بهشت ایران
پیغام مدیر :
با سلام خدمت شما بازدیدکننده گرامی, به وبلاگ من خوش آمدی. به استحضارتان می رسانم که انتشار اخبار صحیح و مقابله با شایعات آرمان من است.از نظرات سازنده شما هم استقبال می کنم.
 
 
تامي فرانكس در دادگاه بلژيكي
نوشته شده در ۱۳۸٢/٢/٩
ساعت : ۱٠:٤٦ ‎ق.ظ
نویسنده : رضا
نظرات

مردم عراق در حال آماده كردن شكايتي عليه گن تامي فرانكس و ديگر مقامات نظامي آمريكايي شروع‌كننده جنگ براي ارايه به دادگاه‌هاي بلژيك هستند.


به گزارش روزنامه واشنگتن تايمز، جان فرمون ـ از قاضيان شهر بروكسل ـ گفت، نيروهاي آمريكايي محكوم به كشتار بي‌رحمانه مردم عراق، بمباران بازار بغداد، شليك به سمت يك آمبولانس و توانايي نداشتن در كنترل غارت‌هاي زياد از بيمارستان‌ها مي‌باشند .


او نماينده حدود ده عراقي است، عراقياني كه ادعا مي‌كنند قرباني جنگ در عراق و يا شاهد اعمال بي‌رحمانه در هنگام جنگ از سوي آمريكاييان بوده‌اند. او گفت، گروهي در حال رسيدگي و بازرسي هستند كه ببينند آيا اين اتهامات عليه فرانكس و ديگر مقامات نظامي صحت دارد يا نه؟ وي همچنين تصريح كرد، در صورت اثبات اين مطلب، فرانكس و افراد او براي محاكمه به دادگاه‌هاي بلژيك فرستاده خواهند شد. او همچنين افزود، بلژيك توانايي دستگيري مجرمان بين‌المللي را دارد ولي به نظر نمي‌رسد كه مجبور به استفاده از آن شود.


يكي از مقامات بلندپايه و مشاوران بوش، با اظهار ناراحتي و عصبانيت از اين تصميم، اعلام كرد كه اگر بلژيك دست به چنين كاري بزند، ‌با او برخورد سياسي و ديپلماتيك خواهد شد. قاضي فرمون گفت، زماني به اين اتهامات رسيدگي مي‌شود كه مطمئن شويم فرانكس و ديگران به طور مستقيم مسؤول جنايات در عراق بوده‌اند. او همچنين گفت، به علت اينكه بوش و پاول داراي مقامات رسمي هستند و تا زمان بركناري نمي‌توانيم آنها را به دادگاه بياوريم، اتهامات متوجه فرانكس و ديگر مقامات رسمي نظامي آمريكايي خواهد بود.

:: برچسب‌ها: