بهشت ایران
پیغام مدیر :
با سلام خدمت شما بازدیدکننده گرامی, به وبلاگ من خوش آمدی. به استحضارتان می رسانم که انتشار اخبار صحیح و مقابله با شایعات آرمان من است.از نظرات سازنده شما هم استقبال می کنم.
 
 
ساعت : ۱:٢٠ ‎ب.ظ
نویسنده : رضا
نظرات

یک پایگاه اینترنتی وابسته به سازمان سیا هشدار داد دست کم چند هفته است که تمام اطلاعات، رمز عبور، متن نامه ها، فایل های الصاقی، مکالمات اسکایپ، آرشیو ایمیل و چت ها، وبلاگ وردپرس، کامنت ها و... جریان های ضدانقلاب در فضای مجازی تحت اشراف و کنترل کامل ارتش سایبری ایران است.
گویانیوز از این اتفاق به عنوان فاجعه DIGINOTAR یاد کرد و آن را مهیب تر از زلزله 9 ریشتری یا انفجار هسته ای توصیف کرد. نیما راشدان از عناصر فراری در این باره می نویسد: شرکت آمریکایی دیگینوتار و شرکت مادر آن (VASCO) تاکنون سکوت مرگبار و خطرآفرینی را پیشه کرده اند چرا که هر نوع توجیه در این باره به معنای خودکشی یک شرکت ارائه کننده خدمات امنیت اینترنتی است. این شرکت می 2009 هک شده است.
گویانیوز می افزاید: خطرناک ترین احتمال ممکن، امکان و فرصت سپاه پاسداران انقلاب اسلامی برای تولید نرم افزارها و یا تولبارهای مجانی مختلف با استفاده از گواهینامه هایی بوده، که ممکن است همین الان روی کامپیوتر کاربران نصب شده باشند. آنها از اجرای این سناریو اهدافی راهبردی را دنبال می کنند از جمله، محروم کردن مخالفان از بکارگیری ابزارهای وب و اعلام اینکه بر همه فعالیت های اپوزیسیون اشراف اطلاعاتی داریم و نیز توقف کمک خارجی در حوزه اینترنت به مخالفان.
این رسانه ضدانقلابی توضیح داد: در سالهای گذشته، اتحادیه اروپا، دولت هلند، ایالات متحده و دهها و صدها نهاد دولتی و نیمه دولتی خصوصی به یاری نهادهای فعالان سایبری مخالف آمده اند. کمک هایی در اختیار کاربران برای آموزش استفاده امن از وب و عبور از فیلترینگ قرار گرفته است. سپاه پاسداران تلاش می کند به صورت غیرمستقیم این کمک ها را متوقف نماید. تاکتیک هوشمندانه سپاه اولا دهن کجی به نهادهای اروپایی- آمریکایی و اعلام بی اثر بودن سرمایه گذاری روی آزادی اینترنت در ایران است و در گام بعدی سپاه می داند که نهادهای غربی برای محافظت از امنیت شخصی کاربران مذکور با محدودیت قانونی مواجه هستند. هدف راهبردی سوم نیز تهدید غرب به انتقام کرم استاکس در قالب تهدید تاسیسات زیربنایی یکی از اعضای ناتو و اعلام آغاز جهاد سایبری جمهوری اسلامی ایران علیه ناتو، ایالات متحده و غرب می باشد. ما می توانستیم از ماه می 2009 با رصد بلاگهای امنیت سایبری در داخل ایران و به کمک رسانه های فارسی زبان بی بی سی فارسی، صدای آمریکا، رادیو فردا و دیگران و سایت هایی نظیر بالاترین، نگهبان، سایبر و دهها سایت امنیت اینترنتی باشیم. ما در این مدت همواره کاربران را به استفاده از فایرفاکس، جی میل، وردپرس و پروژه تور ترغیب کرده ایم، حال آنکه امروز می دانیم همه این ابزارها حداقل از پنج هفته پیش ناامن بوده اند. در این دور از بازی ما در برابر ماشین عظیم سایبری جمهوری اسلامی کمی غفلت کردیم.


:: برچسب‌ها: فتنه سبز, ارتش سایبری ایران