بهشت ایران
پیغام مدیر :
با سلام خدمت شما بازدیدکننده گرامی, به وبلاگ من خوش آمدی. به استحضارتان می رسانم که انتشار اخبار صحیح و مقابله با شایعات آرمان من است.از نظرات سازنده شما هم استقبال می کنم.
 
 
ساعت : ۱٠:٤٥ ‎ق.ظ
نویسنده : رضا
نظرات
دهها نفر از شهروندان تهراني با تقديم شكواييه‌اي به ديوان عدالت اداري خواستار پيگيري، محاكمه و مجازات قانون شهردار سابق و اعضاي پيشين شوراي شهر تهران شدند.


در اين شكواييه خطاب به دري نجف‌آبادي، رييس ديوان عدالت اداري آمده است: همانطور كه مطلع هستيد، در ماههاي پاياني سال 80، وضعيت قيمت مسكن در تهران از ركود و ثبات نسبي برخوردار بود و بسياري از شهروندان با اندوخته اندك خويش و وام مسكن، درصدد تأمين حداقل سرپناه بودند كه به يكباره با حركت نسنجيده و نامعقول شهردار وقت (آقاي ملك‌مدني) و اتخاذ تصميمي غلط از سوي شوراي منحله شهر تهران مبني بر عدم فروش تراكم (بدون اعمال سياست جايگزين و رعايت حال محرومان) قيمت مسكن در اوايل سال 81 به طور سرسام‌آوري افزايش يافت كه اين روند، امروز نيز جريان دارد.


به گزارش خبرنگار «بازتاب» در بخش ديگري از اين شكواييه آمده است:‌ امروز نه به نمايندگي از بساز و بفروش‌ها و سرمايه‌گذاراني كه قصد زراندوزي دارند و مدعي‌اند عدم فروش تراكم به آنان نيز خسارت وارد كرده است بلكه به نمايندگي از اقشار محروم، مستضعف و درمانده كه زير بار تورم فزاينده و بي‌ضابطه كمر خم‌ كرده‌اند و توان خريد يا حتي رهن و اجاره حداقل سرپناه را ندارند، اقدام به طرح شكايت از آقاي ملك‌مدني و رييس شوراي منحله شهر تهران كرده‌ايم زيرا اين افراد را عامل بروز نابساماني اجتماعي، اقتصادي، فقر و فشار بر كارمندان، كارگران و مردم رنجديده شهر تهران مي‌دانيم.


بنا بر همين گزارش اين شكواييه، هم‌اكنون در ديوان عدالت اداري در دست بررسي است.


گفتني است، قيمت مسكن از آغاز سال 81 تا امروز در نقاط مختلف شهر تهران به طور متوسط 70 درصد رشد داشته است.

:: برچسب‌ها: