بهشت ایران
پیغام مدیر :
با سلام خدمت شما بازدیدکننده گرامی, به وبلاگ من خوش آمدی. به استحضارتان می رسانم که انتشار اخبار صحیح و مقابله با شایعات آرمان من است.از نظرات سازنده شما هم استقبال می کنم.
 
 
ساعت : ۱٢:٠٤ ‎ق.ظ
نویسنده : رضا
نظرات

 

به گزارش خبرنگار دفاعی خبرگزاری فارس، امیر فرزاد اسماعیلی فرمانده قرارگاه پدافند هوایی خاتم الانبیاء(ص) که به مناسبت دهم شهریور روز پدافند هوایی قبل از خطبه‌های نماز جمعه تهران سخن می‌گفت، اظهار داشت: همانگونه که رهبر معظم انقلاب و فرماندهی کل قوا فرمودند امروز پدافند هوایی در اولویت یکم است. لذا بنده به عنوان یک سرباز و خدمتگزار و نماینده از خیل آحاد پدافندیان ولایت مدار در قرار گاه هوایی خاتم الانبیاء(ص) و سایر نیروهای مسلح که در کنترل عملیاتی این قرار گاه هستند، عرض می‌کنم جانبازی و اطاعت بی چون و چرا از اوامر مقتدای خود برای مدافعان بی ادعای آسمان ولایت مایه مباهات و افتخار بزرگی است. 

وی با بیان تاریخچه‌ای از پدافند هوایی کشورمان و با اشاره به نقش حساس و تعیین کننده یگان پدافند هوایی در دوران دفاع مقدس و عملیات‌های غرور آفرین نیروی هوایی گفت: امروز با تغییر ماهیت و شکل و الگوی نبردهای آینده و با ابلاغ فرمان حکیمانه فرماندهی معظم کل قوا، پدافند هوایی از نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران جدا شد و قرار گاه پدافند هوایی در دهم شهریور سال 87 با همدلی ستاد کل نیروهای مسلح و پیگیری ارتش تشکیل شد. 

فرمانده قرار گاه پدافند هوایی خاتم الانبیاء(ص) ادامه داد: اکنون پس از گذشته 32 سال از انقلاب اسلامی ایران و 3 سال از تشکیل این قرار گاه شاهد هستید با تجمیع توان کلیه نیروهای مخلص به خودکفایی در تامین نیازهای پدافند هوایی با استفاده از پتانسیل داخلی در حد مطلوبی در مرزهای فناوری دنیا نائل شدیم و می‌توانیم ثابت کنیم که نه تنها تحریم‌های اعمال شده تهدیدی برای کشورمان نبوده بلکه فرصتی مغتنم در شکوفایی و خود باوری و تحقق کلام تاریخی امام خمینی (ره) که فرمودند "ما می‌توانیم" باشیم. 

امیر اسماعیلی گفت: در قرارگاه پدافند هوایی در چند سال اخیر و پس از ابلاغ فرمان فرماندهی کل قوا مبنی بر استقلال پدافند هوایی، با همت و تلاش مضاعف در مسیر حرکت از وضع موجود به وضعیت مطلوب و صیانت از تحریم هوا و فضای کشور گام‌های بلندی برداشته است که اکنون شاهد هستیم در کنار نهضت عمق دهی بهینه سازی و تعمیر سامانه‌ها و تجهیزات موجود با اتکا به بنیه صنایع دفاعی و مراکز علمی دانشگاهی و بدون کوچکترین وابستگی با شکست مرزهای دانش، طراحی و ساخت انواع تجهیزات راداری و موشکی راهبردی و پیشرفته را با بکارگیری پیشرفته‌ترین فناوری روز دنیا به دست فرزندان غیرتمند این مرز و بوم در دست اقدام دارد.

وی گفت: از جمله این سامانه‌ها می‌توان به سامانه راهبردی برد بلند اشاره کرد که می‌تواند تا آن سوی مرزهای جمهوری اسلامی ایران هر گونه فعالیت هوایی دشمنان قسم خورده کشور عزیزمان را رصد کند. 

فرمانده قرار گاه پدافند هوایی خاتم الانبیاء(ص) همچنین افزود: تولید سامانه‌های موشکی برد متوسط و پیشرفته مناسب برای درگیری و انهدام انواع تهدیدهای هوایی و جنگ‌های ناهمطراز، طراحی سامانه موشکی فوق پیشرفته برد بلند برتر از سامانه‌های مشابه روز دنیا، ساخت و تولید انواع حس‌گرهای فعال و غیر فعال در طیف‌های فرکانسی متنوع به منظور کشف و شناسایی انواع اهداف هوایی در سطوح ارتفاعی مختلف به طوری که هم اکنون می‌توانیم ادعا کنیم معابر نفوذی مد نظر دشمنان خبیث به دور از چشمان تیزبین پدافند هوایی نخواهد بود. 

امیر اسماعیلی ادامه داد: هم اکنون توسعه و استقرار پدافند هوایی، بسط و توسعه شبکه یکپارچه فرماندهی و کنترل پدافند هوایی کشور به عنوان یک ضرورت بسیار مهم و حساس مورد توجه قرار گرفته است و هم اینک دانشمندان و نخبگان توانمند داخلی در حال طراحی و تولید شبکه کاملا بومی و پیشرفته و با قابلیت‌های بسیار فراتر از شبکه کنترلی خریداری شده از بیرون و متناسب با جغرافیای کشور و ماهیت تهدیدات دشمن است. 

وی افزود: این شبکه با دارا بودن ارتباط امن، پایدار و چند لایه و مقاوم در برابر جنگ الکترونیک دشمن است. این شبکه با بهره گیری از فناوری‌های پیشرفته سخت افزاری و ارتقاء توان ورودی و خروجی قدرت پردازش وسیع اطلاعات امکان تصمیم گیری بهینه و در لحظه را برای فرماندهان را مهیا می‌سازد. 

فرمانده قرار گاه پدافند هوایی خاتم الانبیاء(ص) ادامه داد: با توجه به واگذاری ماموریت خطیر صیانت از حریم هوا و فضای کشور با بهره‌گیری از کلیه امکانات و پتانسیل موجود تحت شبکه یکپارچه این قرار گاه هم اینکه با تعامل بی‌نظیر و مثال زدنی فی‌مابین کلیه یگان‌های پدافند هوایی نیروهای مسلح به ویژه سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و انسجام نبرد هوایی با نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران موجبات ارتقاء توان رزمی، وحدت رویه، هماهنگی در عملیات فرماندهی شده است. تا آنجا که با اجرای طرح‌های تاکتیکی و اطلاعاتی هماهنگ و مشترک در اقصی نقاط کشور منجر به تغییر ملموس و نگرش و رفتار دشمن شده‌ایم. 

امیر اسماعیلی با اشاره به فعالیت‌های آموزشی این قرارگاه گفت: در بخش آموزش قرارگاه پدافند هوایی خاتم الانبیاء(ص) با تامین انواع شبیه‌ساز‌های پیشرفته بومی، راه اندازی شبکه آموزش از راه دور، ایجاد زیر ساخت‌های آزمایشگاه‌های آموزشی در مراکز و مناطق پدافندی زمینه ارتقای کیفی آموزش به کارکنان وظیفه و کاربر خود را فراهم کرده و به فضل الهی تاسیس دانشگاه خاتم و مراکز آموزش درجه داری در آینده نزدیک در دست اقدام داریم. 

وی افزود: علاوه بر این در تعمیق باورهای دینی مبتنی بر ایمان و افزایش بینش و بصیرت کارکنان خانواده‌ها با محوریت فعالیت‌‌های عقیدتی و سیاسی اقدامات متعدد و مستمری صورت می‌گیرد. 

فرمانده قرار گاه پدافند هوایی خاتم الانبیاء(ص) در ادامه سخنان خود به فعالیت‌ بخش اطلاعاتی اشاره کرد و اظهار داشت: با بهره گیری از تجهیزات جمع آوری اطلاعات پیشرفته تاکتیکی در اقصی نقاط کشور اشراف و تسلط اطلاعاتی قرار گاه پدافند هوایی به انداز قابل توجهی ارتقاء یافته است. همچنین با اشراف هم‌رزمانمان در حفاظت اطلاعات و اشراف اطلاعاتی امکان نفوذ و هر گونه سوء استفاده و درز اطلاعات طبقه بندی شده قرار گاه از سوی دشمنان سلب شده است. 

امیر اسماعیلی ادامه داد: ارتقاء سامانه‌های الکترونیکی و به کار گیری اصول پدافند غیرعامل در کلیه حوزه‌ها با ایجاد بسترهای نوین و دستیابی به فناوری های پیشرفته سامانه‌های پدافند هوایی، تدوین دکترین عملیاتی و تاکتیکی پدافند هوایی و بازنگری بهینه در آمایش سرزمینی و تهیه و ارسال طرح جامع پدافند هوایی با نام طرح نور ولایت به ستاد کل نیروهای مسلح و بسیاری از دستاوردهای دیگر در قرار گاه پدافند هوایی ارتش طلیعه حرکت سریع در راستای اجرای اوامر ولی و مقتدای خود در نیل به یک پدافند هوایی قدرتمند، با عزت و همیشه بیدار در شان شما ملت بزرگ ایران اسلامی هستیم. 

وی گفت: با عنایت به وجود تهدیدات جدی از حوزه فضایی که از طریق ماهواره‌های جاسوسی و نظامی دشمن متوجه کشور عزیزمان است. این قرار گاه با ایجاد زیر ساخت لازم جهت دفاع پدافند در برابر آسیب‌های این بخش را در دست مطالعه و اقدام با بهره گیری از توان ارتش، سپاه و صنایع دفاعی دارد. 

امیر اسماعیلی تصریح کرد: این جانب به عنوان یکی از مسئولان نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران و خدمتگزار شما به دشمنان قسم خورده ایران اسلامی و نیروهای مسلح ملل اسلامی 2 توصیه و پیام جداگانه دارم اول آنکه نیروهای مسلح ملل مسلمان با بیداری و خواسته‌های به حق ملت‌های خود همراه شده و خویشتنداری را در دستور کار قرار دهند و بدانند طبق وعده خداوند کریم پیروزی نزدیک است و باطل رفتنی است. 

وی در خاتمه هشدار داد: اگر دشمنان ما دچار حماقت شوند و در ذهن خود تصور تجاوز به مرزهای مقدس کشور عزیزمان را داشته باشند ایران اسلامی جهنمی در زمین، فضا و دریا برای آنها خواهد شد و آنها را در آتش خودکامگی‌اشان فرو خواهد برد.


:: برچسب‌ها: امیر سرتیپ فرزاد اسماعیلی