بهشت ایران
پیغام مدیر :
با سلام خدمت شما بازدیدکننده گرامی, به وبلاگ من خوش آمدی. به استحضارتان می رسانم که انتشار اخبار صحیح و مقابله با شایعات آرمان من است.از نظرات سازنده شما هم استقبال می کنم.
 
 
"مرحله قدرت" رزمایش دریایی ولایت 90
نوشته شده در ۱۳٩٠/۱٠/۱۱
ساعت : ٦:۳٩ ‎ق.ظ
نویسنده : رضا
نظرات

در مرحله قدرت این رزمایش که از بامداد شنبه آغاز و تا روز دوشنبه ادامه دارد، پرتاب انواع موشک‌های بُرد بلند، بُرد کوتاه ساحل به دریا، پرتاب انواع موشک‌های سطح به سطح و سطح به هوا توسط یگان‌های شناور سطحی و زیرسطحی که از سوی متخصصان نیروی دریایی ارتش، مراکز علمی و صنایع دفاعی کشور طراحی و تولید شده است، انجام می‌شود.

همزمان با هشتمین روز از رزمایش بزرگ دریایی ولایت 90 نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران، مرحله قدرت این رزمایش بامداد روز شنبه آغاز شد. 

 فاز تاکتیکی این رزمایش شب گذشته (جمعه شب) با الحاق یگان‌های آبی (نیروهای خودی) و یگان‌های نارنجی (نیروهای دشمن فرضی) به منظور اجرای رزم جدید انجام شد.

در مرحله قدرت این رزمایش که از بامداد امروز آغاز و تا روز دوشنبه ادامه دارد، پرتاب انواع موشک‌های بُرد بلند، بُرد کوتاه ساحل به دریا، پرتاب انواع موشک‌های سطح به سطح و سطح به هوا توسط یگان‌های شناور سطحی و زیرسطحی که از سوی متخصصان نیروی دریایی ارتش، مراکز علمی و صنایع دفاعی کشور طراحی و تولید شده است، انجام می‌شود.

در این مرحله همچنین انواع اژدرهای ساخت صنایع دفاعی کشور از جمله "اژدر الکتریکی" توسط زیرسطحی‌های نیروی دریایی ارتش به سوی اهداف تعیین شده پرتاب خواهد شد.

شلیک انواع "دوش پرتاب‌ها" توسط دریادلان نیروی دریایی ارتش از دیگر برنامه‌های این مرحله از رزمایش اعلام شده است.

رزمایش دریایی بزرگ ولایت 90 نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران که از شنبه (سوم دیماه) در شرق تنگه هرمز آغاز شده است، سه‌شنبه (13 دیماه) با انجام رژه یگان‌های شناور سطحی، زیرسطحی و پروازی و همچنین نیروهای شرکت‌کننده در این رزمایش، به پایان می‌رسد.

رزمایش بزرگ ولایت 90 نیروی دریایی ارتش که همه ساله از سوی این نیرو و با هدف انجام آزمایش انواع تجهیزات و دستاوردهای دفاعی کشور برگزار می‎شود، در این مقطع زمانی به شدت مورد توجه کشورهای منطقه و غربی بویژه آمریکا قرار گرفه است.

نیروهای فرامنطقه‌ای حاضر در منطقه خلیج فارس از جمله آمریکا، با یک ناو هواپیمابر خود از آب‌های نزدیک به محدوده برگزاری رزمایش ولایت 90، این رزمایش را مورد رصد قرار دادند.

در طول مدت برگزاری مراحل پیشین این رزمایش، برخی یگان‌های شناور و پروازی نیروهای فرامنطقه‌ای به نزدیکی محدوده برگزاری رزمایش وارد شده بودند که با هوشیاری و رصد نیروهای شرکت کننده در رزمایش، با اختیار شدید روبرو و مجبور به ترک منطقه شدند.(ایرنا)


:: برچسب‌ها: ارتش جمهوری اسلامی ایران, رزمایش