بهشت ایران
پیغام مدیر :
با سلام خدمت شما بازدیدکننده گرامی, به وبلاگ من خوش آمدی. به استحضارتان می رسانم که انتشار اخبار صحیح و مقابله با شایعات آرمان من است.از نظرات سازنده شما هم استقبال می کنم.
 
 
ساعت : ٧:٥۳ ‎ب.ظ
نویسنده : رضا
نظرات

اسرائیل از چهارشنبه گذشته حساسیت خود را نسبت به حرکت دو کشتی ایرانی از آبراه راهبردی سوئز نشان داد.


ناو خارگ ‌و ناوشکن الوند ارتش‌ حزب‌الله ناو هواپیمابر
یو. اس.اس.اینترپرایز را تغییر مسیر دادند.

آویگدور لیبرمن، وزیر خارجه اسرائیل، این اقدام ایران را «تحریک‌آمیز» نامید و گفت «ایران در منطقه نفس‌کش می‌طلبد و جامعه جهانی اراده لازم را برای برخورد با روحیه تهاجمی ایران نشان نمی‌دهد».
اهود باراک، وزیر دفاع اسرائیل نیز چند بار، این اقدام ایران را «خصمانه» نامیده و گفته است که ایران می‌خواهد «منطقه را در وضعیت جدید، امتحان کند».

اسرائیل از احتمال انتقال جنگ افزار ایرانی برای همپیمانان منطقه‌ای ایران؛ سوریه، حزب الله و حماس، از طریق این کشتی‌ها نگران است.
در همین حال آمریکا همچنان می‌گوید که حرکت کشتی‌های رزمی ایران را دنبال می‌کند. 
 «وای. نت»، تارنمای خبری روزنامه اسرائیلی یدیعوت آخرونوت شامگاه یکشنبه نوشت که ازپنتاگون، وزارت دفاع آمریکا، در مورد آگاهی‌های پنتاگون در باره کشتی‌های ایرانی در منطقه و عملکرد احتمالی مصر استعلام کرده است. 
 «وای. نت» نوشت در پاسخ به این استعلام این روزنامه، پنتاگون نوشته است «مصری‌ها خبرداده‌اند که با عبور کشتی‌های ایرانی از کانال سوئز موافقت کرده‌اند».
پنتاگون همچنین افزوده است که «ما وضعیت را از نزدیک زیر نظر داریم».
جی کارنی، سخنگوی کاخ سفید آمریکا شامگاه جمعه اظهارات سفیر ایران در سوریه را درمورد «رعایت قوانین بین المللی ازسوی ایران» رد کرده و گفته بود که «کارنامه ایران در مورد مسئولیت‌شناسی، درخشان نیست»[هدف قراردادن هواپیمای مسافربری ایران توسط امریکا درخشان است]

ناو غول پیکر هواپیما برآمریکایی «یو. اس. اس. اینترپرایز» در روزهای اخیر تغییر مسیر داده [ یعنی امریکا زرد کرده است ] و برای مقابله با رخدادهای احتمالی ناشی از تحرکات دو کشتی ایرانی، به سوی آب‌های منطقه نزدیک می‌شود.

روزنامه اسرائیلی هاآرتص، یکشنبه در تحلیلی نوشته بود که اسرائیل باید درک کند که مصر در دوران نوینی که آغاز کرده، «دیگر شریک راهبردی اسرائیل در مقابله با جمهوری اسلامی ایران نیست».

به گزارش هاآرتص، نیروی دریایی اسرائیل «برای مقابله با هر گونه تلاش کشتی‌های ایرانی جهت نزدیک شدن احتمالی به سواحل اسرائیل، آماده شده است».

به امید خدا این دو ناو فردا در سوریه و با استقبال فرمانده نیروی دریایی ارتش حزب الله و مقامات لشکری و کشوری کشورهای غیرمتعهد پهلو می‌گیرند.


:: برچسب‌ها: نیروی دریایی اسرائیل, یو اس اس اینترپرایز