بهشت ایران
پیغام مدیر :
با سلام خدمت شما بازدیدکننده گرامی, به وبلاگ من خوش آمدی. به استحضارتان می رسانم که انتشار اخبار صحیح و مقابله با شایعات آرمان من است.از نظرات سازنده شما هم استقبال می کنم.
 
 
ساعت : ۸:٥٦ ‎ب.ظ
نویسنده : رضا
نظرات
سی‌بی‌اس: دستیابی ایران به فناوری RQ-170 شکست جدی برای امنیت‌ملی آمریکا است

خبرگزاری فارس: یک شبکه خبری آمریکایی ضمن اشاره به تصاویر منتشر شده درباره هواپیمای جاسوسی پیشرفته آمریکایی، اعلام کرد که دستیابی ایران به فناوری این هواپیمای بدون سرنشین شکست جدی برای منافع امنیت ملی آمریکا به شمار می آید.

خبرگزاری فارس: سی‌بی‌اس: دستیابی ایران به فناوری RQ-170 شکست جدی برای امنیت‌ملی آمریکا است

به گزارش فارس،‌شبکه خبری "سی بی اس" آمریکا طی خبری به بررسی تصاویر منتشر شده از تلویزیون ایران درباره هواپیمای پیشرفته جاسوسی آمریکایی به غنیمت گرفته شده پرداخت.
 
این شبکه آمریکایی در خبر خود همچنان از پذیرش این واقعیت که نیروهای ایرانی طی حمله ای سایبری توانستند این هواپیما را سرنگون کنند،‌امتناع کرد.
 
سی بی اس اضافه کرد: اگر هواپیمای RQ-170  که در تلویزیون ایران به نمایش گذاشته شد همان هواپیمای "جانور قندهار" باشد، بسیاری از بدترین کابوس‌های های تحلیلگران اطلاعاتی به حقیقت خواهد پیوست.
 
این شبکه آمریکایی در ادامه تاکید کرد: به نظر می رسید که هواپیما تقریبا سالم بوده و به ایران این فرصت بزرگ را داده است تا فناوری های جمع آوری اطلاعات حساس را در اختیار بگیرد.
 
پیشتر مقامات آمریکایی مدعی شده بودند که این هواپیمای پیشرفته که قابلیت نابود کردن خود را دارد، احتمالا سرنگون نشده است چون در زمان ساقط شدن هیچ ارتباطی با هواپیمای بدون سرنشین وجود نداشته است.
 
سی بی اس در ادامه گزارش خود اعلام کرد: بسیاری در آمریکا معتقد بودند که ایران قادر به بازیابی اطلاعات جاسوسی از این هواپیما نخواهد بود اما این گمانه زنی ها قبل از انتشار تصاویر آن بود که این تصاویر نشان می دهد این هواپیما به طور گسترده ای سالم بود.
 
"جو سیرینسیونه" عضو شورای روابط خارجی آمریکا به شبکه خبری "سی بی اس" گفت که این هواپیمای بدون سرنشین یکی از پیچیده ترین هواپیماهای شناسایی آمریکا بوده است.

وی افزود: دستیابی به فناوری این هواپیما، به اضافه دسترسی به اطلاعات طبقه بندی شده از سامانه های این هواپیما، می تواند شکست جدی برای منافع امنیت ملی آمریکا به شمار آید.


توانایی ایران در جنگ الکترونیک و جنگ نامتقارن بسیار بالاست
اعتراف مقام های امنیتی- اطلاعاتی آمریکائی‌ به شکست در جنگ الکترونیک با ایران

خبرگزاری فارس: مقامات امنیتی- اطلاعاتی آمریکائی‌ تاکنون درباره هواپیمای RQ 170 صحبتی نکرده‌اند و هرچه موضع‌گیری تاکنون انجام شده از قول مقامات بی‌نام و نشانی بوده که رسانه‌های آمریکایی آن را انعکاس داده‌اند اما در میان این مواضع چرخشی اعتراف‌های سنگینی هم انجام شد.

خبرگزاری فارس: اعتراف مقام های امنیتی- اطلاعاتی آمریکائی‌ به شکست در جنگ الکترونیک با ایران

به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری فارس، مواضع آمریکا در قبال به کنترل درآوردن هواپیمای بدون سرنشین فوق مدرن واشنگتن آنقدر چرخشی و متناقض بوده که صدای CNN هم درآمده است.

مقامات رسمی آمریکا تاکنون صحبتی نکرده‌اند و هرچه موضع‌گیری تاکنون انجام شده از قول مقامات بی‌نام و نشانی بوده که رسانه‌های آمریکایی آن را انعکاس داده‌اند اما در میان این مواضع چرخشی اعتراف‌های سنگینی هم انجام شد.

آمریکایی‌ها که ابتدا منکر به غنیمت گرفته شدن این هواپیمای بدون سرنشین به دست ایرانی‌ها بودند بعد از ۲۴ ساعت مجبور به قبول این موضوع شدند. ۲۴ ساعت بعد هم از موضوع سقوط هواپیما کوتاه آمدند و بعد هم سناریوی تاکید بر ماموریت این هواپیما در داخل خاک افغانستان در چارچوب عملیات ناتو شکست خورد و نیویورک تایمز روز پنجشنبه باز هم به نقل از مقامات بی‌نام و نشان آمریکا اعتراف کرد که این هواپیما متعلق به سازمان سیا و ماموریت اصلی آن عملیات جاسوسی در خاک ایران بوده است. اما اعتراف جدید حک شدن سیستم کامپیوتری این هواپیمای بسیار پیشرفته است که آمریکایی‌ها آن را انکار می‌کردند و می‌گفتند ایرانی‌ها توانایی این کار را ندارند.

رابرت بایر یک مقام امنیتی آمریکا گفت: "من فکر می‌کنم آن چیزی که اتفاق افتاده این است که هواپیما از طریق حک شدن برنامه‌هایش به زمین نشانده شده، هیچ نشانه‌ای از سقوط یا آسیب این هواپیما وجود ندارد".

آمریکایی‌ها اکنون آرام آرام اعتراف می‌کنند که توانایی جنگ الکترونیک ایران آنقدر بالاست که توانسته در یک جنگ نامتقارن کنترل این هواپیمای فوق مدرن را از دست آمریکایی‌ها خارج کند و آنرا سالم بر زمین بنشاند.

یک مقام امنیتی آمریکا افزود: "ایران از شیوه‌های نامتقارن یا جنگ نامتقارن برای برخورد با آمریکا استفاده می‌کند. این سؤال مطرح است آیا ایرانی‌ها در سامانه هدایت این هواپیما‌های بدون سرنشین نفوذ کرده و با حک کردن آنها این پرنده را به زمین نشانده‌اند، با توجه به اینکه این هواپیما خسارت چندانی ندیده احتمال بسیار زیادی وجود دارد که ایرانی‌ها به نوعی اینکار را کرده باشند. این اقدام مصداق بسیار جالبی از جنگ نامتقارن است."

ماجرای هواپیمای بدون سرنشین بسیار پیشرفته آمریکا که به کنترل ایران درآمد، ضربه‌ای مهلک به حیثیت امنیتی و اطلاعاتی آمریکا بوده به گونه‌ای که برخی از مقامات آمریکا به این واقعیت اعتراف کردند.

فرید زکریا مجری سی‌ان‌ان گفت: "این اقدام قطعا یک کودتای تبلیغاتی برای ایران است و آنها از این مسئله سود زیادی در رسانه‌های دنیا خواهند برد. اما در مورد اینکه آمریکا چه چیزی را از جنبه اطلاعاتی و امنیتی از دست داده است، باید بگویم مایه نگرانی است. از هر منظری که نگاه کنید این یک باخت برای آمریکا است. موضوع فقط این است که بزرگی این باخت چقدر بوده است؟"

به نظر می‌رسد در روزهای آینده نیز باید منتظر اعتراف‌های تلخ دیگری از طرف آمریکایی‌ها بود، در کنار این اعتراف‌ها اقدام ایران در منتشر کردن اطلاعات بیشتر در مورد این هواپیما قطعا آمریکایی‌ها را در وضعیت بغرنج‌تری قرار خواهد داد.

 

وجود اطلاعات تکنولوژیکی ذی قیمت در پهپاد جاسوسی آمریکا
تشریح چگونگی کنترل هواپیمای پیشرفته جاسوسی آمریکا از زبان سردار حاجی زاده

خبرگزاری فارس: فرمانده نیروی هوا و فضای سپاه چگونگی کنترل هواپیمای پیشرفته جاسوسی آمریکا بدست نیروهای مسلح ایران را تشریح کرد.

خبرگزاری فارس: تشریح چگونگی کنترل هواپیمای پیشرفته جاسوسی آمریکا از زبان سردار حاجی زاده

به گزارش خبرنگار دفاعی خبرگزاری فارس، سردار سرتیپ پاسدار امیرعلی حاجی زاده فرمانده نیروی هوا و فضای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در گفت‌گویی با تشریح چگونگی کنترل هواپیمای پیشرفته جاسوسی امریکا توسط نیروهای مسلح ایران اعلام کرد که اخیرا با اطلاعات جمع آوری شده و مراقبت های دقیق الکترونیکی مشخص شد این هواپیما قصد نفوذ و جاسوسی بر فراز کشورمان را دارد که پس از ورود این هواپیما به فضای شرق کشور، این هواپیما در کمین گاه الکترونیکی نیروهای مسلح قرار گرفت و با حداقل خسارت در ایران به زمین نشانده شد.

وی ادامه داد: طول دو بال این هواپیما حدود 26 متر، طول بدنه چهار و نیم متر و ارتفاع آن یک متر و 84 سانتی متر است و دارای سیستم های پیشرفته جمع آوری اطلاعات در ابعاد الکترونیکی، تصویری و مخابراتی و سامانه های راداری مختلف است.

فرمانده نیروی هوافضای سپاه افزود: این هواپیما از جهت نوع ساخت و پوشش، رادار گریز طراحی شده و از حیث فناوری آخرین نمونه هواپیماهای پیشرفته ای است که امریکا مورد استفاده قرار می دهد.

سردار حاجی زاده با بیان این که فناوری به کار رفته در این هواپیما قبلا در هواپیماهای B2 و F35 نیز استفاده شده است، افزود: هدایت این هواپیما توسط ماهواره و همچنین ایستگاه های زمینی در افغانستان و امریکا صورت می پذیرد.

فرمانده نیروی هوافضای سپاه افزود: کارشناسان و متخصصان نظامی به خوبی واقفند که این هواپیما چه اطلاعات تکنولوژیکی ذی قیمتی با خود دارد.
این فیلم در اینجا قابل مشاهده است.

 

بازتاب انتشار تصاویر هواپیمای به غنیمت گرفته شده آمریکایی/
هاآرتص: کارشناسان آمریکایی مدعی بودند لاشه هواپیمای RQ-170 قطعه قطعه شده است

خبرگزاری فارس: یک روزنامه صهیونیستی در واکنش به انتشار تصاویر هواپیمای به غنیمت گرفته شده آمریکایی توسط ایران نوشت که کارشناسان آمریکایی مدعی بودند لاشه هواپیمای پیشرفته جاسوسی آمریکا قطعه قطعه شده است.

خبرگزاری فارس: هاآرتص: کارشناسان آمریکایی مدعی بودند لاشه هواپیمای RQ-170 قطعه قطعه شده است

به گزارش فارس، روزنامه صهیونیستی "هاآرتص" طی خبری درباره انتشار تصاویر هواپیمای جاسوسی پیشرفته آمریکایی به غنیمت گرفته شده، ‌نوشت یک روز پس از آنکه مقامات آمریکایی از نگرانی خود درباره دستیابی ایران به اطلاعات طبقه بندی شده درباره یک برنامه نظامی محرمانه خبر داده بودند، ایران روز پنجشنبه تصاویر هواپیمای جاسوسی سرنگون شده آمریکایی  را منتشر کرد.
 
هاآرتص به نقل از خبرگزاری فارس نوشت که هواپیمای RQ-170 که با نام "سنتینل"  شناخته می شود مجهز به تجهیزات شناسایی فوق پیشرفته، جمع آوری اطلاعات، سامانه الکترونیکی ارتباطی و سامانه های راداری بوده است.
 
بر اساس گزارش این روزنامه صهیونیستی، هواپیمای بدون سرنشین پیشرفته RQ-170 چندین سال است که در جنگ افغانستان مورد استفاده قرار می گیرد و مقامات آمریکایی تایید کردند که کنترل این هواپیما را زمانی که در مرزهای غربی افغانستان در حال پرواز بوده است را از دست داده اند.
 
پیشتر برخی کارشناسان آمریکایی اعلام کرده بودند که حتی اگر ایران به این هواپیمای سرنگون شده دست یابد، بهره برداری کمی از آن خواهد کرد چون احتمالا این هواپیما از ارتفاع بالایی سرنگون شده است و لاشه آن قطعه قطعه شده است.

  
:: برچسب‌ها: تحرکات نظامی امریکا, ارتش جمهوری اسلامی ایران, سرنگونی هواپیمایی آمریکایی, جنگ الکترونیک