بهشت ایران
پیغام مدیر :
با سلام خدمت شما بازدیدکننده گرامی, به وبلاگ من خوش آمدی. به استحضارتان می رسانم که انتشار اخبار صحیح و مقابله با شایعات آرمان من است.از نظرات سازنده شما هم استقبال می کنم.
 
 
ساعت : ٦:۳٧ ‎ب.ظ
نویسنده : رضا
نظرات

ارگان رسمی سازمان سیا با اذعان به شکست جریان فتنه و آشوب اعلام کرد جریان اپوزیسیون، شمار حامیان حاکمیت را دست کم گرفته بود و نسبت به گستردگی و نیرومندی خود توهم داشت. رادیو فردا به همین دلیل خواستار تعامل و مذاکره فتنه گران با اصولگرایان برای به هم زدن موازنه یکسویه قوا شد.
رادیو فردا با اشاره به گسترش مواضع انتقادی نسبت به جریان آشوب و فتنه در میان کسانی چون سحابی، عبدی، گنجی،، علیجانی، اعضای نهضت آزادی و گروهک ملی- مذهبی اعلام کرد: 9 ماه پس از محقق نشدن پیش بینی مخالفان در تظاهرات 22 بهمن، شماری از ناظران متقاعد شده اند که معادلات و محاسبات اولیه به جای تقویت باعث تضعیف حرکت شده است.
این رادیو همچنین از قول اکبر گنجی- از عناصر رادیکال حامی براندازی که چند وقتی است جنبش بودن آشوب سال گذشته را نفی می کند و تصریح دارد که جنبش باید بدنه، هویت، رهبری و تشکیلات داشته باشد- گفت: فقدان سازمان و رهبری و برنامه و استراتژی اپوزیسیون واقعیت است. این را باید در نظر بگیریم و فریب نخوریم که موازنه قدرت به شدت یکسویه به طرف رژیم است. در این شرایط سر دادن شعارهای سرنگونی و فروپاشی، کاملاً وعده های ایدئولوژیک به معنای مارکسی یعنی شعور کاذب است. چنین شعارهایی اصلاً واقعیت که ندارد هیچ، فریب دهنده است، ما این خطاها را نباید تکرار کنیم. من 15 ماه پیش در مقاله ای هم گفته بودم الان سه دهه است که مخالفان دائماً وعده می دهند که رژیم چند روز دیگر، یک ماه دیگر سرنگون می شود و کارش تمام است و این به خاطر این است که همیشه به دنبال این رفته اند که رژیم در چه زمانی سرنگون می شود. به هر حال برای این هم می توان شواهدی گیر آورد. نقاط ضعف رژیم را می شود گیر آورد. در آنجا من گفته بودم که بیایید سؤال را عوض کنیم. سؤال را این بکنیم که چه علل و دلایلی باعث تداوم جمهوری اسلامی در سه دهه گذشته شده است؟ آن علل و دلایل همچنان در کارند این نکته و خطر را همان موقع گوشزد کرده بودم. بعد از 17 ماه از آن اتفاقات می بینیم که واقعیت چه بوده است.
وی همچنین گفت: این ادعا که سال گذشته یک جنبش فراگیر بوده ادعایی باطل و بلا دلیل است و واقعیت ندارد.
گنجی به دلیل ضعف فتنه گران، خواستار گفت وگو و تعامل آنها با حاکمیت و اصولگرایان شد اما گفت: حاکمیت می گوید منشور برادری امام به قول آیت الله خمینی برای کسانی است که در چارچوب نظام هستند نه براندازهایی مثل موسوی و کروبی و خاتمی. از طرف سبزها راه به اصولگرایان برای مذاکره بسته نیست و خوب هم هست. اما حاکمیت می گوید اینها فتنه گرند.
وضعیت جوری است که هیچ کس از اصولگرایان جرأت نمی کند با سران مخالفان مذاکره کند. اکنون موازنه قدرت وجود ندارد.


:: برچسب‌ها: فعالیت تروریستی امرکا و سیا