بهشت ایران
پیغام مدیر :
با سلام خدمت شما بازدیدکننده گرامی, به وبلاگ من خوش آمدی. به استحضارتان می رسانم که انتشار اخبار صحیح و مقابله با شایعات آرمان من است.از نظرات سازنده شما هم استقبال می کنم.
 
 
ساعت : ۱٠:٥٢ ‎ب.ظ
نویسنده : رضا
نظرات

ايران، از اسرائيل بخاطر تهديدهاي پي درپي، به دبيركل سازمان ملل و شوراي امنيت شكايت كرده و خواسته است با اين تهديدات كه نشانه‌اي از خوي تجاوزگرانه و تروريسم دولتي توصيف شده، برخورد كنند.

به گزارش ايرنا، دكتر محمد‌جواد ظريف سفير و نماينده دائم ايران در سازمان ملل عصر جمعه به وقت محلي، اين نامه را در اختيار كوفي عنان و شوراي امنيت قرار داد.
اين نامه به زنجيره‌اي از تهديدات مقام‌هاي نظامي و سياسي و مطالب رسانه‌هاي اسرائيل عليه ايران، مستند شده است.

تازه‌ترين اين تهديدهاي اسرائيل كه با ياري آمريكا و انگليس، زرادخانه اتمي عظيمي در اختيار دارد، روز جمعه از طرف افرائيم سنه معاون وزير دفاع آن رژيم مطرح شد.

نامه سفير و نماينده ايران در سازمان ملل با اشاره به تهديد سنه و ديگر مقام‌هاي اسرائيلي از جمله اولمرت تاكيد دارد، اينگونه اظهارات و تهديدات غيرقانوني و مضحك را بايد به عنوان نشاني از سياست‌ هاي جنايت‌آميز و نيز نيات تروريستي رژيم صهيونيستي دانست و سازمان ملل موظف به برخورد با اين تهديدات گستاخانه است.

ايران در اين نامه اشاره دارد: متاسفانه بي‌عملي شوراي امنيت در برخورد با جنايات مستمر و نيز سياست‌ها و اقدامات تروريستي رژيم اسرائيل و بي‌كيفري غيرقابل قبولي كه اين رژيم در سازمان ملل از آن بهره مي‌برد، رژيم مزبور را در ادامه جنايات خود و بي‌توجهي به بديهي‌ترين اصول حقوق بين‌الملل و منشور ملل متحد گستاخ نموده است.

ظريف در اين نامه نوشته است كه گستاخي رژيم صهيونيستي به حدي است كه توسل به زور و تجاوز و نيز ارتكاب جنايات جنگي و تروريسم دولتي بصورت سياست و اقدامي هميشگي و معمولي براي اين رژيم تجاوزگر درآمده و گستاخانه و آشكارا اعضاي سازمان ملل را تهديد به استفاده از زور مي‌كند.

سفير ايران در سازمان ملل افزوده است: شوراي امنيت بايد به مسئوليت خود در برخورد با اينگونه اظهارات، سياست‌ها و نيز اقدامات تروريستي رژيم اسرائيل عمل و حداقل به عنوان نخستين قدم در اين زمينه سريعا نسبت به محكوم نمودن اظهارات مقامات رژيم اسرائيل عليه تهران اقدام كند.


:: برچسب‌ها: