بهشت ایران
پیغام مدیر :
با سلام خدمت شما بازدیدکننده گرامی, به وبلاگ من خوش آمدی. به استحضارتان می رسانم که انتشار اخبار صحیح و مقابله با شایعات آرمان من است.از نظرات سازنده شما هم استقبال می کنم.
 
 
ساعت : ٩:۳٦ ‎ب.ظ
نویسنده : رضا
نظرات
«ديلي‌تلگراف» نوشت: اين حملات از سوي دولت بوش مخفي نگه داشته شده است، چراكه نگرانند اين امر به همكاري آنها با چين در جبهه ديپلماتيك عليه كره شمالي و ايران، لطمه بزند.


در يك پيروزي جديد در جنگ الكترونيك چين ـ آمريكا، چيني‌ها با استفاده از ليزر، موفق شدند ماهواره‌هاي جاسوسي آمريكا را كور كنند.

به گزارش خبرنگار «بازتاب»، وابسته مركز ملي مطالعات فضايي فرانسه (cnes) مستقر در آمريكا، با ارسال متني به اين مركز خبر داد كه آمريكا‌يي‌ها شديدا نگران پيشرفت چيني‌ها در زمينه استفاده از ليزر براي كور كردن ماهواره‌هاي جاسوسي آمريكا هستند.

بنا بر اخبار منتشر شده در برخي رسانه‌هاي علمي غرب، ماهواره‌هاي «keyhole» متعلق به سازمان جاسوسي آمريكا، به تازگي در حال گذر از فضاي كشور چين و عكسبرداري از مناطق اين كشور، هدف حملات ليزري قرار گرفته و تعداد زيادي از سلول‌هاي گيرنده فوق حساس آنها تخريب شده است. در پي اين حملات، آمريكايي‌ها در حال آزمايش سلول‌هاي فوتوالكترونيك اين ماهواره‌ها در مقابل تشعشعات ليزري هستند.

مركز مطالعات فضايي فرانسه در پايان گزارش خود مي‌افزايد: سيستم‌هاي فضايي و ماهواره‌اي اهداف سهل‌الوصول و ضربه‌پذيري هستند، چرا كه مدار چرخش و زمان گذر آنها در مناطق گوناگون، حول كره زمين قابل پيش‌بيني است.

در همين زمينه، «ديلي‌تلگراف» نوشت: اين حملات از سوي دولت بوش مخفي نگه داشته شده است، چراكه نگرانند اين امر به همكاري آنها با چين در جبهه ديپلماتيك عليه كره شمالي و ايران، لطمه بزند. اختلافات زيادي در واشنگتن در اين مورد وجود داشته، ولي سرانجام در جلسات مختلف با پنتاگون، تصميم گرفته شده كه اين خبر فاش نشود.

ارتش آمريكا اكنون به شدت نگران اين مسئله شده و با حمله ليزري به ماهواره‌هاي خود، قصد دارد ميزان خطر و آسيب‌ديدگي ماهواره‌ها را هم آزمايش كند.
در همين حال، چين در حال جاسوسي از تكنولوژي‌هاي برتر آمريكاست كه «FBI» نيز به شدت با آن برخورد مي‌كند.


:: برچسب‌ها: