بهشت ایران
پیغام مدیر :
با سلام خدمت شما بازدیدکننده گرامی, به وبلاگ من خوش آمدی. به استحضارتان می رسانم که انتشار اخبار صحیح و مقابله با شایعات آرمان من است.از نظرات سازنده شما هم استقبال می کنم.
 
 
مجمع روحانيون مبارز فعال تر مي شود
نوشته شده در ۱۳۸۱/۱۱/٢٧
ساعت : ٩:٥۳ ‎ق.ظ
نویسنده : رضا
نظرات


مجمع روحانيون مبارز، براي احزاب مثل پدري مي ماند كه در مقاطع مختلف فضا را باز مي كند ميدان را مي گشايد تا فرزندانش وارد صحنه شوند، رقابت كنند و در مواقع ضروري هم تذكر بدهد. اما اين طور نيست كه خود را وارد گود كند كه خودش هم از بين برود و يا در دعوا خدشه دار شود.
رسول منتجب نيا عضو مجمع روحانيون مبارز در گفت و گو با ماهنامه «بينش سبز» ضمن بيان مطلب فوق اضافه كرد: به اين نتيجه رسيديم كه به بازسازي مجمع بپردازيم و با اتخاذ خط مشي جديد و تاكتيك هاي جديدتر و به روز نقش خود را در آينده ايفا كنيم.
منتجب نيا با اشاره به عدم تحمل گروه هاي سياسي، فضاي آينده را روشن ندانست و گفت: بايد چارچوب هاي قواعد فعاليت سياسي را به مردم آموزش دهيم تا بتوانند در يك فضاي سالم به طرح ايده هاي مختلف بپردازند، بدون اينكه دست به گريبان هم باشند.
وي در خصوص نظر مجمع روحانيون مبارز درباره ولايت فقيه و آيت الله خامنه اي گفت: آيت الله خامنه اي و بسياري از بزرگان و علما و مجتهدان همه جزو شاگردان حضرت امام هستند و قابل مقايسه با امام نيستند.
وي افزود: همان طور كه نسبت به شخصيت حضرت امام اعتقاد داشتيم كه ايشان در مقام ولايت فقيه شايسته ترين و بلكه عامل اصلي در جريان انقلاب بودند، امروز هم اعتقاد بر اين است كه شخصيت آيت الله خامنه اي مناسب ترين و شايسته ترين فرد براي منصب رهبري و ولايت فقيه است.
منتجب نيا درمورد جايگاه روحانيون مبارز در انتخابات آينده رياست جمهوري عنوان نمود: در آينده نقش پررنگ تر و سرنوشت سازتري خواهيم داشت. به دليل اينكه برخوردهاي خطي و حذفي گروه هاي سياسي باعث مي شود كه احتمالا در آينده ميدان خالي بماند و در اين شرايط، يك گروه ريشه دار و اصيل كه مورد قبول اكثريت مردم هست بايد وارد ميدان شود و حرف آخر را بزند.
منتجب نيا در پاسخ به سؤالي درباره چشم انداز سياسي كشور در آينده گفت: آينده را آينده اي روشن نمي بينيم. اگر طرفين دعوا كوتاه نيايند و تحمل نكنند، ما آينده را آينده تلخي مي بينيم كه نگران كننده است.
وي افزود: تلاش هايي در حال انجام است كه طرفين دعوا كوتاه بيايند و در قالب اخلاق سياسي حركت كنند.

:: برچسب‌ها: