بهشت ایران
پیغام مدیر :
با سلام خدمت شما بازدیدکننده گرامی, به وبلاگ من خوش آمدی. به استحضارتان می رسانم که انتشار اخبار صحیح و مقابله با شایعات آرمان من است.از نظرات سازنده شما هم استقبال می کنم.
 
 
ساعت : ٦:۱۱ ‎ق.ظ
نویسنده : رضا
نظرات
خبرگزاری فارس: تاکید قانونگذار آمریکایی بر دیپلماسی در برابر تهران/ ایران "غلبه ناپذیر" است‬

به گزارش فارس،‌ "دنیس کوسینیچ" یکی از قانونگذاران کنگره آمریکا در مصاحبه با شبکه تلویزیونی "راشاتودی"، با اشاره به اینکه واشنگتن و بازرگانان تسلیحات با ذهینت جنگ علیه ایران اشباع شده اند و در پی کسب منفعت از این جنگ هستند، مخالفت خود را با تحریم های ضد ایرانی غرب و اتحادیه اروپا که می تواند به جنگ منجر شود اعلام کرد و گفت که اطمینان دارد که آمریکا باید از تلاش برای غلبه بر کشورهای دیگر دست بردارد.


* آمریکا باید لفاظی‌های جنگ‌طلبانه علیه ایران را متوقف کند

کوسینیچ اعلام کرد: احساسی چشمگیری در کنگره آمریکا برای داشتن موضعی سخت گیرانه تر در قبال ایران وجود دارد؛ اما پایه این احساس چیست؟ به ما می گویند که نباید هیچ ارتباطی با ایرانی ها داشته باشیم، به ما می گویند که نباید با ایرانی ها مذاکره کنیم، به ما می گویند که باید برای جنگ با ایران آماده شویم، تمام این ها غلط است؛ آنچه ما به آن نیاز داریم "مذاکرات مستقیم" است؛ ما به گفت و گو با ایران نیاز داریم؛‌ ما باید این لاف زنی که ما می توانیم اختلاف های خود را با ایران از طریق جنگ حل و فصل کنیم، پایان دهیم.

* حمله به ایران امنیت اسرائیل را تضعیف می کند

این قانونگذار کنگره در پاسخ به این سوال "راشاتودی" مبنی بر اینکه چه تعداد از سایر قانونگذاران آمریکایی با دیدگاه های او درباره ایران سهیم هستند،‌ گفت: 10 الی 11 نفر از 435 قانونگذار موافق هستند اما مردم آمریکا برای اینکه کشورشان درگیر جنگ دیگری شود، آمادگی ندارند؛ اگر آقای نتانیاهو می خواهد هزینه جنگ را پرداخت کند این به خودش مربوط می شود اما من خلاف این امر به او توصیه می کنم زیرا فکر می کنم که امنیت اسرائیل با حمله به ایران تضعیف می شود.

* اگر اسرائیل مدعی دوستی با آمریکاست، نباید برای واشنگتن دردسر درست کند

کوسینیچ در ادامه پاسخ به این سوال گفت: اما آمریکا نباید و نمی تواند توسط هر کشور دیگری که خود را دوست ما می نامد، به جنگ کشیده شود؛ اگر شما دوست کسی هستید، دوستان شما برای شما دردسر درست نمی کنند؛ دوستان شما به شما کمک می کنند تا از دردسر به دور بمانید؛ متاسفانه ما دوستانی داریم که می خواهند برای ما دردسر درست کنند.

* آمریکا باید رویکرد "دیپلماسی" در برابر ایران را مدیریت کند

این قانونگذار آمریکایی در ادامه گفت: ما باید رویکرد دیپلماسی در قبال ایران را مدیریت کنیم؛ اگر کنگره این پیام را به جهان برساند که "ببینید، ما مجبور به مذاکره با شما نیستیم، ما نمی خواهیم با شما مذاکره کنیم،‌ اگر شما درخواست ما را عملی نکنید ما با شما می جنگیم"، این طرز برخورد شما با مردم نیست، این راه حل مسائل نیست، این راهی نیست که از طریق آن یک جهان امن تر بسازیم؛ ما باید از دیپلماسی استفاده کنیم.

کوسینیچ اعلام کرد: ما باید باور کنیم که (رسیدن) به صلح امکان پذیر است؛ آنچه ما داریم نوعی طرز تفکر بدست آمده از واشنگتن است مبنی بر اینکه "جنگ اجتناب ناذیر" است؛ ما باید این طرز تفکر جنگی خود را متوقف کنیم.

*تحریم ها نوعی اقدام جنگی هستند

این قانونگذار آمریکایی در ادامه مصاحبه خود اعلام کرد: تحریم ها نوع دیگری از جنگ هستند؛ تحریم ها تنها یک گام از جنگ فاصله دارند؛ طرز فکری که اینجا در واشنگتن وجود دارد در کل طرز فکری از "سیاست قبول مخاطره و رفتن تا مرز جنگ" است؛‌ مشکل این طرز فکر این است که همواره فضایی برای محاسبات اشتباه وجود دارد به ویژه زمانی که بخشی از ذهنیت غالب این باشد که شما حتی هیچ ارتباطی با طرف دیگر (طرف جنگ) نداشته باشید.

* آمریکا از طرز تفکر قدیمی تلاش برای غلبه بر سایر کشورها دست بردارد

کوسینیچ در پاسخ به این سوال که آیا از دید او تمام تلاش های آمریکا برای براندازی نظام ایران است یا خیر، گفت: مردم ایران هیچ گاه به یک قدرت خارجی اجازه نداده اند تا از طریق تهاجم درباره نتیجه ای که باید بدست بیاید،‌ تصمیم گیری کنند؛ مردم ایران هنگام ترور شدن دانشمندان هسته ای خود بسیار ناراحت می شوند؛ ما باید تلاش برای غلبه بر سایر کشورها را متوقف کنیم زیرا این یک الگو و طرز فکری قدیمی است که هزاران سال پی وجود داشته است.

* تلاش برای غلبه بر ایران و سوریه ناکارآمد است

این قانونگذار آمریکایی گفت: ما این روش را در عراق و افغانستان امتحان کردیم و جواب نداد؛ ما به اجرای این روش در لیبی ادامه می دهیم و جواب نمی دهد؛ این روش در سوریه و ایران نیز جواب نمی دهد؛ هرچه زودتر ما ناکارآمدی این طرز فکر را بپذیریم، بهتر است زیرا به بررسی سایر گزینه های موجود می پردازیم.

کوسینیچ در پاسخ به این سوال که در شرایطی که 70 درصد مردم آمریکا دیپماسی در برابر ایران را قبول دارند، آیا قانونگذاران این باور مردم آمریکا را شنیده اند یا خیر، گفت: همزمان با نزدیک شدن به زمان برگزاری انتخابات ریاست جمهوری، هر عضو کنگره بهتر صدای مردم را می شنود؛ بنابراین اگر ما از زمان برگزاری انتخابات فاصله داشتیم، گاهی اوقات شنیدن این دیدگاه ها دشوار می شد.

* گروه های ذینفع به فکر کسب درآمدهای جنگ هستند و به آسیب ها توجهی ندارند

کوسینیچ افزود: دیدگاه های دیگری نیز وجود دارد؛ دیدگاه گروه های ذینفع (جنگ)، تاجران تسلیحات، پیمانکاران جنگ و مردمی که تنها از راه جنگ پول در می آورند و برایشان اهمیتی ندارد که این جنگ کجا اتفاق بیفتد و چه آسیب هایی داشته باشد.

* مداخله نظامی آمریکا در سوریه نتایج دلخواهی به همراه نخواهد داشت

در ادامه مصاحبه این قانونگذار آمریکایی در رابطه با جو عمومی حاکم در کنگره پیرامون سوریه نیز گفت: جو آمیخته ای وجود دارد؛ در کنگره و سنای آمریکا اعضایی هستند که خواستار مداخله در سوریه شده اند؛ هرچه بیشتر دقیق می شوید می بینید که در حال حاضر گروه های بسیار متفاوتی مشغول ایفای نقش در سوریه هستند؛ مداخله نظامی آمریکا یک پیروزی برای بنیادگرایی اسلامی تلقی می شود و دلیل آن نیز صرفا این است که مداخله شما به این معنا نیست که شما در حال رسیدن به نتایج دلخواه خود هستید،‌ حقیقتا قانون تخطی ناپذیری وجود دارد مبنی بر اینکه مداخله نتایجی برخلاق نتایج دلخواه شما در پی خواهد داشت.


:: برچسب‌ها: قطعنامه تحریم ایران, تحریم, 5+1