بهشت ایران
پیغام مدیر :
با سلام خدمت شما بازدیدکننده گرامی, به وبلاگ من خوش آمدی. به استحضارتان می رسانم که انتشار اخبار صحیح و مقابله با شایعات آرمان من است.از نظرات سازنده شما هم استقبال می کنم.
 
 
ساعت : ٥:٠۱ ‎ب.ظ
نویسنده : رضا
نظرات


جانشین فرمانده نیروی دریایی ارتش از اعزام ناوشکن این نیرو به دریای سرخ و مدیترانه برای اولین بار طی روزهای آینده خبر داد.
امیر دریادار «غلامرضا خادم بی غم» در گفت وگو با فارس، با اشاره به نحوه اعزام یگان های زیرسطحی و سطحی نداجا به آبهای دوردست، با بیان اینکه این اقدام در یگان های زیرسطحی و سطحی به یک صورت انجام می شود، گفت: در ماموریت های نیروی دریایی همیشه 2 تا 4 فروند ناو شرکت دارند که از اینها یک یا دو ناو، رزمی و یکی دیگر ناو پشتیبانی است.
بی غم در ادامه تصریح کرد: زیر سطحی ها هم به عنوان یک یگان رزمی تعریف شده و خودشان این توانایی را دارند تا در مسافت های مختلف به صورت مستقل عمل کرده و نیاز به پشتیبان رزمی نداشته باشند اما در ماموریت هایی که فاصله زیاد می شود، نیاز است که یگان های پشتیبان رزمی نیز آنها را همراهی کند.
جانشین فرمانده نیروی دریایی ارتش با بیان اینکه اعزام زیر سطحی به مسافت دور در برنامه کاری نیرو قرار دارد، اظهار داشت: این اتفاق بزودی رخ خواهد داد و طبیعی است که اگر قرار باشد زیر سطحی ها را به مسافت دور بفرستیم حتماً یگان پشتیبان رزمی هم اعزام خواهیم کرد.
بی غم در خصوص نحوه اعزام زیر سطحی ها به ماموریت های مختلف گفت: بسته به نیاز اطلاعاتی که داریم، این ماموریت ها طراحی و زیر سطحی ها را اعزام خواهیم کرد که حتماً یگان های همراه نیز با آنها خواهد بود مگر اینکه ماموریت خاصی باشد.
وی در بخش دیگری از سخنانش با بیان اینکه ماموریت های نیروی دریایی در منطقه گسترش پیدا کرده است، گفت: یگان های نیروی دریایی ارتش تا مدار 10درجه هم در شرق منطقه و هم در غرب که خلیج عدن و باب المندب است حضور دارند.
بی غم با بیان اینکه یک ناوگروه آموزشی- عملیاتی نیروی دریایی ارتش طی هفته جاری به این منطقه اعزام خواهد شد، ادامه داد: این ناو گروه ماموریت دارد علاوه بر آموزش عملی برای برخی از دانشجویان دانشگاه امام خمینی(ره)، بحث اشراف اطلاعاتی را نیز در منطقه دنبال کند و حتی این ناوگروه در این ماموریت وارد آب های دریای سرخ و پس از آن به دریای مدیترانه خواهد شد.


:: برچسب‌ها: ماموریت نیروی دریایی ارتش