بهشت ایران
پیغام مدیر :
با سلام خدمت شما بازدیدکننده گرامی, به وبلاگ من خوش آمدی. به استحضارتان می رسانم که انتشار اخبار صحیح و مقابله با شایعات آرمان من است.از نظرات سازنده شما هم استقبال می کنم.
 
 
ساعت : ٩:٠٧ ‎ب.ظ
نویسنده : رضا
نظرات

امیر ارژنگی خبر داد
رصد تمام اشیاء پرنده تا شعاع 3000 کیلومتری مرزهای ایران
یک مقام نظامی عالی رتبه گفت ایران با استفاده از رادارهای جدید 3000 کیلومتری می تواند هر هواپیمایی که از آن سوی قطر یا افغانستان پرواز خود را آغاز می کند، رصد کند.
امیر حمید ارژنگی معاون ارتباطات و فن آوری اطلاعات قرارگاه پدافند هوایی خاتم الانبیا(ص) در گفتگو با فارس، با اشاره به نسل جدید رادارهای پدافند که 3000 کیلومتر برد دارند، گفت: اقدامات زیرساختی و مکان یابی این رادارها صورت گرفته است و مراحل پایانی آماده سازی این سامانه ها در حال انجام است و بزودی در مدار عملیاتی قرار خواهند گرفت.
ارژنگی در ادامه تصریح کرد: براساس مکان یابی و پلان عملیاتی، تعداد کافی از این سامانه در محل های عملیاتی مستقر خواهد شد و از نظر تعداد مشکلی نخواهیم داشت.
معاون ارتباطات و فن آوری اطلاعات قرارگاه پدافند هوایی خاتم الانبیا(ص) همچنین با اشاره به برد این سامانه ها اظهار داشت: علاوه بر برد 3000 کیلومتری، این رادارها از نظر سقف ارتفاع نیز متناسب با نیاز پدافند قابل تغییر است و هیچ مشکلی درخصوص سقف ارتفاعی این سامانه ها نداریم.
وی با بیان اینکه بیشترین تاثیر این سامانه، ردیابی اشیاء پرنده در فاصله دور است، گفت: وقتی این رادارها با سامانه های دیگر تجمیع می شود، به راحتی می توانیم نقطه یابی کنیم.
ارژنگی در پایان تصریح کرد: با استفاده از این رادار می توانیم به عنوان مثال هر هواپیمایی که از آن سوی قطر و یا افغانستان پرواز خود را آغاز می کند، رصد کرده تا در صورتیکه قصد انجام عملیات در ایران را داشته باشد، با آن مقابله کنیم.


:: برچسب‌ها: رصد تمام اشیاء پرنده تا شعاع 3000 کیلومتری مرزها