بهشت ایران
پیغام مدیر :
با سلام خدمت شما بازدیدکننده گرامی, به وبلاگ من خوش آمدی. به استحضارتان می رسانم که انتشار اخبار صحیح و مقابله با شایعات آرمان من است.از نظرات سازنده شما هم استقبال می کنم.
 
 
ساعت : ۱۱:۳٦ ‎ب.ظ
نویسنده : رضا
نظرات

آیت‌الله علم‌الهدی, عضو مجلس خبرگان در مراسم ویژه تقدیر از آثار برگزیده جشنواره فتنه گفت: رویدادهای مهم سیاسی و اجتماعی را نمی‌توان در جریان آن رویدادها بررسی کرد بلکه برای مطالعه‌ دقیق و عمیق‌تر به فرصت گسترده احتیاج است.

 آیت‌الله علم‌الهدی با بیان اینکه اتفاقات 9 دی سال 88 با توجه به جریان‌هایی که پس از پیروزی انقلاب اتفاق افتاد قابل تحلیل است، تصریح کرد: روزی که انقلاب ما به پیروزی رسید یک گفتمان اصیل را در ابعاد مختلف برای نظام ما به وجود آورد که مبنای آن، توسعه اسلام بود و اولین نکته‌ای که از بیان امام (ره) به عنوان استراتژی اصلی نظام می‌توان برداشت کرد، مساله صدور انقلاب بود که از ابتدا خود امام (ره) به آن نظم داد و بعدها گفتمان انقلاب تشکیل شد که لازمه‌ آن، حاکمیت اسلام در حوزه فرهنگ و اجراییات، استکبارستیزی خستگی‌ناپذیر و مقاومت شدید در برابر توطئه و تهاجم و حرکت سرکوب‌گر نسبت به استکبار بود.

وی بزرگ‌ترین نماد این حرکت را حماسه هشت سال دفاع مقدس دانست و ادامه داد: بعد از رحلت امام (ره)، مدیریت‌های بعد از دفاع مقدس برای جبران محرومیت‌ها یا نشان دادن یک مدیریت مورد پسند دنیا درصدد تغییر گفتمان انقلاب برآمدند. جریان استکبارستیزی به جریان تنش‌زدایی مبدل شد و از آن بالاتر گفتمان جامعه ولایی به گفتمان جامعه مدنی تبدیل شد اما همه‌ اینها با مقابله‌ مدبرانه و قوی و خاموش رهبری روبه‌رو شد. رهبری تلاش کردند با تدبیر و بدون التهاب در برابر تغییر گفتمان اقدام کنند ولی متاسفانه این تغییر،‌ گفتمان انقلاب را در سراشیبی سقوط قرار داده بود.

امام جمعه مشهد افزود: با پیدایش دولت نهم تلاطمی ایجاد شد و فرصت به دست رهبری آمد که این تغییر گفتمان را مهار کند و در برابر آن بایستد. قدرت‌های استکباری که مسیر را رصد می‌کردند تا فرصت به دست بیاورند و بر مقدرات کشور مسلط شوند، به اضطراب افتادند. همچنین جریان‌های سیاسی لاییک که منافع خود را در عادی‌سازی روابط سیاسی احساس می‌کردند در برابر این مهار شدن احساس ناراحتی کردند و دنبال فرصت بودند که گفتمان انقلاب را دوباره در مسیر سقوط قرار دهند و انتخابات چنین فرصتی بود.

علم‌الهدی اظهار کرد: در روزهای ابتدایی رقابت‌های انتخاباتی در جریان اصلاحات برنامه‌ریزی شد که اگر خاتمی کاندیدا شد میرحسین موسوی کاندیدا نشود اما دو سه جریان سیاسی موسوی را مجبور کردند که به زور کاندیدا شود و جریان‌های خارجی و داخلی هم از این عرصه استفاده کردند. از همان اول مساله انتخابات یک نردبام برای برخورد با ولایت و رهبری بود چون اگر غیر از این بود نمی‌توانستند گفتمان انقلاب را دوباره در سراشیبی سقوط قرار دهند.

وی خاطرنشان کرد: اولین کسی که متوجه این مساله شد شخص رهبری بودند که در آبان 87 گفتند توصیه می‌کنم در زمین دشمن بازی نکنند چون اگر بازی کنند چه ببرند، چه ببازند، بازنده هستند. این مساله البته با پایان انتخابات تمام نشد و آنان برای خودشان یک حاکمیت جریان انحرافی را تصور کرده بودند.

این عضو مجلس خبرگان تاکید کرد:‌ جریانی که در 9 دی پیش آمد همه اینها را به شکل تفاله‌ای در عرصه سیاست و جامعه درآورد و بزرگ‌ترین اثر آن همین بود که جلوی قرار گرفتن گفتمان انقلاب در مسیر سقوط را گرفت و مردم به کمک رهبری آمدند. در واقع 9 دی مردم را با رهبری پیوند مجدد داد تا گفتمان انقلاب در مسیر اصلی خودش بماند و دچار تحول و سقوط نشود.

علم‌الهدی تصریح کرد: اگر 9 دی وجود نداشت مساله تنهایی رهبری در این مقابله کربلای دیگری را برای ما متجلی می‌کرد.

وی با اشاره به حدیثی که در آن پیامبر (ص) فرموده است من می‌بینم رشته‌های اسلام یکی پس از دیگری پاره می‌شوند، اولین آن حکومت و آخرین آن نماز است، گفت: این مساله به جایی رسید که در صدر اسلام کسی که عزیزترین عزیزان بود به شهادت رسید. اگر 9 دی هم به وجود نمی‌آمد دقیقا سرنوشت ما به آنجا می‌رسید که حادثه کربلا دوباره تکرار شود اما جریان 9 دی قضیه را به کلی برگرداند. اگر مردم عراق هم در زمان واقعه کربلا تحت تاثیر خطبه امام حسین (ع) کاری را می‌کردند که مردم ما در 9 دی کردند، امام شهید نمی‌شد.

این عضو مجلس خبرگان با قرائت بخش‌هایی از مقاتل مختلف و با اشاره به شب شهادت حضرت رقیه (س) اظهار کرد: همه‌ اتفاقات کربلا و بعد از آن از آنجا به وجود آمد که جامعه و مردم با امام هماهنگ نشدند. کاری که در حماسه 9 دی صورت گرفت ولی آن روز انجام نشد. این مساله نشان می‌دهد که واقعه 9 دی از چه اهمیتی برخوردار است.

در این جشنواره از وبلاگ بهشت ایران نیز با کسب رتبه سوم تقدیر شد.


:: برچسب‌ها: امام خامنه ای, جشنواره بزرگ آثار مربوط به جریان, جامعه مدرسین حوزه علمیه قم، اطلاعیه حوادث عاشورا،