بهشت ایران
پیغام مدیر :
با سلام خدمت شما بازدیدکننده گرامی, به وبلاگ من خوش آمدی. به استحضارتان می رسانم که انتشار اخبار صحیح و مقابله با شایعات آرمان من است.از نظرات سازنده شما هم استقبال می کنم.
 
 
ساعت : ۸:۱٦ ‎ب.ظ
نویسنده : رضا
نظرات

مطلب زیر را با دودیدگاه بخوانید یکی احساس قدرت و بازدارندگی و دیگری سناریوی جدید امریکا برای خطرناک نشان دادن ایران و توجیهی دیگر برای کسب اجازه از اذهان عمومی برای حمله‌ی نظامی دیگر، البته من با دید دوم آن را خواندم:

حمله موشک های بالستیک ایران به آمریکا در 33 دقیقه 

بنیاد هریتیج اخیرا مستندی را با عنوان 33 دقیقه در خصوص موشک های بالستیک ایران تولید نموده

نکات مهم سی و سه دقیقه (33 Minutes)
به گزارش جهان به نقل از مشرق: در این فیلم مستند ادعا می شود که یک موشک بالستیکی که از سوی یک دشمن خارجی ایالات متحده شلیک می شود، در مدت زمان 33 دقیقه به آمریکا می رسد. آمریکا همواره اینگونه وانمود می کند که این خطرات روزافزون، آمریکا را تهدید می کند و با وجود چنین تهدیداتی نیاز به سامانه دفاع موشکی و نسل های جدید تسلیحات استراتژیک دارد. (ادامه مطلب)


در این مستند مطرح می شود که با وجود این تهدیدات، دولت آمریکا هنوز موفق به ساخت یک سامانه دفاع موشکی که بتواند در مقابل این حملات از مردمش دفاع کند، نشده است. در ادامه، این فیلم مستند ادعا می کند: دشمنان ما (دشمنان آمریکا) در حال انبار کردن تسلیحات هستند و این تهدیدی برای آزادی و رفاه ماست. کره شمالی و ایران دشمنان اصلی و برجسته ما هستند اما این مساله شامل روسیه و چین و دیگر کشور هایی که دارای موشک هایی برای کشتن مردم ما ومتحدان ما هستند می شود.
فیلم مستند 33 دقیقه، با برجسته کردن این تهدیدات خارجی این نتیجه را می گیرد که زمان آن فرا رسیده که آمریکا سیستم استراتژیک دفاع موشکی خود را احیا نموده و امنیت جهانی را تامین نماید.

مستند سی و سه دقیقه با هدف برجسته کردن فجایع حمله اتمی به خاک ایالات متحده شکل گرفته که می تواند ظرف مدت 33 دقیقه اتفاق بیفتد.
سی و سه دقیقه
بنیاد هریتیج در پایگاه اینترنتی خود وب سایتی به آدرس www.33-minutes.com به این مستند اختصاص داده است و در آن مطالب زیر را در توضیح این فیلم مستند منتشر نموده است.
ضرورت یک فیلم مستند درباره دفاع موشکی
تکثیر سلاح های هسته ای و موشک های بالستیک توسط کشورهایی مانند ایران و کره شمالی خطر بزرگی را برای زندگی همه آمریکایی ها در پی خواهد داشت.
کره شمالی در حال حاضر در حال توسعه یک موشک دوربرد بالستیک است که قادر به حمل کلاهک هسته ای به آلاسکا یا کالیفرنیا است. ایران در حال حاضر دارای موشک هایی است که می تواند اروپا را هدف بگیرد، و به زودی به تسلیحات هسته ای نیز دست خواهد یافت. این کشورها می توانند موشک ها و تکنولوژی هسته ای خود را در اختیار تروریست ها قرار دهند، که بدین ترتیب آنها می توانند نیویورک و دیگر شهرهای آمریکا را با موشک های کوتاه برد مستقیما تهدید نمایند.
هنگامی که کشورهای حامی تروریستم به موشک های هسته ای دست یابند، بدون هیچ واهمه ای به ما و متحدانمان حمله خواهند کرد، با علم به اینکه ما قبل از اعزام نیرو های نظامی به این کشورها که قادر به استفاده از تسلیحات هسته ای هستند تمام جوانب آن را می سنجیم. آنها جسارت خواهند یافت تا همسایگان خود را تهدیدکرده، مدعی تسلط بر منطقه بوده و موجب عدم ثبات بیشتر در شرایط پر خطر شوند. بدین ترتیب به پناهگاه تروریست ها تبدیل خواهند شد.
علیرغم وجود و رشد روزافزون این تهدید، دولت ما در ساخت سیستم دفاع موشکی برای مقابله با چنین حملاتی روند آرامی را در پیش گرفته است. این یک اشتباه است. ما در حال حاضر تکنولوژی انجام این کار را داریم. هزینه آن نیز معقول بوده و چیزی در حدود 3 درصد بودجه دفاعی کشور می باشد.
ما باید برای دفاع از شهروندان آمریکایی در برابر این هولوکاست بالقوه هسته ای بر این خوش بینی سیاستمداران، استدلال های بی اساس دانشگاهیان و منافع کوته نظران دولتی غلبه کنیم.
چالش حفاظت از امریکا و شهروندان آمریکایی، برای دولت رییس جمهور اوباما، مساله ی بزرگی است. فیلم 33 دقیقه با ویژگی های نادر و مصاحبه با کارشناسان برجسته در این زمینه ، با ارایه اسناد غیر قابل تردیدی ، به افشای آسیب پذیری بی حد و حصر سیستم دفاع موشکی آمریکا می پردازد. همه ما باید با این موضوع روبرو شویم و طرح و اقدامات لازم برای احیای یک سیستم دفاع موشکی استراتژیک در آمریکا را به انجام برسانیم؛ که آن سیستم بتواند به طور منحصر به فردی به توسعه و بقای آمریکا بیانجامد و برای دفاع از آمریکا و امنیت جهانی و صلح دوست داشتنی جهانی به کار رود.
در وب سایت "33 دقیقه" علاوه برقرار دادن قسمت هایی از این مستند، تصاویر متحرک( فلش) مربوط به توان موشکی دشمنان ایالات متحده و امکانات پدافند موشکی برای خنثی سازی این تهدیدات قرار داده شده است.
در پایان آنچه که در تحلیل مسایل امنیتی ایالات متحده ضروری است، عنایت به این نکته است که آمریکا همواره در کنش های امنیتی از مکتب سوم امنیتی یعنی مکتب فرصت محور استفاده می کند یعنی آنکه تهدید را به عنوان یک مقوله بیرونی تبیین نموده و آن را به فرصت تبدیل می نماید. یکی از نقایص این مکتب آن است که باید همواره تهدیدی موضوعیت داشته باشد تا بتوان آن را به فرصت تبدیل نمود و آنگاه که صحنه خالی از تهدید بود به ناچار باید تهدید را خود به وجود بیاورند.


:: برچسب‌ها: سی و سه دقیقه (33 minutes), حمله موشک های بالستیک ایران به آمریکا, عملیات روانی