بهشت ایران
پیغام مدیر :
با سلام خدمت شما بازدیدکننده گرامی, به وبلاگ من خوش آمدی. به استحضارتان می رسانم که انتشار اخبار صحیح و مقابله با شایعات آرمان من است.از نظرات سازنده شما هم استقبال می کنم.
 
 
ساعت : ۸:٥٤ ‎ب.ظ
نویسنده : رضا
نظرات

اغتشاشات ایران چرا شکل گرفت؟ (قسمت سوم)

توصیه می‌کنم همه این مطلب را بخوانند چه سبز و چه غیر سبز!

گفته شد، اهداف استعمار برای ماندگاری اش، عقب نگهداشتن، وابسته نگهداشتن و مبارزه با موانع (دین،فرهنگ‌هاو...) است.

کاپیتالیزم یعنی بدست آوردن سرمایه از هر طریق ممکن، مگر جایی که قانون محدود کند. دموکراسی یکی از سه شق حکومت است، یعنی حکومت مردم بر مردم، دو شق دیگر آن، حکومت خدا بر مردم و خدا و مردم بر مردم است که همان جمهوری اسلامی است.

دموکراسی می‌گوید اگر جامعه‌ی 100نفره ما به دو عقیده 50 نفره تقسیم شود و پس از رای گیری یک طرف 51نفر و طرف دیگر49نفر طرفدار داشته باشد، حق با 51 نفر است. اما این ایده غربی‌ها چالشی دارد. تا کنون در اغلب کشورهای مدعی دموکراسی در غرب نتوانسته‌اند انتخاباتی برگزار کنند که مشارکت بالای 55درصد داشته باشند و حکومت نصیب 51درصد این 55درصد می‌شود یعنی28درصد جامعه! 45درصد که اصلاً در انتخابات شرکت نکردند و 27 درصد هم که شرکت کردند با آنها مخالفند. لذا شرکت 40میلیونی ایرانیان در انتخابات یعنی ایران در باب دموکراسی در جهان از همه جلوتر است و به همین جهت به آن افتخار می‌کنیم.

جمهوری اسلامی یعنی چه؟

جمهوری اسلامی یعنی حکومت خدا (اسلامی) و مردم (جمهوری) بر مردم که از سنت پیامبر اعظم(ص) گرفته شده است. پیامبر(ص) 23سال مشروعیت داشت ولی 10سال از آن دوران را مقبولیت داشت و در مدینه حکومت تشکیل داد. امام علی(ع) 30سال مشروعیت داشت، اما 5سال آن مقبولیت داشت و حکومت تشکیل داد. امام حسن(ع) مشروعیت داشت ولی 6سال از آن را مقبولیت داشت و حکومت کرد. از امام حسین(ع) تا حضرحجت(عج) همگی مشروعیت داشتند ولی مقبولیت لازم برای ایجاد حکومت را نداشتند.

خداوند در قرآن کریم می‌فرماید: یا ایهاالذین آمنو اطیعوالله و اطیعوالرسول و اولی الامر منکم، ای کسانی مه ایمان آورده‌اید از وحی خدا اطاعت کنید و هم پایه او از رسول خدا که او معصوم است، علم الهی دارد و به او وحی می‌شود و هم پایه با ایشان از اولی الامر که معصوم هستند و علم الهی هم دارند ولی به آنها وحی نمی‌شود. در صورت سپردن جامعه به یک فرد غیر معصوم و غیر عالم نمی‌شود انتظار داشت جامعه را به هلاکت نیاندازند.

لذا شیعه عقیده دارد 12 امام معصوم(ع) اولی‌ الام هستند که به حضرت مهدی(عج) ختم می‌شود.

حضرت مهدی(عج) غیبت صغرایی دارند که 70سال طول کشید، از سال 330هجری قمری به بعد نیز غیبت کبرای حضرت آغاز شد.

در زمان غیبت اولی الامر کیست؟

ابن باب ویه (شیخ صدوق) کتابی دارد به نام کمال‌الدین و اتمام‌النعمه، ایشان در سال311 بدنیا آمده و 19 سال از عمرشان هم زمان با غیبت صغرا و نواب سوم و چهارم امام(عج) بوده و در آن عصر زندگی کرده است. ایشان تا 74سال عمر کردند و در دوران غیبت کبرا هم زندگی کرده‌اند. یعنی خیلی دقیق نواب سوم و چهارم امام(عج) را دیده است. این کتاب ایشان درباره‌ی امام زمان(عج) است. باب پنجم آن باب توقیعات است یعنی نامه و مکاتبات وارده یا ارسالی از امام(عج) به واسطه نوابشان، که در یکی از نامه‌ها یکی از شیعیان از ایشان سؤوال می‌کند در دوران غیبت کبرا که که از آن خبر داده‌اید و در مقابل حوادث وظیفه ما شیعیان چیست؟ عین پاسخ امام(عج) این است: فا اما الحوادث واقعه فارجعوا فیها الی رواة حدیثنا فانهم حجة علیکم؛ هر حادثه‌ای که واقع می‌شود (نه فقط احکام) به کسی رجوع کنید که سخن ما را خوب می‌فهمد که شیعیان به آن فقیه می گویند. بر اساس دستور امام صادق(ع)، شیعه معتقد است که این فقیه باید عادل و آگاه به امور زمان باشد یعنی همان که در قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران هم آمده است. طبق اسناد اولی الامر الان هم امام زمان است ولی در زمان غیبت، فقیه عادل و آگاه به امور زمان، حجت و اولی الامر است. شیعه عقیده دارد که امام زمان(عج) در عصر غیبت نمی‌گذارد نائبش در امور مهم دچار تصمیم اشتباه شود. نمی‌گویم با او در ارتباط است ولی یک جوری در تصمیم گیری‌های اساسی از تصمیم اشتباه نائبش جلوگیری می‌کند. هیأت عراقی به ایران آمد تا از ایران بخواهد با صدام در کنار هم قرار بگیرند و با امریکا بجنگند، در شرایطی که حتی در مجلس آقای محتشمی و مرحوم خلخالی از صدام با نام حر و خالدبن ولید یاد می‌کردند و می‌گفتند توبه کرده و خوب هم می‌جنگد در کنارش تکلیف امریکا را یکسره کنیم، در روز چهارشنبه‌ای بود که مقام معظم رهبری(مدظله‌العالی) در دیدارهای مردمی‌اش برخلاف تمام صداها و جو حاکم، قاطع و محکم اعلام کردند که جنگ، جنگ باطل با باطل است و ما در این جنگ دخالت نمی‌کنیم.

چرا جنگ نرم در ایران شکست خورد؟

یکی از مسائل بازدارنده در جنگ نرم به اعتقاد تئوریسین‌های انقلاب مخملی که در سایر کشورها نتیجه گرفته‌اند، مسأله اعتقاد مردم به ولایت فقیه بوده است که با یک سخنرانی تمام تبلیغات مسموم را بی‌اثر می‌کرد.

در اسلام سه نوع حکم داریم. احکام اولیه، نماز را بپای دارید، احکام ثانویه، در هنگام اضطرار به قدر ضرورت از گوشت مردار می‌توان خورد و احکام حکومتی، وقتی پیامبر(ص) دید منافقین مسجدی برای توطئه بنا کرده‌اند حکم به تخریب مسجد و مزبله کردن محل آن دادند. لذا در احکام اولیه و ثانویه به مراجع عظام مراجعه می‌شود ولی در احکام حکومتی همه حتی مراجع بایستی از ولی فقیه تبعیت کنند. لذا می بینیم در زمان امام(ره) وقتی ایشان حکم به جهاد می‌دهد، مراجع عظام مانند آیت‌الله خویی هیچ مخالفتی با این حکم نکردند که این امر شامل احکام اولیه و ثانویه مانند اعلام عیدفطر نمی‌شود.

ادامه دارد...


:: برچسب‌ها: اغتشاشات ایران چرا شکل گرفت؟