بهشت ایران
پیغام مدیر :
با سلام خدمت شما بازدیدکننده گرامی, به وبلاگ من خوش آمدی. به استحضارتان می رسانم که انتشار اخبار صحیح و مقابله با شایعات آرمان من است.از نظرات سازنده شما هم استقبال می کنم.
 
 
جشنواره آثار مربوط به جریان فتنه
نوشته شده در ۱۳٩٠/۱٠/۱٠
ساعت : ۱۱:٤٠ ‎ق.ظ
نویسنده : رضا
نظرات

در جشنواره آثار مربوط به جریان فتنه در بخش سایت و وبلاگ و از میان بیش از هزار سایت و وبلاگ شرکت کننده وبلاگ بهشت ایران حائز رتبه سوم شد.

جشنواره مربوط به آثار فتنه عصر روز پنجشنبه طی مراسمی با حضور آیت‌الله علم‌الهدی عضو مجلس خبرگان رهبری، جواد منصوری رئیس مرکز اسناد انقلاب اسلامی، جمعی از اعضای ستاد بزرگداشت ۹ دی و برگزیدگان این جشنواره در تالار وزارت کشور برگزار شد.


در انتهای برنامه نیز نفرات اول تا سوم در رشته‌های مختلف تقدیر شدند.
اسامی برگزیدگانی که حائز مقام اول شدند به شرح ذیل است:

رضا آتش‌فراز در بخش شعر، زینب اصغریان در بخش مقاله، محمد ایرانی در بخش طنر، حسین بابازاده مقدم در بخش کتاب, سید محمد حسین پور عباس در بخش سایت و وبلاگ، فریدون حاجی پور در بخش گفت‌وگوی خبری، عباس گودرزی در بخش کاریکاتور، محمدحسین سروی در بخش مستند، سیدرضا مهدوی در بخش نرم‌افراز و موسسه خاکریز ایمانو اندیشه.

 'محمدرضا هراتی' روز یکشنبه در گفت وگو با خبرنگار فرهنگی ایرنا در مورد برنامه های این جشنواره گفت: براساس فراخوان اعلام شده در سال گذشته، از فعالان عرصه فرهنگی هنری خواسته شد تا آثار خود را به این مرکز ارسال کنند.

وی افزود: پس از بررسی های به عمل آمده و انتخاب آثار قرار است روز پنجشنبه در برنامه ای که از طرف مرکز اسناد انقلاب اسلامی و با همکاری ستاد گرامیداشت نهم دی برگزار می شود، از برترین آثار، ناشران برتر کتاب در نقد فتنه و مولفان پرفروش تقدیر شود.

هراتی در مورد مدعوین جشنواره و زمان برگزاری آن گفت: این جشنواره روز پنجشنبه هشتم دی ماه از ساعت 14 در تالار بزرگ وزارت کشور برگزار می شود و جمعی از شخصیت های سیاسی، فرهنگی کشور، طلاب و روحانیون در آن حضور خواهند یافت.

معاون اجرایی موسسه فرهنگی و انتشاراتی مرکز اسناد انقلاب اسلامی به برنامه های این مرکز در دهه بصیرت اشاره کرد و گفت: در این ایام و به مناسبت نهم دی ماه، از چند اثر با محوریت جریان فتنه نیز رونمایی خواهد شد.

وی افزود: از جمله این آثار کتاب 'نقشه راه' شامل فرمایشات رهبر معظم انقلاب است که به لحاظ چیدمان، نوع انتخاب و موضوعات و قطع کوچک با دیگر آثار مشابه انتشار یافته متفاوت است. این اثر را مرکز اسناد گردآوری کرده که بزودی به چاپ خواهد رسید.

به گفته مدیر اجرایی موسسه انتشاراتی مرکز اسناد، دو اثر دیگر در دست چاپ با عناوین 'مهدی کروبی در مدار سقوط' اثر آرش پاک اندیش و ' شوالیه ُاناث' نوشته سیدحسین علوی در این ایام رونمایی خواهد شد.

وی در مورد محتوای کتاب 'مهدی کروبی در مدار سقوط' گفت: در این اثر به صورت روز شمار به مجموعه ای از فعالیت ها و اقدامات کروبی در چند دهه اخیر و بویژه پیش از انتخابات پرداخته شده است.

مدیر اجرایی این موسسه به برپایی همایشی بمنظور بزرگداشت دهه بصیرت اشاره کرد و افزود: در این همایش از نویسندگان این سه اثر و همچنین برخی فعالان این حوزه تقدیر خواهد شد.

وی گفت:‌ در این همایش همچنین برخی شخصیت های فرهنگی با محوریت انتخابات و جریان فتنه 88، سخنرانی خواهند کرد.

هراتی به برخی آثار تجدید چاپی با موضوعیت فتنه 88 اشاره کرد و افزود: آثاری همچون 'نظریه فتنه' نوشته روح الله حسینیان، 'انقلاب های رنگین'، 'نقش بهائیت در فتنه 88' و 'نقش انگلیس در فتنه 88 ' چاپ مرکز اسناد، 'قطعه 26' اثر دوجلدی و 'نه ده' نوشته حسین قدیانی، 'نقش انگلیس در فتنه 88'، 'تحلیلی بر مواضع هاشمی رفسنجانی در انتخابات دهم' نوشته روح الامین سعیدی، 'شورش اشرافیت' اثر حمیدرضا اسماعلیی و 'روز شمار هشت ماه نبرد مقدس' اثر امیر حسین ثابتی از جمله آثار تجدید چاپی این مرکز به مناسبت این ایام است. برخی از این آثار از جمله 'نه ده' و 'شورش اشرافیت' به چاپ چهاردهم و هفتم رسیده است.

وی به برپایی نشست خبری با حضور روح الله حسینیان رییس مرکز اسناد در این ایام اشاره کرد و گفت: علاوه بر این نشست، تولید محتوای خبری برای این ایام در دستور کار قرار دارد و تحلیل ها و مصاحبه هایی به مناسبت این جریان برای رسانه ها ارسال خواهد شد. علاوه بر آن مصاحبه هایی با برخی صاحبنظران و فعالان که به نوعی از جریان فتنه 88 آگاهی داشتند انجام خواهد شد.

هراتی به برپایی نمایشگاه کتاب با همین موضوع به صورت اشتراکی با برخی سازمان های پیشنهاد دهنده همچون آموزش و پرورش و برخی نهادهای فرهنگی اشاره کرد و گفت: بخش عمده آثاری که به نمایش در می آید از آثار تولید شده مرکز اسناد است.


در جشنواره آثار مربوط به جریان فتنه از 65 نفر از برگزیدگان و صاحبان اثر تقدیر بعمل آمد.

به گزارش دبیرخانه آثار مربوط به جریان فتنه، روز پنج شنبه، 8/10/90 جشنواره آثار مربوط به جریان فتنه با تقدیر از برگزیدگان و با سخنرانی آیت الله علم الهدی، عضو خبرگان رهبری و امام جمعه مشهد برگزار شد.

بر اساس این گزارش در جشنواره از 65 نفر از شرکت کنندگان حائ‍ز رتبه های برتر شدند که اسامی آن ها به شرح ذیل اعلام می گردد:

 • بخش کتاب:

نفر اول: حسین بابازاده مقدم .

نفرات دوم: صمد باقری ، امیر ناصری و محمد علی همدانی.

 • بخش مقاله:

نفر اول: زینب اصغریان.

نفرات دوم: فریدون حاجی پور و عبداله مرادی.

نفرات سوم: محمد اسماعیل زاده و رمضان شعبانی سارویی.

 • بخش نمایشنامه:

نفر دوم: امیر کرم.

 • بخش عکس:

نفرات دوم: مهدی جلیلی و شهرام مهدوی.

 • بخش کاریکاتور:

نفرات اول: عباس گودرزی و موسسه خاکریز ایمان و اندیشه.

نفر سوم: سجاد جعفری.

 • بخش سایت و وبلاگ:

نفر اول: سید محمد حسین پورعباس.

نفرات دوم: فریده شفیعی ثانی و لیلا نظری.

نفرات سوم: نوید اخوان، بهنام اسماعیلی، علی اشرفی، علیرضا بیات، آیدا پارسا، علی تقوایی، محمد حسن حسنی، سیده فاطمه حسینی، سید مقدام حیدری، حامد رضایی، عبدا... شاه میربرزکی، علی شجاعی فرد، مهدی شعبان، رضا صید، مهدی علیزاده، حمیدرضا فاطمی، رسول گل محمدی، میلاد منصوری و فاطمه مهدی نژاد.

 • بخش شعر:

نفر اول: رضا آتش فراز.

نفر دوم: غلامرضا لطفی نیا.

نفرات سوم: دوست علی آقانژاد، محمد علی خدادوست، مرتضی رحیمی یگانه، امیر علی سلیمانی و اقدس کاظمی قمی.

 • بخش طنز:

نفر اول: محمد ایرانی.

 • بخش مستند:

نفر اول: محمد حسن مددی.

نفر سوم: محسن علینقیان.

 • بخش نواهنگ:

نفرات سوم: محمد خرمی و حسین رشیدی زاد.

 • بخش نقد:

نفرات دوم: سید محمد مهدی پوریزدانپرست و سید مرتضی سید محمدی.

نفر سوم: جواد فردوسیان.

 • بخش نقاشی:

نفرات سوم: شیما کاشانیها و مهدی کاشی.

 • بخش نرم افزار:

نفراول: سید رضا مهدوی.

نفردوم: کانون هابیلیان.

نفرسوم: محمد حسین سپاهی.

 • بخش مصاحبه:

نفرسوم: بهنام اسماعیلی.

 • بخش گفتگوی خبری:

نفر اول: فریدون حاجی پور.

نفردوم: سیده فاطمه موسوی.

نفرسوم: گروه فرهنگ و جامعه رادیو فرهنگ.

 • بخش شعار:

نفر سوم: رضا نیکوکار.

 • بخش تحلیل خبری:

نفر اول: فریدون حاجی پور.

نفر دوم: محمد سعید ذاکری جزه.


:: برچسب‌ها: جشنواره آثار مربوط به جریان فتنه, امام خامنه ای