بهشت ایران
پیغام مدیر :
با سلام خدمت شما بازدیدکننده گرامی, به وبلاگ من خوش آمدی. به استحضارتان می رسانم که انتشار اخبار صحیح و مقابله با شایعات آرمان من است.از نظرات سازنده شما هم استقبال می کنم.
 
 
ساعت : ۱۱:٠٩ ‎ب.ظ
نویسنده : رضا
نظرات

 

رزمایش بزرگ دریایی ولایت 90 که از آغاز برگزاری، بازتاب‌های گسترده بین‌المللی را به همراه داشت، روز یکشنبه با آزمایش موفق موشک سطح به هوای"محراب" در دومین روز از"مرحله قدرت" خود وارد فاز جدیدی شد. امروز و در آخرین روز این رزمایش یگان‌های متعدد حاضر در منطقه آرایش تاکتیکی جدیدی را به مورد اجرا خواهند گذاشت که براساس آن، تردد هرگونه شناور از تنگه هرمز در صورت اراده نیروی دریایی کشورمان غیرممکن خواهد شد.
به گزارش ایسنا، در نهمین روز از رزمایش دریایی ولایت 90، پروژه جدید موشکی نیروی دریایی ارتش با نام"محراب" از روی ناوچه‌ موشک‌انداز کلاس پیکان"گرز" برای نخستین‌ بار آزمایش شد. پروژه موشکی میان‌برد محراب به آخرین فناوری مقابله با اهداف ضد راداری و سامانه‌های هوشمند جلوگیری از اختلال در هدایت مسیر مجهز بوده و در رده تسلیحات دارای فناوری بالا و راهبردی نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران با بهره‌گیری از دانش متخصصان داخلی طراحی و تولید شده است. در ادامه رزمایش ولایت 90، تکاوران نیروی دریایی ارتش در راستای اجرای تاکتیک‌های رزمی و نمایش اقتدار خود، با استقرار بر روی یگان‌های شناور و پرتاب موشک‌های دوش‌پرتاب، پهپادهای رادارگریز را مورد هدف قرار دادند.فرمانده نیروی دریایی ارتش در جریان بازدید آیت‌الله سید احمد خاتمی از منطقه عملیاتی رزمایش با تاکید بر اینکه هدف رزمایش، نشان دادن عزم و اراده نیروهای مسلح و نمایش توان دفاعی و بازدارندگی سطحی در آب‌های آزاد است تصریح کرد: شاخص ارزیابی رزمایش ولایت 90، سرعت عمل، دقت تیر، مهارت کارکنان و هدف‌گیری است که همه این‌ها در این رزمایش با نمره بالا مشخص شده‌اند. سیاری در واکنش به برخی اظهارات در مورد توان ناوشکن جماران نیز تاکید کرد: برخی می‌گفتند که ناوشکن جماران توان دریانوری در آب‌های آزاد را ندارد اما این ناوشکن با ماموریت 70 روزه‌ای که در خلیج عدن انجام داد، قدرت خود را به طور کامل به نمایش گذاشت. پرتاب اژدرهای ضدسطحی توسط زیردریایی‌های کلاس غدیر از دیگر اقدامات دریادلان نیروی دریایی ارتش در دومین مرحله نمایش قدرت این رزمایش بزرگ بود.در ادامه رزمایش ولایت 90، اژدرهای"PT 47" از زیردریایی‌های کلاس غدیر به سوی شناورهای سطحی شلیک شد.
براساس این گزارش، رزمایش بزرگ دریایی ولایت 90 از روز شنبه هفته گذشته آغاز شد؛ رزمایشی که به گفته فرماندهان ارشد نیروی دریایی ارتش، بزرگترین رزمایش در نوع خود محسوب می‌شود و منطقه عملیاتی و اطلاعاتی آن فضایی به وسعت 2 هزار کیلومتر مربع را شامل می‌شود.حضور ناوشکن جماران به عنوان یگان سرفرماندهی رزمایش، آزمایش برخی تجهیزات و ادوات جدید یا بهینه‌سازی‌شده نظیر موشک میان‌برد"محراب" و بهره‌گیری از تاکتیک‌های کاملا بومی، از نکات قابل توجه رزمایش بزرگ دریایی ولایت 90 محسوب می‌شود. به گزارش ایسنا، از بامداد امروز بخش گسترده‌ای از یگان‌های سطحی، زیرسطحی و هوادریای نیروی دریایی ارتش که تا مدار 18 درجه شمالی گسترش یافته‌اند به منظور اجرای فاز پایانی، آرایش تاکتیکی جدیدی را به مورد اجرا خواهند گذاشت که براساس آن، تردد هرگونه شناور از تنگه هرمز در صورت اراده نیروی دریایی کشورمان غیرممکن خواهد شد.

شکل زیر گویای اهمیت بستن تنگه هرمز است::: برچسب‌ها: ارتش جمهوری اسلامی ایران, نیروی دریایی آجا, نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران, رزمایش