بهشت ایران
پیغام مدیر :
با سلام خدمت شما بازدیدکننده گرامی, به وبلاگ من خوش آمدی. به استحضارتان می رسانم که انتشار اخبار صحیح و مقابله با شایعات آرمان من است.از نظرات سازنده شما هم استقبال می کنم.
 
 
« تحت تعقيب »
نوشته شده در ۱۳۸٥/٧/٢٩
ساعت : ٩:٤٧ ‎ب.ظ
نویسنده : رضا
نظرات


اخبار و شايعات ضد و نقيض، سرنوشت «عبدالمالك ريگي»، سركرده گروه تروريستي به نام «جندالله» را در پرده ابهام فرو برده است.

به گزارش خبرنگار «بازتاب»، نزديك به چهار ماه است كه هيچ اثري از ريگي نيست و وي مفقود شده و هم‌زمان، اخبار و شايعات گسترده‌اي درباره مرگ يا بيماري لاعلاج اين تروريست مشهور مطرح شده است.
بنا بر برخي شايعات منتشره در سيستان و بلوچستان، عبدالمالك در سراوان به بيماري ايدز مبتلا شده است؛ عده‌اي نيز از فلج شدن او سخن مي‌گويند.

اين در حالي است كه برخي اخبار تأييد نشده از منابعي در افغانستان، از مرگ وي در استان «هلمند» اين كشور حكايت دارد. به گفته اين منابع، اين حادثه پس از مرگ «بوگتي»، رهبر بلوچ‌هاي پاكستان و در زماني انجام شده كه ريگي توسط نيروهاي خارجي به اين استان افغانستان فراخوانده شده بود.

همچنين برخلاف روند گذشته كه ريگي مصاحبه‌‌هاي پياپي با برخي راديوهاي مخالف جمهوري اسلامي انجام مي‌داد، سكوت او منجر به تقويت اين شايعات شده است.
گفته مي‌شود، حدود سه ماه پيش نيز، برخي اعضاي گروه تروريستي جند‌الله، در گفت‌وگوهاي خود، اظهار كرده‌اند كه عبدالمالك كشته شده است.

از سوي ديگر، اطلاعات رسيده، حاكي از آن است كه گروه جندالله با فقدان ريگي، از هم پاشيده است و اعضاي انگشت‌شمار باقي مانده آن، تلاش مي‌كنند با ارسال پيام‌هايي در اينترنت و نسبت دادن تحركات گروه‌هاي ديگر به خود، اين موضوع را مخفي كنند. در عين حال، كارشناسان هنوز ارزيابي دقيقي از مرگ يا زندگي سركرده اين گروه ندارند.

گفتني است، با گذشت هفت ماه از جنايت تاسوكي، اكنون با تلاش خانواده گروگان‌ها، دستگاه‌هاي امنيتي و واسطه‌هاي محلي، از هفت گروگان به اسارت درآمده، تنها يك نفر باقي مانده و پنج نفر ديگر آزاد شده‌اند و يك تن ديگر نيز به دست تروريستها به شهادت رسيد.


:: برچسب‌ها: