ائتلافی ناهمگون برای فتح بهارستان

با مرور بیانات رهبر فرزانه انقلاب درباره حوادث پس از انتخابات 88 و چگونگی شکل گیری ائتلاف برای فتنه، می توان با نگاهی روشن به تحلیل واقع نگرانه ای از رویدادهای امروز ایران اسلامی دست یافت.

«زیر سوال بردن اصل انتخابات بزرگترین جرمی بود که انجام گرفت. چرا شما نسبت به این جرم چشم¬تان را می بندید؟ این همه زحمت کشیده بشود، مردم بیایند، یک شرکت به این عظمت، یک نصاب شکنی، یک رکورد شکنی در دنیا در مردم سالاری، در دموکراسی ای که این قدر ادعایش را می کنند انجام بگیرد، بعد یک عده مفت و مسلم بیایند بدون استدلال، بدون دلیل، همان فردای انتخابات بگویند: انتخابات دروغ است، این کار کوچکی است؟ این جرم کمی است؟» ( 1389.8.6 در جمع نخبگان دانشگاهی)

«خب، اینها ایجاد فتنه میکند؛ یعنى فضا را فضاى غبارآلود میکند. شعار طرفدارى از قانون میدهند، عمل صریحاً بر خلاف قانون انجام میدهند. شعار طرفدارى از امام میدهند، بعد کارى میکنند که در عرصه‌ى طرفداران آنها، یک چنین گناه بزرگى انجام بگیرد؛ به امام اهانت بشود، به عکس امام اهانت بشود. این، کار کمى نیست؛ کار کوچکى نیست. دشمنان از این کار خیلى خوشحال شدند. فقط خوشحالى نیست، تحلیل هم میکنند. بر اساس آن تحلیل، تصمیم میگیرند؛ بر اساس آن تصمیم، عمل میکنند؛ تشویق میشوند علیه مصالح ملى، علیه ملت ایران. اینجا آن چیزى که مشکل را ایجاد میکند، همان فریب، همان غبارآلودگى فضاست... یک کلمه‌ى حق را با یک کلمه‌ى باطل مخلوط میکنند، حق بر اولیاء حق مشتبه میشود. اینجاست که روشنگرى، شاخص معیّن کردن، مایز معیّن کردن، معنا پیدا میکند.» (دیدار با جمعی از طلاب و روحانیون، 1388.9.22)

«جریانی که اوایل انقلاب به جریان چپ مشهور بود و شعارهای خوبی می داد با وجود داشتن آدمهای باتقوا، از مراقبت و تقوای جمعی غافل شد و کار به جایی رسید که "فتنهگران ضد امام حسین علیه السّلام و ضد اسلام و امام "، به آنها تکیه کردند که این واقعیت نشان می دهد غفلت از تقوای جمعی، خطری بسیار بزرگ است.» ( 1390.3.8 - در دیدار نمایندگان مجلس شورای اسلامی)


جریان نفاق که در آستانه برگزاری انتخابات 22 خرداد 88 از ماه ها قبل از انتخابات در حرکتی فتنه انگیزانه با تشکیل کمیته صیانت ازآراء، عدم اعتماد به نهادهای قانونی برگزار کننده انتخابات و تایید غیر مستقیم احتمال وقوع تقلب را تدارک دیده بود و در میتینگ های انتخاباتی خویش اذهان عمومی را در راستای ایجاد تشنج در جامعه آماده کرده بود، اکنون مهره های به زعم خود "سفید" را برای شکل دهی ائتلافی نانوشته با جریان مشهور به "انحرافی" بسیج نموده و در رویای تسخیر سنگر به سنگر خانه ملت، با توسل به تنفس مصنوعی از سوی خواص بی بصیرت به سر می برد.


2- موضوع دوپینگ سیاسی جریان موسوم به اصلاح طلب ماجرایی است که در طول عمر سیاسی این جریان سابقه ای طولانی دارد. به یاد داریم در روزهای پایانی ریاست جمهوری خاتمی بود که هاشمی رفسنجانی با اعلام رضایت از عملکرد دولت اصلاحات اظهار داشت "رئیس این دولت" در مسیر سیاست‌های دوره مسؤولیت او گام برداشته و از این مقدمه نتیجه گرفت که دولت وی "پیشرفت کرده است". او گفت: «شاید اگر من هم می‌خواستم ادامه دهم به همین‌جا می‌رسیدم.»

این سخنان که در آستانه انتخابات ریاست‌جمهوری نهم ایراد شد، حامل پیام‌ معنی‌داری برای رئیس دولت اصلاحات بود که البته خاتمی آن را به خوبی دریافته بود. خاتمی که خود را بدهکار حمایت هاشمی از خود و عملکرد 8 ساله دولتش می‌دید، برای جبران آن به دفاعی غیرعلنی از هاشمی در انتخابات ریاست‌جمهوری نهم پرداخت.

این رفتار انتخاباتی خاتمی که آن روزها رئیس جمهور بود و برابر قانون حق نداشت تا به نفع کسی موضعگیری کند، موجب شد تا پوسترهای جدید انتخاباتی هاشمی با عکس خاتمی چاپ شود و در آن جملاتی از خاتمی که در حمایت از هاشمی بیان کرده بود،منتشر گردد.
اکنون در راستای سناریوی دوپینگ سیاسی اصلاح طلبان می توان به دیدارهای مکرر هاشمی رفسنجانی با حامیان موثر در فتنه 88 اشاره نمود. به گفته آگاهان سیاسی دیدار اخیر آقای هاشمی رفسنجانی با برخی از اصلی‌ترین روحانیون فعال در فتنه 88 در حوزه علمیه قم در راستای زنده نگاه داشتن جریان تمامیت خواه اصلاحات تحلیل می شود. در حالی که رسانه‌های نزدیک به هاشمی رفسنجانی دیدار اخیر وی با برخی از روحانیون را دیدار با علمای قم! عنوان کرده اند، اما بررسی‌ها حاکی از آن است که برخی روحانیون حاضر در این دیدار از عوامل فتنه 88 در قم بوده‌اند که نه تنها بارها مورد انتقاد طلاب قرار گرفته‌اند بلکه در برخی از اغتشاشات خیابانی به دلیل هدایت و رهبری اغتشاشات، توسط نیروی انتظامی بازداشت شده بودند.
بازی دوگانه محمد خاتمی نیز که از یک طرف خود را در مجموعه نظام تعریف و بر حرکت در چهارچوب قانون اساسی تاکید می‌کند و از یکسو خود را حامی هنجارشکنان، قانون‌شکنان و عوامل اصلی و پیاده نظام پنجه‌افکنان بر چهره نظام در فتنه سال 88 نشان می‌دهد تا از چشم ضدانقلاب و اپوزیسیون نیفتد، فقدان اعتقاد راسخ وی به مبانی گفتمان امام و انقلاب را روایت می کند.


3- یارگیری از میان چهره های مطرود حاکمیت و برقراری ائتلاف ناموزون انتخاباتی از جمله شیوه های رایج میان جریانات بحران آفرین است. به گفته اغلب تحلیل گران سیاسی هر گاه معیارهای قابل ارزیابی به میزان های غیرقابل ارزیابی تبدیل شود باید به آن مشکوک شد.
عباس امیری فر رئیس شورای فرهنگی نهاد ریاست جمهوری و از عناصر مرتبط با "جریان انحرافی" صراحتا درگفتگو با روزنامه شرق می گوید: اصولگرا نیستیم... اصلاح طلبان درلیست انتخاباتی ما هستند... (روزنامه شرق 1390.2.10)

اما دیدگاه صادق زیباکلام که به عنوان یکی از حامیان جدی اصلاح طلبان شناخته می شود استراتژی اصلاح طلبان را برای ورود به کانون قدرت برملا می سازد: «اصلاحطلبان باید همواره به جریاناتی کمک کنند که این جریانات طرفدار آزادی، حاکمیت قانون، دموکراسی و آزادی بیان هستند. اگر آقای رحیم مشایی طرفدار آزادی است، باید از او حمایت کنیم.»
زیباکلام در حقیقت نگاه نتیجه گرایانه و ابزاری اصلاح طلبان را ناخواسته به رخ می کشد و با تمجید از عناصر بدنام معتقد است: «مشایی برای اصلاح طلبان قابل احترام است» (هفته نامه دانشجویان –1390.3.28)

همچنین مصطفی کواکبیان نماینده اصلاح طلب مجلس درباره ائتلاف اصلاح طلبان می گوید: ائتلاف انتخاباتی با ائتلاف جبهه ای فرق می کند یعنی هیچ وقت جبهه اصلاحات با جبهه اصولگراها ائتلاف نمی کنند اما برای انتخابات ائتلاف صورت می گیرد! (خبرنامه دانشجویان ایران –1390.4.13)

گویا سیلی خوردگان از ملت مسئله انتخابات را صرفا ابزاری برای دستیابی به قدرت می دانند ، غافل از اینکه مقام معظم رهبری همواره تاکید داشته اند: «کسانى‌که براى انتخابات خود را نامزد می‌کنند، بدانند که انتخابات یک وسیله‏اى است براى بالا بردن توان کشور، براى آبرومند کردن ملت؛ انتخابات فقط ابزارى براى قدرت‏طلبى نیست ... » (1388.1.1 در جمع زائران حرم رضوی)
شواهد و قرائن حاکی از این است که جمعی از اصحاب فتنه 88 مشغول طراحی سناریویی پیچیده هستند تا به ظن خود با فریب نظام خود را در پوشش جریان انحرافی اصول گرایان به نظام تحمیل نمایند . اخبار منتشره حاکی از آن است که همسویی بعضی جریانات انحرافی ودرپیش گرفتن خط واسطی که گرایش اصلاح طلبانه آن درخشش بیشتری داشته است ، بعضی از فتنه گران به خصوص لایه های تند این جریان که قصد براندازی نظام را داشته است را به طمع انداخته تا از این فضا و انشقاقی که در بعضی لایه های انحرافی اصولگرایان افتاده است بهره برداری نموده و با تشدید این جریان و گسترش زاویه بوجود آمده ، و با این تحلیل که رونق این طیف افزون خواهد شد و راه در پیش گرفته شده به تسلط برانتخابات ومراکز قانونی خواهد انجامید ، بهره برداری نمایند .


با کنار هم قرار دادن مواضع آشکار و پنهان عناصر موثر در فتنه 88 و حامیان جریان موسوم به "انحرافی" به وجود برقراری ائتلافی ناهمگون در آستانه برگزاری نهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی پی خواهیم برد.

 


جریان انحرافی همواره طرح چالش مستمر را در دستور کار خود قرار داده است؛ طرحی که بر اساس آن می کوشد تا با ایجاد چالش های گوناگون برای نظام از فضای گل آلود ایجاد شده به نفع خود بهره برداری کند و اهداف قدرت طلبانه خود را در آستانه انتخابات مجلس نهم و متعاقب آن ریاست جمهوری یازدهم محقق کند؛ هر چند که ملت با بصیرت ایران اسلامی به پشتوانه مقتدایشان امام خامنه ای؛ اجازه نفوذ دست های ناپاک را به خانه ملت نخواهند داد و مدبرانه، حذف تاریخی منحرفین از آرمانهای امام و رهبری را رقم خواهند زد./

 

منبع:

 

http://asarefetneh.ir/index.php?option=com_content&view=article&id=584:1390-11-18-08-17-46&catid=15:1389-11-15-00-25-50&Itemid=37

 

/ 0 نظر / 4 بازدید