بهشت ایران
پیغام مدیر :
با سلام خدمت شما بازدیدکننده گرامی, به وبلاگ من خوش آمدی. به استحضارتان می رسانم که انتشار اخبار صحیح و مقابله با شایعات آرمان من است.از نظرات سازنده شما هم استقبال می کنم.
 
 
اعلام آمادگی نیروی دریایی آجا
نوشته شده در ۱۳۸٩/۱٢/٧
ساعت : ۱٠:۳٧ ‎ب.ظ
نویسنده : رضا
نظرات
امیر سیاری اعلام کرد:
اعلام آمادگی نیروی دریایی ایران برای ساخت اسکله و تاسیسات بندری در سوریه

خبرگزاری فارس: فرمانده نیروی دریایی ارتش ایران برای همکاری این نیرو و نیروی دریایی سوریه درخصوص ساخت سازه‌های دریایی اعم از موج شکن، اسکله و تأسیسات بندری اعلام آمادگی کرد.


به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از روابط عمومی نیروی دریایی ارتش، امیر دریادار حبیب‌الله سیاری فرمانده نیروی دریایی ارتش در مراسم استقبال از ناوگروه سرافراز این نیرو که نخستین بار در تاریخ انقلاب اسلامی پس از عبور از کانال سوئز وارد دریای مدیترانه شد، در حضور فرماندهان نیروی دریایی ایران و سوریه در بندر لاذقیه سوریه، حرکت کارکنان ناوگروه اعزامی را حرکتی بزرگ دانست و اظهارداشت: عبور ناوگروه نیروی دریایی ارتش از کانال سوئز اقدامی بزرگ بود که در سایه ولایتمداری به دست آمد.

وی برای همکاری نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران و نیروی دریایی سوریه درخصوص ساخت سازه‌های دریایی اعم از موج شکن، اسکله و تأسیسات بندری اعلام آمادگی و تصریح کرد: نیروی دریایی ارتش همچنین در زمینه‌های فنی در بخش تعمیر و نگهداری و مبارزه با پدیده شوم دزدی دریایی قادر به همکاری با نیروی دریایی سوریه است.

فرمانده نیروی دریایی ارتش با تأکید بر 32 سال ایستادگی، خودباوری و بومی‌سازی در زمینه‌های مختلف به رغم تحریم‌های شدید دشمن، به ساخت ناوشکن جمهوری اسلامی ایران جماران به عنوان نمونه‌ای از این خودباوری اشاره کرد و از فرمانده و مسئولان نیروی دریایی سوریه دعوت کرد تا از دستاوردهای بومی و ساخته همت والای ایرانیان در بحث دریا بازدید کند.

سرلشکر طالب‌بری فرمانده نیروی دریایی سوریه نیز از پیشرفت‌های کشورمان ابراز خرسندی کرد.

در ادامه تعدادی از معاونان فرمانده نیروی دریایی ارتش با همتایان سوری خود دیدار کردند و در زمینه‌های آموزشی، مهندسی و علمی به گفتگو پرداختند.


:: برچسب‌ها: نیروی دریایی آجا