بهشت ایران
پیغام مدیر :
با سلام خدمت شما بازدیدکننده گرامی, به وبلاگ من خوش آمدی. به استحضارتان می رسانم که انتشار اخبار صحیح و مقابله با شایعات آرمان من است.از نظرات سازنده شما هم استقبال می کنم.
 
 
ساعت : ۱۱:٥٧ ‎ق.ظ
نویسنده : رضا
نظرات

فرمانده قرارگاه پدافند هوایی خاتم‌الانبیا(ص) از وارد چرخه شدن تستر جنگ الکترونیک و سامانه مسیریاب الکترونیک در یک ماه آینده خبر داد و گفت: همچنین سامانه کیهانی در برد متوسط و بالا با دانش بومی کشور و همکاری صنایع داخلی در ایران ساخته شده است.

خبرگزاری فارس: دستیابی به چرخه تستر جنگ الکترونیک و سامانه مسیریاب الکترونیک طی ماه آینده

به گزارش خبرگزاری فارس از مشهد، امیر سرتیپ فرزاد اسماعیلی در حاشیه بازدید از قرارگاه پدافند هوایی شمال شرق کشور در جمع خبرنگاران اظهار داشت: در پدافند از ابتدای پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی و درپی اندیشیدن تدابیر لازم توسط سردمداران نظام، اولویت کاری در بحث خودکفایی در سیستم بوده است.
وی با بیان اینکه هم‌اکنون تمام ابزارها و تسلیحات به کارگیری شده در پدافند هوایی خاتم‌الانبیا (ص) ساخت متخصصان بومی و انقلابی است ابراز خرسندی کرد: تمام وسایل و سیستم‌های قبل از انقلاب عوض شده و توانمندی‌های آنها تغییر پیدا کرده است.
فرمانده قرارگاه پدافند هوایی خاتم‌الانبیا (ص) تعیین کننده فعالیت‌های این یگان رزمی را مانند سایر یگان‌های نیروهای مسلح با فرمانده کل قوا دانست و متذکر شد: کار دولت کشوری و کار پدافند نظامی و دفاعی بوده و در همه ایام همانند تمامی نیروها به دفاع از آرمان‌های والای انقلاب اسلامی می پردازد.
وی داشتن یک دفاع یکپارچه و استفاده از تسهیلات و ابزارهای داخل را از مهم‌ترین مشخصه‌های پدافند هوایی کشور دانست و اعلام کرد: در همین راستا این یکپارچگی در تمام نیروهای مسلح اعم از ارتش، سپاه و بسیج و همچنین سازمان هواپیمایی کشوری و شرکت‌ها در تخصصی فرودگاه های کشور به چشم می‌خورد.
اسماعیلی به وظایف مهم قرارگاه‌های پدافند هوایی در نقاط مختلف کشور اشاره کرد و بیان داشت: کشف، شناسایی، رهگیری و در نهایت انهدام هرگونه شی پرنده در فضا که دشمن شناخته شود از جمله این اقدامات است.
وی توضیح داد: ابزارهایی مانند هواپیماهای نیروی هوایی ارتش، سامانه‌های هوایی ارتش و سپاه و حساسه‌های رادارهای دوربرد استقرار ثابت و متحرک نیز در طول عملیات‌های مختلف این قرارگاه مورد استفاده قرار می‌گیرد.
فرمانده قرارگاه پدافند هوایی خاتم‌الانبیا (ص) سامانه هوایی الکترونیکی را یکی از ابزارهای پیشرفته در این رابطه برشمرد و ابراز داشت: همچنین برای انجام مأموریت‌های مختلف از حساسه دیدبانی بصری سپاه، ارتش و بسیج استفاده می‌شود.
وی با بیان اینکه قرارگاه پدافند هوایی خاتم‌الانبیا(ص) در حقیقت به دفاع در تمام لایه‌ها فکر می‌کند، یادآور شد: هم‌اکنون در بحث کشف و شناسایی از سامانه‌های بسیار قوی در ایران استفاده می‌شود.
اسماعیلی استفاده از سامانه کم‌نظیر اطلاعات الکترونیکی در این مرکز اشاره کرد و گفت: در حال حاضر با استفاده از امکانات فوق پیشرفته بدون اینکه دیده شویم می‌توانیم دشمن را شناسایی و رصد کنیم.
وی از وارد چرخه شدن تستر جنگ الکترونیک و سامانه مسیریاب الکترونیک در یک ماه آینده خبر داد و افزود: همچنین سامانه کیهانی در برد متوسط و بالا با دانش بومی کشور و همکاری صنایع داخلی در ایران ساخته شده است.


:: برچسب‌ها: امیر سرتیپ فرزاد اسماعیلی, فرمانده جدید قرارگاه پدافند هوایی خاتم, جنگ الکترونیک