بهشت ایران
پیغام مدیر :
با سلام خدمت شما بازدیدکننده گرامی, به وبلاگ من خوش آمدی. به استحضارتان می رسانم که انتشار اخبار صحیح و مقابله با شایعات آرمان من است.از نظرات سازنده شما هم استقبال می کنم.
 
 
ساعت : ٧:٠۱ ‎ب.ظ
نویسنده : رضا
نظرات

چند روز پیش سالگرد شهادت عباس آسمان ایران شهید سرلشکر خلبان عباس دوران بود که به جرات میتوان گفت یکی از شجاعترین خلبانان ایرانی با رکورد بیش از یکصد و بیست پرواز جنگى ست !
.
.
.
در شرایطی که خرمشهر آزاد شده بود ؛ کشورهاى عرب منطقه که روى صدام و ارتش آن تکیه داشتند دچار وحشت شدند. و در این شرایط ، آمریکا و برخى کشورهاى عرب توصیه کردند که هرچه سریعتر باید آتشبس برقرار شود .
رژیم صدام که در این شرایط از لحاظ سیاسى بسیار ضعیف شده بود، بهترین راه خروج از این بحران را برگزارى اجلاس سران کشورهاى غیرمتعهد در بغداد دانست تا از این طریق با صدور بیانیه و حربه هاى دیگر همه چیز را به نفع خود و به ضرر نظام جمهورى اسلامى ایران به پایان برساند.
و از سوى دیگر عراق بارها اعلام کرده بود که بغداد کاملاً امن و امان است و حتى پرنده اى جرأت ندارد در آسمان بغداد پرواز کند، در این زمان بود که ایجاد ناامنى در استان بغداد در دستور کار نظامى – سیاسى جمهورى اسلامى قرار گرفت تا ضمن هدف قرار دادن تأسیسات پالایشگاهى «الدوره» در جنوب شرقى شهر بغداد از برگزارى نشست سران غیرمتعهدها جلوگیرى شود !

صبح ۳۱ تیرماه ۱۳۶۱ خلبان شهید عباس دوران که در تعداد پرواز جنگى در نیروى هوایى رکورد داشت و عراق براى سرش جایزه تعیین کرده بود، پس از بمباران پالایشگاه بغداد هواپیما را که آتش گرفته بود به هتل محل برگزارى اجلاس سران غیرمتعهدها مى کوبد و بدین ترتیب با شهادت خود کارى کرد که اجلاس سران غیرمتعهدها به علت فقدان امنیت در بغداد برگزار نشد!

پیکر پاک شهید عباس دوران به همراه ۵۷۰ شهید دیگر دوم مرداد ماه ۱۳۸۱ به خاک پاک میهن بازگشت.

او بارها میگفت اگر هواپیما بال نداشته باشد خودم بال در آورده و بر سر دشمن فرود مىآیم و هرگز تن به اسارت نخواهم داد،،،

سلام خدا بر تو که دنیا را نادیده گرفتی و به دیدار معبودت شتافتی وچون سیمرغ همه را ، جاگذاشتی به خاطر کشورت ایران ،

،،،،،،،،،،،،،،،،،،،،،،،،،،،،،،،،،،،،،،،

عشق است بر آسمان پریدن ،
صد پرده به هر نفس دریدن

اول نفس از نفس گسستن ،
اول قدم از قدم بریدن

نادیده گرفتن این جهان را ،
مر دیده خویش را بدیدن

گفتم که دلا مبارکت باد ،
در حلقه عاشقان رسیدن !


:: برچسب‌ها: ارتش جمهوری اسلامی ایران, نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران