فتنه88 و مجلس نهم

کاندیداهای مجلس نهم نیز باید بدانند عدم پذیرش رای ملت در انتخابات مایه مردود شدن و گاه سقوط سهمگین از آرمان های امام و شهدا را در پی خواهد داشت و در صورت ایستادگی در برابر اراده ملی سرنوشتی بهتر از فتنه گران سال های گذشته در انتظارشان نخواهد بود.


1-  حوادث مربوط به دهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری ایران در شرایطی به وقوع پیوست که انقلاب اسلامی سی سالگی خود را جشن می گرفت و در نگاهی به گذشته خود، ظهور و سقوط جریاناتی را می دید که نتوانستند به آرمانهای انقلابی خویش وفادار بمانند؛ عده ای تناقض اندیشه­هایشان را با حکومت اسلامی دریافتند و ترجیح دادند با خروج از حاکمیت در نقش اپوزیسیون به انتقاد دائمی از همه چیز و همه کس بپردازند اما برخی با پذیرش ساختارهای حکومتی و با تکیه بر قانونمداری و مردمسالاری دینی در فضای سیاسی کشور باقی ماندند.

ایجاد شبهه در سلامت انتخابات و اصرار بر ابطال انتخاباتی که در همان چارچوب برگزاری انتخابات در سالهای پیش انجام گرفته بود و القای این شبهه که نظام به رأی مردم وقعی ننهاده و مسئولانه و قانونمند عمل نمی کند؛ در وهله اول خط بطلانی بر ادعای دروغین باور به مردمسالاری از سوی منادیان اندیشه لیبرال دموکراسی کشید و سپس، ولایتمداری عده ای را که پیش از این بر ضرورت تمکین از منویات ولی فقیه داد سخن می راندند، زیر سؤال برد.

در مواضع یکی از عناصر غلتیده در فتنه اسرائیلی – امریکایی سال 88 که مربوط به پیش از اعلام نتایج انتخابات دهم ریاست جمهوری می شود، آمده است:

« ... ما باید بعد از اعلام نتایج انتخابات مردم به هر کسی رای داد از او دفاع و حمایت کنیم. ما نباید به کسانی که درصدد ایجاد شبهه در انتخابات هستند میدان بدهیم. من هم جزء کسانی هستم که سلامت انتخابات را قبول دارم و جلوی کسانی که در صدد ایجاد شبهه هستند را می‌توانیم بگیریم.» (اظهارات مهدی کروبی - سایت رجا نیوز  - 22/03/1388)

و اما موضع وی پس از اعلام نتایج انتخابات : «... به جای اتلاف وقت، انتخابات را باطل کنید.» (مهدی کروبی- سایت حزب اعتماد ملی  - 01/04/1388 )

جریان نفاق، که ماه ها قبل از انتخابات در حرکتی فتنه انگیزانه با تشکیل کمیته صیانت از آراء، عدم اعتماد به نهادهای قانونی برگزار کننده انتخابات و تایید غیر مستقیم احتمال وقوع تقلب را تدارک دیده و در میتینگ های انتخاباتی خویش اذهان عمومی را در راستای ایجاد تشنج در جامعه آماده کرده بودند حال آنکه رهبری معظم انقلاب بارها نسبت به شیوع این شیوه غلط هشدار دادند و پس از آن نیز بر تداوم ادعای تقلب گسترده در انتخابات بدون ارائه مستندات محکمه­پسند و ایجاد التهابات خیابانی که حاصل آن، ظلم مسلم به نظام اسلامی و جرمی بزرگ بود، انتقاد کردند: «در همین مسائل اخیر، مسائل را باید اصلی و فرعی کرد. مسئله اصلی چیست، یک سلسله مسائل فرعی هم پیرامون اوست. نه اینکه آن مسائل فرعی کم اهمیت است، اما مسئله اصلی اهمیتش بیشتر از آنهاست. مسئله اصلی در این قضایای اخیر اصل انتخابات بود. زیر سوال بردن اصل انتخابات بزرگترین جرمی بود که انجام گرفت. چرا شما نسبت به این جرم چشم­تان را می بندید؟ این همه زحمت کشیده بشود، مردم بیایند، یک شرکت به این عظمت، یک نصاب شکنی، یک رکورد شکنی در دنیا در مردم سالاری، در دموکراسی ای که این قدر ادعایش را می کنند انجام بگیرد، بعد یک عده مفت و مسلم بیایند بدون استدلال، بدون دلیل، همان فردای انتخابات بگویند: انتخابات دروغ است، این کار کوچکی است؟ این جرم کمی است؟» (ششم آبان 1389 در جمع نخبگان دانشگاهی)

2- رهبر فرزانه انقلاب در بیانات شان در خطبه های نماز جمعه 14 بهمن ماه امسال در توصیه ای حکیمانه فرمودند: «کسانی که در این انتخابات رأی نمی‌آورند حتماً مراقب باشند که کلاهی که بر سر رای نیاوردگان انتخابات ۸۸ رفت بر سر آنها نرود».

این کلام پیر دلسوخته انقلاب امروز هشداری است برای کسانی که ظرفیت خود را برای وارد شدن به میدان سیاست بالا نبرده اند و در فراز و نشیب های تاریخی احتمال سقوط همیشگی شان می رود. بیان امروز ولی فقیه زمان فرصت مناسبی را پیش روی کسانی قرار می دهد تا به خوبی با خدای خود خلوت نمایند و در صورت عدم پیروزی در انتخابات پذیرای رای آحاد مردم باشند.

امروز مردم هوشیار ایران اسلامی به فراست، تفاوت میان اعتقاد راستین به اندیشه های حضرت روح الله و وانمود کردن بدان را می دانند و  پرسش های فراوانی از سران فتنه 88 پیرامون نفاق و تظاهرشان به همسویی با امام امت را مطالبه می کنند.

کاندیداهای مجلس نهم نیز باید بدانند عدم پذیرش رای ملت در انتخابات مایه مردود شدن و گاه سقوط سهمگین از آرمان های امام و شهدا را در پی خواهد داشت و در صورت ایستادگی در برابر اراده ملی سرنوشتی بهتر از فتنه گران سال های گذشته در انتظارشان نخواهد بود چرا که مردم ایران اسلامی در بزنگاه های تاریخی  اثبات نموده اند که بر سر آرمانهای انقلاب اسلامی با احدی پیمان اخوت نبسته اند و ملاکشان در همه حال به گفته پیر جماران «وضعیت حال افراد» می باشد.

منبع:

http://asarefetneh.ir/index.php?option=com_content&view=article&id=585:88-&catid=15:1389-11-15-00-25-50&Itemid=37

/ 0 نظر / 4 بازدید