بهشت ایران
پیغام مدیر :
با سلام خدمت شما بازدیدکننده گرامی, به وبلاگ من خوش آمدی. به استحضارتان می رسانم که انتشار اخبار صحیح و مقابله با شایعات آرمان من است.از نظرات سازنده شما هم استقبال می کنم.
 
 
انقلاب مخملی
نوشته شده در ۱۳۸۸/۱۱/٢٧
ساعت : ۱٠:٤٢ ‎ب.ظ
نویسنده : رضا
نظرات
انقلاب مخملی
برگرفته از راهنمای انقلاب مخملی نوشته جین شارپ

کودتا،حملات تروریستی،جنگ و حتی استفاده از سلاح های کشتار جمعی،همه ابزار هایی برای رسیدن به قدرت سیاسی هستند.اما چرا امروز راه های خشونت امیز را پیشنهاد نمی کنیم ؟ تلفات غیر نظامی و هزینه های سنگین از عواقب اقتصادی و اجتماعی مهم راه های مبارزه خشونت امیز می باشند.علاوه بر ان ممکن است شما چریک خوبی باشید و تیم شما مهارت های اصلی مبارزه را هم بداند ولی فاقد مهارت های فرعی لازم برای مرحله گذار از خشونت باشید.علاوه بر ان مخالفین شما هم مهارت های شما را در اداره دولت داراهستند و این موجب می شود در پایان مبارزه شما نتوانید قدرت را بدست بگیرید و به اهداف خود نخواهید رسید. ادامه در ادامه مطالب...


انقلاب مخملی
برگرفته از راهنمای انقلاب مخملی نوشته جین شارپ

کودتا،حملات تروریستی،جنگ و حتی استفاده از سلاح های کشتار جمعی،همه ابزار هایی برای رسیدن به قدرت سیاسی هستند.اما چرا امروز راه های خشونت امیز را پیشنهاد نمی کنیم ؟ تلفات غیر نظامی و هزینه های سنگین از عواقب اقتصادی و اجتماعی مهم راه های مبارزه خشونت امیز می باشند.علاوه بر ان ممکن است شما چریک خوبی باشید و تیم شما مهارت های اصلی مبارزه را هم بداند ولی فاقد مهارت های فرعی لازم برای مرحله گذار از خشونت باشید.علاوه بر ان مخالفین شما هم مهارت های شما را در اداره دولت داراهستند و این موجب می شود در پایان مبارزه شما نتوانید قدرت را بدست بگیرید و به اهداف خود نخواهید رسید.

مرحله اول:منشاء اصلی قدرت در کشور شما چیست؟

در ایران ما معتقدیم منشاء قدرت خدا است و رهبر بالاترین مقام دارای قدرت کشور است.جین شارپ می گوید اول باید همه را در این مورد با خود همراه کنید که منشاء قدرت خدا نیست بلکه مردم هستند.

رهبر شما از چه نوع قدرتی برخوردار است؟قدرت زیاد؟مستبد محبوب یا غیر محبوب؟نظر مردم راجع به قدرت چیست؟ایا معتقدند می توان قدرت را دست به دست کرد؟ایا برای جنبشی که شما به ان وابسته اید منابع قدرتی وجود دارد؟

مرحله دوم:چگونه قدرت خود را نشان دهیم؟

هدف اولیه پیکار خشونت پرهیز ،قانع کردن مردم به عدم حمایت از ارکان پشتیبان قدرت است.ارکان پشتیبان شامل نیروی انتظامی،پلیس،وزارت اطلاعات،بسیج و سپاه،قوه قضاییه ،شورای نگهبان(کمیسیون های انتخاباتی) ،نخبگان پیشه های مختلف و رسانه ها می باشند.

هر دولتی ارکان اصلی قدرت محدودی دارد. شناخت این ارکان و طراحی یک استراتژی چند بعدی که بتواند به تضعیف ان ها منجر شود عاملی است که موفقیت یا شکست جنبش شما را رقم خواهد زد.

فرمانبرداری و تن دادن مردم به دستورات عاملی است که موجب می شود ارکان قدرت به کار خود ادامه دهند.بنابراین خودداری مردم از عمل به دستورات و در نتیجه مختل کردن ساز و کار قدرت مهمترین اقدام در راه تضعیف یک سیستم سیاسی است.در واقع اطاعت مهمترین قضیه در قدرت سیاسی است.

مرحله سوم:برنامه ریزی:

۱.استراتژی کلان:فعالیت جنبش را تا رسیدن به انتخابات ادامه دهید.پیکاری سه بعدی را بر علیه نیروهای اپوزیسیون و بر ضد نیروهای مخالف ادامه داده و مردم را تشویق به شرکت در انتخابات کنید.برای مقابله با تقلب های انتخاباتی از طریق اعتصاب عمومی اماده شوید و خود را برای در دست گرفتن حکومت با کمک متحدین اصلی اماده کنید.

۲.استراتژی:جوانان را بسیج کنید و،به عضوگیری انبوه بپردازید و با سازمان ها و نیروهای غیر دولتی اپوزسیون متحد شوید.برای ارتباط گیری و بسط پیام خود از نماد استفاده کنید.موقعیت تهاجمی خود را حفظ کنید.

۳.تاکتیک:اعتراضات همگانی کم هزینه ولی موثر،اعتراضات دانشجویی.بایکوت رسانه های رسمی که بوسیله دولت مورد استفاده قرار می گیرند.

هوادار باید شوق داشته باشد.اماده عمل باشد و در راه اهداف شما خود را به خطر بیاندازد.

معمولا اولین طیفی که به علت داشتن خصوصیات ذکر شده و البته خطر پذیری بالا مورد توجه قرار می گیرند دانشجویان و جوانان هستند و البته سرنوشت این افراد هم اهمیت چندانی در برابر اهداف مبارزه ندارد.چه بسا مرگ تعداد بیشتری از افراد شرکت کننده در اعتراضات کمک بیشتری به سرانجام انقلاب کند.

اشاره می شود که حتما تصویری از یک فرد اسیب دیده تهیه شود و به عنوان نماد ازادی مطرح شود.به این ترتیب امکان جهانی شدن اعتراضات نیز بوجود می اید.به فاصله ۴۸ ساعت از قتل ندا اقا سلطان ۲۱۰۰۰ بار فیلم جان سپردن ایشان از شبکه های مشهور اروپایی و امریکایی پخش می شود.

نمونه دیگری از بسط پیام را در به کار بردن الفاظ گوناگون به عنوان مبارزه با استبداد می بینیم.استراتژی در این مرحله تقسیم افراد جامعه به دو گروه است.گروه اول حامیان رژیم(مزدوران استبداد) و گروه دوم معترضین به رژیم(ازادی خواهان)هستند.

توجه شما را به عین کلمات اشنای کتاب در تقسیم مردم جلب می کنم:

نقاط قوت:(ما در مورد خودمان)
فرصت ها(ما در برابر انها)

دموکراتیک.........استبدادی

راستگو...........دروغگو

مترقی............فاسد

محبوب.........بی رحم

مظلوم.........متحجر


-چهره به چهره با افراد جامعه بحث کنید و دروغگو بودن رژیم را به انها القا کنید.تماستان را بعد از اولین برخورد قطع نکنید و با فواصل معین با افراد مذکور ارتباط بگیرید.

خوشبختانه این واقعیت که ایران کشوری مقتدر و با ثبات است، امروز به همه ثابت شده است.چه نیروهای داخلی و چه دشمنان و دوستان خارج نشین این موضوع را به لطف حوادث اخیر درک کرده اند که ایران کشوری نیست که با صرف هزینه ده میلیون دلاری و با اتکا به نیروهای مجاهدین انقلاب(منافقین)سرنگون شود.

تهدیدات نظامی داخلی مانند خطرات بمب گزاری ها در اماکن عمومی و کشتار کور مردم عادی به لطف نیروهای انتظامی و اطلاعاتی بر طرف شده و به امید خدا خواهند شد، ام
ا نکته ای که هنوز باقیست توطئه ایجاد اختلاف و تفرقه در صفوف عموم ملت است.

همه باید در این مورد بیاندیشیم و شکیبایی بیشتری در برابر همدیگر داشته باشیم.باور کنیم که دشمن به ما نزدیک است.دشمن مخالف سیاسی من و شما نیست.دشمن کسی است که نمی خواهد من و تو با استقلال و امنیت کنار هم زندگی کنیم.همه به گوش باشیم.


:: برچسب‌ها: انقلاب مخملی