الله بوده‌اند ـ از طريق واسطه با شبكه بين‌المللي «القاعده» ارتباط دارند.

هم‌اكنون بقاياي حزب‌الله تركيه كه هيچ تشابه و نسبتي با ديگر حزب‌الله‌ها (مانند حزب‌الله لبنان، عربستان، اردن و...) ندارند، به مشكلي براي دولت تركيه تبديل شده‌اند. منطقه بينگول تركيه يكي از بزرگ‌ترين پايگاه‌هاي حزب‌الله تركيه است.

«گرخان الالتونتاس» و «مسوت كابوك» دو نفري و در يك زمان، به دو كنيسه يهوديان در استانبول حمله انتحاري كردند. همچنين «آزاد اكينچي» و «فريدان اوغورلو» كه بانك HSBC و كنسولگري انگليس در استانبول را هدف قرار دادند، از اهالي شهر 60 هزار نفري بينگول بودند. آنها پيش از اين در افغانستان و در اردوگاه‌هايي كه سازمان «سيا» در آن تأسيس كرده بود تا مبارزات ضد شوروي را تقويت كند، آموزش ديده بودند و در تمام زمان حيات رسمي حزب‌الله تركيه، تحت حمايت دولت اين كشور بودند

:: برچسب‌ها: