بهشت ایران
پیغام مدیر :
با سلام خدمت شما بازدیدکننده گرامی, به وبلاگ من خوش آمدی. به استحضارتان می رسانم که انتشار اخبار صحیح و مقابله با شایعات آرمان من است.از نظرات سازنده شما هم استقبال می کنم.
 
 
ساعت : ۱٢:٠٧ ‎ق.ظ
نویسنده : رضا
نظرات

 

 

وزرات دفاع آمریکا در واکنش به رزمایش نظامی ایران در آبهای خلیج فارس بدون اعتراف به قدرت وتوانمندی های بالای دفاعی این کشور اعلام کرد که ایران به طور مداوم در صدد بهبود سیستم های تسلیحاتی خود بوده است، اما این کشور در تلاش است در این زمینه اغراق کند.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از خبرگزرای فرانسه و آسوشیتدپرس، یک سخنگوی پنتاگون مدعی شد:" ایران ممکن است در این باره که سیستمهای رادارگریز خود را توسعه داده است و می تواند مانع از هدف قرار دادن این موشک ها شود، اغراق کرده باشد."

این واکنش در پی آن صورت گرفت که ایران در رزم آیشی در خلیج فارس، اقدام به آزمایش اژدرهای پیشرفته و رادار گریز کرده است.

"وایل ویتمن"  درعین حال اعتراف کرد که ایران در برنامه های نظامی خود می تواند گامهای را برداشته باشد.

این سخنگو با اعتراف به اینکه "ممکن است که ایران در تجهیزات رادار گریز، هدف گیر و همچنین توانایی های فنی و تکنیکی بیشتر در صدد افزایش توانمندی خود در برداشتن گامهای بزرگ بر آمده باشد" مدعی شد که آنها(ایرانی ها) در اظهاراتش اغراق می کنند.

ویتمن ادعا کرد: "تهران در رابطه با موشکهای بالستیک به عنوان اولین سیستم بازدارنده حملات و اینکه بیشترین تعداد اینها را در خاورمیانه دارد، اغراق کرده است."

وی همچنین گفت که آزمایش این موشک تعجب آور نیست، در چند سال گذشته ایران به آزمایش موشکهای میان برد ادامه داده و موشکهای ضد ناو را نیز آزمایش کرده است.

این سخنگو اعتراف کرد: ما می دانیم ایرانی ها  با استفاده از توانمندی بومی و همچنین با  توانمندی خارجی معمولاً در تلاش بودند تا سیستم نظامی را بهبود ببخشند.


:: برچسب‌ها: