بهشت ایران
پیغام مدیر :
با سلام خدمت شما بازدیدکننده گرامی, به وبلاگ من خوش آمدی. به استحضارتان می رسانم که انتشار اخبار صحیح و مقابله با شایعات آرمان من است.از نظرات سازنده شما هم استقبال می کنم.
 
 
ساعت : ۱٠:٤٩ ‎ق.ظ
نویسنده : رضا
نظراتنسار هندوي يكي از مسئولان برنامه ساخت سلاحهاي ميكروبي در دهه 80، اعتراف كرد كه او و ديگر دانشمندان عراقي به بازرسان سازمان ملل در مورد تلاش هاي گسترده رژيم عراق براي ساخت سلاحهاي سمي و ميكروبي دروغ گفته اند.


دكتر هندوي كه در آخرين هفته هاي حكومت صدام در زندان به سر مي برد، هم اكنون آزاد است كه درباره تجارب و اطلاعات خود در اين برنامه ها صحبت كند. او گفته است كه از سال 1986 تا 1989 مجبور به همكاري با آنها شده است و از آن موقع تا اواسط دهه 90 نيز به طور پراكنده همكاري هايي داشته است.


او به بعضي از سلاحهاي پيشرفته اي كه عراقيها در اختيار داشته اند، اعتراف كرد و گفت: به آنها دستور داده شد كه اين سلاحها را نابود كنند. بعضي از آنها نابود شد، اما اينكه آيا همه آنها نابود شده يا خير، من نمي توانم اظهار نظر قطعي كنم.


وي ادامه داد: جاي هيچ نگراني از وجود اين سلاحها نيست، چرا كه انبارهاي سلاحهاي هسته اي هر چه سريعتر بازرسي و نابود خواهد شد.


وي گفت كه عراق بمبهاي سياه زخم مايع 809 متر مكعبي ساخته بود، اما در عين حال گفت كه آنها توانايي ساخت جامد آن را نداشته اند و وقتي كه از او در باره اينكه آيا عراق مي توانسته پودر اين نوع بمب را بسازد سؤال شد، او گفت: اگر هم داشته، بعد از رفتن من از از اين برنامه و بعد از سال 1989 بوده است.


هندوي افزود كه براي يافتن اطلاعات بيشتر، بايد به سراغ شاگردان و همكاران او بروند كه تا ماههاي آخر در اين برنامه ها همكاري داشته اند. هم اكنون نيروهاي آمريكايي در پي يافتن آنها هستند.


:: برچسب‌ها: