بهشت ایران
پیغام مدیر :
با سلام خدمت شما بازدیدکننده گرامی, به وبلاگ من خوش آمدی. به استحضارتان می رسانم که انتشار اخبار صحیح و مقابله با شایعات آرمان من است.از نظرات سازنده شما هم استقبال می کنم.
 
 
ساعت : ۳:٥٩ ‎ب.ظ
نویسنده : رضا
نظرات

ترور دو استاد دانشگاه در تهران

١- ماه گذشته جان ساورز رییس MI6 در تشریح برنامه های غرب علیه برنامه هسته ایران گفته بود: فعالیت های دیپلماتیک برای جلوگیری از دستیابی ایران به تجهیزات هسته ای ایران کافی نیست.وی اضافه کرده بود، عملیات اطلاعاتی امنیتی برای توقف فعالیت های هسته ای حیاتی است و توقف این فعالیت ها به صرف فعالیت دیپلماتیک امکان پذیر نیست.

٢- نام دکتر فریدون عباسی نیز در قطعنامه 1747 شورای امنیت سازمان ملل نیز به عنوان یکی از افراد مرتبط با فعالیتهای هسته‌ای ایران ذکر شده و مشخص است که از مدتها قبل، برای حذف فیزیکی وی برنامه‌ریزی شده است

٣-دکتر مجید شهریاری عضو هیات علمی دانشکده مهندسی هسته‌ای دانشگاه شهید بهشتی، همراه با شهید دکتر مسعود علیمحمدی که در جریانات فتنه ترور شد، دکترای فیزیک ذرات بنیادی و عضو هیات علمی دانشگاه تهران، از مشاوران ایران در پروژه مهم سزامی بودند.

۴-  پارلمان اروپا  پنجشنبه۴/٩/٨٩ با صدور قطعنامه ای درحمایت آشکار از " تروریسم " از وزارت امور خارجه آمریکا خواسته است تا نام گروهک منافقین را از فهرست سازمان های تروریستی خارج کند.گروهک منافقین در سال ۲۰۰۲ در فهرست گروه های تروریستی اتحادیه اروپا قرار گرفت، اما هفت سال بعد از این لیست خارج و محدودیت های آن رفع شد.

با خواندن مطالب بالا چه تحلیلی از ذهنتان خطور می کند: "MI6 انگلیس برای توقف برنامه هسته‌ای ایران به منافقین متوسل شده و ترور دانشمندان هسته‌ای را ترتیب داده است."

به گزارش فارس، تروریست‌ها ابتدا اقدام به ترور استاد شهریاری  در مقابل دانشکده فارابی در اتوبان ارتش و سپس اقدام به ترور استاد فریدون عباسی در مقابل دانشگاه شهید بهشتی در ولنجک کردند.

هر دو استاد به یک شیوه اما در محل های جداگانه و حوالی ساعت 7:45 مورد ترور قرار گرفتند. مکانیزم اقدام تروریست‌ها به این شکل بود که موتور‌سواران تروریست نزدیک خودروی حامل استاد شده و با چسباندن یک بمب به ماشین از آن فاصله گرفته و سپس خودرو را منفجر می کردند.

استاد دکتر مجید شهریاری بلافاصله و درجا پس از انفجار پژوی 405 به مقام شهادت نائل شد و استاد فریدون عباسی با همین شیوه در خودروی پژو 206 مقابل دانشگاه شهید بهشتی ترور شد. وی و همسرش بلافاصله به بیمارستان منتقل و تحت مداوا قرار گرفتند.

به گزارش مهر، دکتر فریدون عباسی دوانی - استاد فیزیک دانشگاه شهید بهشتی که صبح امروز دوشنبه مورد سوءقصد قرار گرفت و از حادثه جان سالم به در برد به همراه همسرش، تحت مداوای سرپایی در بیمارستان طالقانی قرار گرفت و مرخص شد.

سوابق علمی دانشمندان هسته ای ترورشده امروز تهران

هر دو استاد ترور شده امروز توسط دو موتورسوار مورد سوء قصد قرار گرفتند.
دکتر مجید شهریاری عضو هیات علمی دانشکده مهندسی هسته‌ای دانشگاه شهید بهشتی که صبح امروز بر اثر انفجار بمب به شهادت رسید، همراه با دکتر مسعود علیمحمدی، دکترای فیزیک ذرات بنیادی و عضو هیات علمی دانشگاه تهران، از مشاوران ایران در پروژه مهم سزامی بودند.

برگزاری دوره‌هایی چون "کارگاه آموزشی آشنائی با کدهای محاسباتی راکتورهای هسته ای" از جمله سوابق دکتر شهریاری بوده است.

طرح سزامی (مرکز تابش سینکروترون برای تحقیقات و علوم کاربردی در خاورمیانه) مربوط به بهره‌برداری از یک دستگاه سینکروترون در منطقه است. سینکروترون دستگاهی است که دارای کاربردهای مختلفی در تحقیقات علوم بنیادی، فن‌آوری نانو، زیست‌فن‌آوری، باستان‌شناسی، علم ساختارشناسی، مهندسی مواد، محیط زیست، تهیه داروهای نوین و پزشکی است.

یکی از طرح های مهم دکتر شهریاری، طراحی‌های تئوریک مربوط به ساخت نسل جدید راکتورهای هسته‌ای است که بازتاب زیادی نیز در مراکز علمی جهان داشت.
نام دکتر فریدون عباسی نیز در قطعنامه 1737 شورای امنیت سازمان ملل نیز به عنوان یکی از افراد مرتبط با فعالیتهای هسته‌ای ایران ذکر شده و مشخص است که از مدتها قبل، برای حذف فیزیکی وی برنامه‌ریزی شده است.

دکتر فریدون عباسی دوانی که صبح امروز طی یک عملیات تروریستی در میدان دانشجو تهران مجروح شده و به بیمارستان انتقال پیدا کرده، از ابتدای انقلاب عضو سپاه پاسداران بوده و سه دور در جبهه جنگ عراق بر علیه ایران حضور داشته است وی بعد از جنگ دکترای فیزیک هسته ای گرفته است.

عباسی 52 ساله از متخصصین لیزری بود. فریدون عباسی ریاست گروه فیزیک در دانشگاه امام حسین سپاه پاسداران هم داشت ولی بندرت به این دانشگاه میرفت.
وی روز دهم اردیبهشت ماه 1386 توسط محمود احمدی نژاد، رئیس جمهور به علت خدمات علمی به کشور، به عنوان استاد نمونه کشوری و 27 مهرماه امسال نیز در مراسمی در دانشگاه شهید بهشتی که با حضور پرویز داوودی و غلامعلی حدادعادل برگزار شد، مورد تقدیر قرار گرفت.

فریدون عباسی دوانی از سال 72 عضو هیئت علمی دانشکده فیزیک دانشگاه امام حسین سپاه شده و در ادامه به ریاست دانشکده فیزیک این دانشگاه رسیده است.
هر دو استاد ترور شده امروز، عضو شورای مرکزی انجمن هسته‌ای ایران بوده اند که دکتر صالحی رئیس سازمان انرژی اتمی کشورمان نیز سابقه عضویت در این انجمن را دارد و مقر آن نیز پژوهشکده کاربرد پرتو سازمان انرژی اتمی است.


:: برچسب‌ها: ترور دو استاد دانشگاه در تهران, ترور استاد شهریاری, ترور استاد فریدون عباسی, دانشمندان هسته ای ترورشده امروز تهران