بهشت ایران
پیغام مدیر :
با سلام خدمت شما بازدیدکننده گرامی, به وبلاگ من خوش آمدی. به استحضارتان می رسانم که انتشار اخبار صحیح و مقابله با شایعات آرمان من است.از نظرات سازنده شما هم استقبال می کنم.
 
 
ساعت : ۱٠:٢٢ ‎ق.ظ
نویسنده : رضا
نظراتاولين مورد سارس 2 روز قبل در بيمارستان پارس مشاهده شد. بيمار مبتلا به سارس بعد از مدت زماني کوتاه که از تشخيص مورد بيماري گذشت به بيمارستان امام خميني منتقل شد.
پيش از اين نيز يک مورد مشکوک به اين بيماري در بيمارستان امام خميني فوت شده بود هرچند علي رغم وجود علايم بيماري موسوم به سارس، دليل مرگ سارس اعلام نشد و منابع وزارت بهداشت عامل سارس را در مرگ وي بشدت تکذيب کردند.
هنوز منابع رسمي و رسانه هاي کشور گزارشي از اين خبر منتشر نکرده اند و به نظر مي آيد همگان ترجيح مي دهند فعلا افکار عمومي را از شيوع اين بيماري نگران نکنند. در خبرها آمده بود که تدابير لازم در قرنطينه کردن مسافراني که از کشورهاي آلوده به اين بيماري به ايران وارد مي شوند نيز تاکنون انديشيده نشده و دستورالعمل لازم از سوي وزارت بهداشت به مبادي ورودي کشور ابلاغ نشده است.
کارشناسان بهداشتي نگرانند در صورت شيوع اين بيماري، با توجه به عدم دقت در زمينه پيشگيري، شاهد يک فاجعه انساني در کشور باشيم.
متاسفانه رويه پنهانکاري در مواردي اينچنين بشدت در کشورمان رايج است و مسئولان تصور مي کنند با عدم اعلام چنين مواردي افکار عمومي را آرام نگه مي دارند و بر بي کفايتي خود احيانا مهر تاييد نمي زنند.
روزنامه نگاران نيز قاعدتا با همين توجيه و احتمالا ترس عبور از خطوط قرمز وظيفه اطلاع رساني خود را متوقف مي کنند. غافل از آنکه همانطور که در مواردي نظير بيماري ايدز، يا احتمال زلزله تهران مشاهده شد اگر همان ابتداي امر اين موارد مطرح شده بود قطعا پيشگيري ها نتيجه مفيدتري مي داد و از خسارات اين بلايا تا حدودي جلوگيري ميشد و حداقل چندين سال در يافتن راه حل جلوتر بوديم

:: برچسب‌ها: