بهشت ایران
پیغام مدیر :
با سلام خدمت شما بازدیدکننده گرامی, به وبلاگ من خوش آمدی. به استحضارتان می رسانم که انتشار اخبار صحیح و مقابله با شایعات آرمان من است.از نظرات سازنده شما هم استقبال می کنم.
 
 
ساعت : ۸:٠٩ ‎ب.ظ
نویسنده : رضا
نظرات

امروز حوصله وب نگاری نداشتم ولی در حال وب خوانی بودم که با تعجب دیدم امریکایی‌ها از راهپیمایی ضد جنگ در امریکا خبر دادند؟!

بخش‌هایی از این خبر رادیو فردا را با هم مرور کنیم:

"صدها فعال حقوق بشر و مخالف جنگ روز شنبه با تظاهرات در خیابان‌های نیویورک، به حمله احتمالی نظامی به ایران اعتراض کردند. گزارش‌ها حاکی‌ از تجمعات مشابه ده‌ها نفری در دیگر شهر‌های آمریکا و کانادا است.

به گزارش خبرگزاری فرانسه، روز شنبه که از سوی گروه‌های حقوق بشری مخالف حمله به ایران «روز اقدام جمعی» نامگذاری شده بود، حدود ۵۰۰ معترض در میدان تایمز منهتن نیویورک گردهم آمدند و با سر دادن شعارهای ضد جنگ به سمت دفتر سازمان ملل و همچنین کنسولگری اسرائیل راهپیمایی کردند.
در این راهپیمایی که با همکاری حدود ۶۰ سازمان صلح‌طلب و حقوق بشری سازمان‌دهی شده بود، معترضان با در دست گرفتن پلاکاردهایی، مخالفت خود با جنگ، تحریم، مداخله نظامی و ترور ابراز کردند.

راهپیمایی روز شنبه در حالی برگزار شد که آمریکا و اتحادیه اروپا با اعمال تحریم‌های شدید علیه برنامه هسته‌ای جمهوری اسلامی، اقتصاد ایران را هدف گرفته‌اند و معترضان معتقدند که این تحریم‌ها بیش از حکومت، مردم ایران را از پای در می‌آورد.

​​در روزهای اخیر همچنین زمزمه‌هایی در مورد احتمال حمله هوایی اسرائیل به سایت‌های هسته‌ای ایران بار دیگر در رسانه های جهان مطرح شده است.

این گمانه‌زنی‌ها زمانی بیشتر شد که لئون پانه‌تا، وزیر دفاع آمریکا از «احتمال قوی» حمله هوایی اسرائیل به ایران در فصل بهار سخن به میان آورد و از سوی دیگر مقام‌های مختلف اسرائیل نیز بارها بحث حمله به تأسیسات هسته‌ای ایران را در صورت شکست تحریم های بین المللی علیه تهران به میان کشیدند.

در جریان راهپیمایی روز شنبه در نیویورک، در برگه‌های توزیع شده میان معترضان، آمده بود که «تحریم‌های بی‌رحمانه اقتصادی» علیه ایران و «ترور دانشمندان ایرانی»، به معنای آن است که جنگ آمریکا علیه ایران در حال حاضر نیز آغاز شده است.

دِبرا سوییت، مدیر سازمان «جهان نمی‌تواند منتظر بماند»، از سازمان‌دهندگان اصلی این راهپیمایی، در خصوص تجمع نیویورک به خبرگزاری فرانسه گفت: «اقدام‌های دولت ایران، توجیهی برای جنگ آمریکا علیه ایران نیست.»

​​خانم سوییت افزود: «من نمی‌دانم آقای اوباما (رییس جمهوری آمریکا) چه اقدامی خواهد کرد، اما می‌دانم تحریم‌های بسیاری سنگینی که در حال حاضر علیه ایران به اجرا گذاشته است، تنها به مردم عادی ضربه می‌زند.»

همزمان با راهپیمایی در نیویورک، در لس‌آنجلس نیز برخی از فعالان ضد جنگ با بر تن کردن لباس‌های نارنجی و پوشاندن سر خود با کلاه‌های مشکی، خود را به شکل زندانیان گوانتانامو در آورده بودند.

همچنین به گفته سازمان‌دهندگان این راهپیمایی ها، روز شنبه ده‌ها نفر نیز در بوستون، شیکاگو، فیلادلفیا، سانفرانسیسکو، واشینگتن و دیگر شهرهای آمریکا دست به تجمع زدند و در کانادا نیز شهرهای ونکوور و کَلگِری شاهد راهپیمایی هایی بودند.

گزارش ها حاکی است که انجام راهپیمایی‌هایی‌ مشابهی نیز در بریتانیا، ایرلند و هند برنامه ریزی شده بود."
 
 
اگر اخبار بالا را خوش بینانه بخوانیم می‌گوییم عجب مهد آزادی است این آمریکا؟! اجازه راهپیمایی ضدامریکایی داده‌اند!
ولی خودمانیم بعد از نشاندن هواپیمای RQ170 با یکی از دوستان که در امریکا هست تلفنی صحبت می‌کردم. پرسیدم راستی راجع به این هواپیما چیزی نگفتن؟ گفت نه، اصلاً پوشش خبری نداده‌اند. چند روز پیش باز با ایشان تماس گرفتم. گفت رضا سؤال نکن! گفتم چرا؟ گفت بعد از اون سؤالی که ازمن پرسیدی فردا صبحش FBI من را بازداشت و سیم جیم کرد!؟ بگذریم، در این کشور که کوچکترین مکالمات تلفنی را کنترل می‌کنند، اجازه می‌دهند راهپیمایی در حمایت از ایران و در انتقاد به امریکا و اسراییل بشود؟؟؟؟!!
این اتفاق یک روز بعد از اعلام راهبردهای نظام مقدس حمهوری اسلامی توسط مقام معظم رهبری در نماز جمعه ‌چه معنایی دارد؟
به یقین پشت پرده خبر دیگری است، احتمال دارد:
1- دولت امریکا به دنبال نمایش گروه فشار داخلی و نتیجتاً بر این اساس عدم همراهی با اسراییل است.
2- امریکا به دنبال نامه اوباما برای دست دوستی دادن به ایران  قصد ارائه مستندات فشار مردمی دارد که نشان دهد ناچار است که دوست شود و از این طریق می‌خواهد جلب اعتماد کند. که طبق راهبردی که حضرت امام سیدعلی در نمازجمعه تبیین فرمودند نبایستی گول دوستیش را بخوریم.
3- از تهدیدات نفتی ایران ترسیده و با این نمایش به دنبال نشان فشار برای رفع تحریم‌ها از ایران است، تا تهدیدی از ایران اقتصادش را نلرزاند.
4- و ...
در کل در روزهای بعد احتمال می‌دهم امریکا و غربی‌ها در ظاهر به خاطر این فشار؟! و عدم همراهی افکار عمومی از تحریم‌ها عقب نشینی کنند تا بحران اقتصادی خود را بیش از این بحرانی نکنند.
پایداری عزت مدار نظام در راستای راهبردها و خط و مشی‌های تعیین شده از سوی رهبر معظم انقلاب دارد ثمر می‌دهد. امسال دهه‌ی فحر عجب فجری شده است. به راستی به دلایلی که در پست‌های قبلی گفتم و به دلیل این مطالب، پیروزی بزرگی در راه احساس می‌کنم. انشاءالله

:: برچسب‌ها: امام خامنه ای, تحرکات نظامی امریکا, تحریم, قطعنامه تحریم ایران