بهشت ایران
پیغام مدیر :
با سلام خدمت شما بازدیدکننده گرامی, به وبلاگ من خوش آمدی. به استحضارتان می رسانم که انتشار اخبار صحیح و مقابله با شایعات آرمان من است.از نظرات سازنده شما هم استقبال می کنم.
 
 
ساعت : ٤:۳٤ ‎ب.ظ
نویسنده : رضا
نظرات

شبکه بی بی سی وابسته به وزارت خارجه انگلیس عملاً بخش فارسی شبکه یورونیوز را هم قبضه کرده است.
به دنبال لو رفتن ماهیت شبکه های «جرس» و «رسا» که توسط «حلقه لندن» و با همکاری برخی عناصر افراطی مشارکت و کارگزاران مدیریت می شوند و نیز با عنایت به تابلو بودن شبکه تلویزیونی BBC، عناصر ضدانقلاب خارج نشین به صرافت افتادند که پروژه عملیات روانی از خارج کشور را در پوشش شبکه ای عام تر (اروپایی-یورونیوز) پی بگیرند. به همین دلیل نیز از یک سال پیش راه اندازی بخش فارسی یورونیوز در کمیسیون اروپا تصویب شد و نیل اوریلی مدیر بخش «انگلیسی» یورونیوز مامور راه اندازی آن و جذب همکاران شد.
مدیر بخش انگلیسی یورونیوز هم در اولین قدم یکی از همکاران بی بی سی فارسی طی دهه گذشته (ماریا سرسالاری) را به عنوان سردبیر یورونیوز فارسی معرفی کرد. این در حالی است که در این پروژه انگلیسی، شماری از اعضای بی بی سی فارسی در کنار برخی همکاران حلقه جرس (نظیر ابراهیم. ن و حسین-ب و...) و نیز برخی همکاران رادیو زمانه و روزنت و شماری از عناصر فراری حزب مشارکت که در قالب سایت نوروز و... فعالیت می کردند، به خدمت فرا خوانده شده اند.
روز گذشته در حالی که نیل اوریلی در گفت وگو با رادیو زمانه تصریح می کرد «ما 12 ماه پیش با کمیسیون اروپا قرارداد کاری مان را امضا و آگهی استخدام را منتشر کردیم»، ماریا سرسالاری در همان گفت وگو مدعی شد «یورونیوز فارسی یک موسسه خصوصی است و بودجه آن از پول مالیات یا درآمدهای دیگر تامین نمی شود»! نیل اوریلی می گوید «ما کارهای مربوط به زندگی 18نفر را به عنوان شورای سردبیری در لیون فرانسه انجام دادیم و در حال استخدام آنها هستیم».
گفتنی است شبکه انگلیسی بی بی سی(ارگان رسمی وزارت خارجه) - به همراه زایده آن «جرس»- در بحبوحه فتنه و آشوب خیابانی سال 88 تلاش گسترده ای را برای بازسازی کودتای انگلیسی-آمریکایی 28 مرداد 1332 و در پوشش عملیات آژاکس 2 انجام داد و ارتباط وثیقی با برخی اعضای ستاد موسوی و حزب مشارکت (نظیر رهنورد و شکوری راد و...) و ستاد کروبی برقرار کرد. از آن طرف نیز مهاجرانی وزیر ارشاد دولت خاتمی، در اوج آشوب ها به عنوان ریپورتر و خبرنگار بی بی سی عمل می کرد.
طبیعی بود که با فرو نشستن غبار فتنه، نه حیثیتی برای بی بی سی باقی مانده باشد و نه برای حلقه جرس. طراحی پوششی به نام یورونیوز فارسی در چنین وضعیتی صورت گرفت.
یادآور می شود رادیو زمانه تیتر گزارش خود درباره یورونیوز را به عنوان غلط انداز «قندپارسی به یورونیوز می رود» اختصاص داده است!


:: برچسب‌ها: بی بی سی فارسی, رادیو زمانه, یورونیوز فارسی, جرس رسا