بهشت ایران
پیغام مدیر :
با سلام خدمت شما بازدیدکننده گرامی, به وبلاگ من خوش آمدی. به استحضارتان می رسانم که انتشار اخبار صحیح و مقابله با شایعات آرمان من است.از نظرات سازنده شما هم استقبال می کنم.
 
 
ساعت : ٩:٠٥ ‎ق.ظ
نویسنده : رضا
نظرات

صفحه نخست

گرينويچ 14:32 - 18/04/2003


گفت و گوی الحيات با فرزند آيت الله سيستانیسيد محمد رضا سيستانی فرزند آيت الله سيدعلی سيستانی، مرجع شيعی مقيم نجف در گفت و گو با روزنامه عربی الحيات، چاپ لندن، گفته است که پدرش با هرگونه "سلطه بيگانه" بر عراق مخالف و خواهان وحدت ملی و تماميت ارضی اين کشور است.

آيت الله سيستانی همچنين اعلام کرده است که در حکومتی که مردم عراق برای اداره کشورشان برگزينند دخالتی نخواهد داشت اما مخالف هر گونه حکومتی است که نيروهای بيگانه بر اين کشور تحميل کنند.

فرزند آيت الله سيستانی همچنين گفته است که وی هيچ نظری در مورد نشست ناصريه که سه شنبه گذشته درباره حکومت آينده عراق تشکيل شد و نتايج آن ابراز نمی کند.

الحيات از آيت الله سيستانی نقل کرده است که مسئوليت کامل هرگونه اخلال در امنيت مناطق مختلف عراق و همچنين خالی گذاشتن ميدان برای سرقت و غارتگری در اين کشور با نيروهای تحت رهبری آمريکاست.
پاسخ به پرسش خبرنگار الحيات در مورد حفاظت نيروهای آمريکايی از آيت الله سيستانی گفته است که حفاظت او را گروهی از جوانان مؤمن به عهده گرفته اند و عشاير گروه گروه از دره فرات ميانی (فرات الاوسط) و شمال و جنوب عراق و حتی کرکوک به نجف می روند تا صف واحدی در حفاظت از حوزه علميه تشکيل دهند.

سيد محمد رضا سيستانی خبر داده است که عشاير تعهد کرده اند کسانی را که وی اشرار و مغرضين می داند خلع سلاح کنند و خدمات عمومی شهر نجف را تأمين کنند.

او همچنين گفته است که حال پدرش خوب است اما نگرانی اش امنيت مردم و شهر نجف و حفظ حرمت اماکن مقدسه و وحدت کلمه مسلمانان و مردم عراق و وحدت عراق با کليه اقوام و طوايف و مذاهب آن است.

وی در مصاحبه با الحيات اشاره کرده است که آيت الله سيستانی بر وحدت شيعه و سنی تأکيد دارد و اخباری به وی رسيده که حاکی است در برخی مناطقی که شيعيان و اهل سنت کنار هم زندگی می کنند عده ای که خود را شيعه خوانده اند به مساجد اهل سنت تعدی کرده اند.

سيد محمد رضا سيستانی در پايان مصاحبه از آيت الله سيستانی نقل کرده که تاريخ علمای شيعه حاکی از اين است که آنان همراه با فرزندانشان از آغاز قرن گذشته به قيام عليه اشغالگری بريتانيا برخاسته اند، با اينکه پيش از آن طعم اشغالگری دولت عثمانی را نيز چشيده بودند .

:: برچسب‌ها: