بهشت ایران
پیغام مدیر :
با سلام خدمت شما بازدیدکننده گرامی, به وبلاگ من خوش آمدی. به استحضارتان می رسانم که انتشار اخبار صحیح و مقابله با شایعات آرمان من است.از نظرات سازنده شما هم استقبال می کنم.
 
 
مهلت دو هفته‌اي آمريكا به عراق
نوشته شده در ۱۳۸٢/۳/۱٢
ساعت : ۸:٥۱ ‎ق.ظ
نویسنده : رضا
نظراتمقامات آمريكايي از مردم عراق خواستند، طي دو هفته آينده كليه سلاح‌هايي را كه پس از سقوط صدام به دست غيرنظاميان افتاده است، تحويل مقامات نظامي آمريكايي دهند.

به گزارش «الجزيره» سخنگوي نيروهاي نظامي آمريكا در عراق در نشست مطبوعاتي گفت: عراقي‌ها مي‌توانند هرگونه سلاحي را كه در اختيار دارند، در كيسه‌هاي پلاستيكي قرار داده و آن را به نيروهاي پليس در مدت زمان مشخص (دو هفته) تحويل دهند.

وي گفت: هدف ما از قرار دادن سلاح در داخل پلاستيك،‌ جلوگيري از هرگونه سوءتفاهم و ترس مردم عامه به هنگام رويارويي با غيرنظاميان مسلح است.

نيروهاي آمريكايي فراخوان عمومي براي تحويل سلاح را از طريق راديو و بلندگو انجام خواهند داد.
سخنگوي نيروهاي نظامي آمريكا در عراق گفت: پس از ضرب‌الاجل تعيين شده، هر فرد عراقي حامل سلاح، بازداشت خواهد شد.

گفتني است، اين تصميم آمريكايي‌ها مبني بر خلع سلاح مردم عراق، در حالي صورت مي‌گيرد كه طي دو هفته اخير شمار زيادي از نيروهاي آمريكايي هدف گلوله غيرنظاميان قرار گرفتند.

مقامات آمريكايي معتقدند، هزاران نفر از جنايتكاران جنگي ارتش سابق عراق و افراد پليس اين كشور علاوه بر اسلحه متعارف، داراي سلاح‌هاي غيرمتعارف نيز هستند كه ثبات و امنيت عراق را به خطر انداخته است.

از سوي ديگر آيت‌الله حكيم، رييس مجلس اعلاي شيعيان عراق، در اظهارات غيرمنتظره‌اي، با تحويل سلاح‌هاي سنگين شيعيان به نيروهاي آمريكايي، موافقت كرد.

به گزارش «بي.بي.سي» حكيم در اولين خطبه‌هاي نماز جمعه خود در نجف گفت: شيعيان عراق به سلاح‌هاي سنگين نيازي ندارند.


:: برچسب‌ها: