بهشت ایران
پیغام مدیر :
با سلام خدمت شما بازدیدکننده گرامی, به وبلاگ من خوش آمدی. به استحضارتان می رسانم که انتشار اخبار صحیح و مقابله با شایعات آرمان من است.از نظرات سازنده شما هم استقبال می کنم.
 
 
ساعت : ٧:٤٢ ‎ب.ظ
نویسنده : رضا
نظرات

دکتر صالح مطلک، دبیرکل جنبش ملی عراق و از رهبران العراقیه که با نوع رفتارش حس می‌کنم از نفوذیان امریکایی در جبهه‌ی العراقیه است و از طریق منافقین ایرانی با امریکایی‌ها مرتبط است، اغلب اخبار ایشان از طریق سایت‌های منافقین منتشر می‌شود.

از قراردادن عکس ایشان منصرف شدم، چون تمامی لینک‌های تصویری وی در سایت‌های مربوط به منافقین بود که فیلتر شده است. بگذریم و مطالب مورد ادعایش را بشنویم:

با شکل گیری دولت جدید در عراق و ناکام شدن طرح های سیاسی آمریکا در این کشور کاندیداهای آمریکا لب به سخن گشوده و موقعیت متزلزل آمریکا در عراق را برملا کرده اند.
صالح مطلک یکی از بعثی های هم پیمان ایاد علاوی که کاندیدای اولیه آمریکا برای نخست وزیری عراق بود و پس از ناکامی بعنوان وزیر امور خارجه مد نظر مقامات آمریکایی قرار داشت که این هم نشد در مصاحبه با روزنامه سعودی شرق الاوسط- که در لندن چاپ می شود- در واکنش به اظهارات مک مولن رئیس ستاد مشترک ارتش آمریکا که مدعی شده بود آمریکا در عراق 80 درصد و ایران 20درصد نفوذ دارد گفت: «آمریکا نفوذ خود را در عراق از دست داده، عربستان نیز جایگاهی در تحولات سیاسی عراق ندارد، آنکه در عراق می تواند معادله ای را تعیین کند یا بهم بزند ایران است.» صالح مطلک در این مصاحبه گفت: آمریکایی ها نتوانستند تضمینی برای تصدی من بر وزارت خارجه بدست آورند در حالیکه مدعی تعیین نخست وزیر و رئیس جمهور در عراق بودند.
همزمان ایاد علاوی نیز در مصاحبه با شبکه سعودی العربیه گفت: «ایران در عراق هرکس را که نخواهد جاروب می کند آنان نمی خواستند من نخست وزیر شوم از این رو همواره به درخواست های من برای سفر به تهران پاسخ منفی دادند چرا که مرا بعثی و آمریکایی می دانستند.»
اما اظهارات علاوی در مورد اینکه ایران اجازه سفر او به ایران را نداده است حقیقت ندارد چرا که در جریان بحث انتخاب دولت جدید، حداقل دوبار هیات هایی از سوی العراقیه و او به ایران سفر کردند و مورد استقبال قرار گرفتند. البته درخواست ایاد علاوی مبنی بر کمک ایران به او برای نخست وزیر شدن معقول نبود چرا که ایران اصولا این را یک پروژه ای عراقی و متعلق به عراقی ها می دانست و صراحتا اعلام کرده بود که از توافق عراقی ها حمایت می کند.


:: برچسب‌ها: دکتر صالح مطلک، دبیرکل جنبش ملی عراق و از رهبران ا