" چهلم منتظری " اوج حقارت یک جنبش !! + عکس و فیلم

" چهلم منتظری " اوج حقارت یک جنبش !!

مراسم "چهلم منتظریِ مخلوع" در حالی امروز جمعه 9/11/88 در قم برگزار شد که اثری از آن حضور میلیونی!!! سبزهای لجنی علی رغم تبلیغات گسترده آنها دیده نمی شد. شاید مجموع حاضران در مراسم به هزار نفر هم نمی رسید و این حالی بود که تعداد کسانی که از نمادهای سبز استفاده کرده بودند انگشت شمار بود.

سبزها از مدتها قبل در صدها سایت و وبلاگ برای این مراسم فراخوان زده بودند و حتی تیزری با عنوان "عطر یاس" تولید کرده بودند اما نتوانستند خاطره آن دوشنبه سیاه(تشییع جنازه) را زنده کنند.

 

این مراسم در محاصره مردم ولایتمدار قم و با آرامش همراه با ترس آنها برگزار شد. جمعی دیگر از امت حزب الله نیز در حسینیه شهدای خیابان صفائیه با برگزاری دعای سمات و سخنرانی حجت الاسلام احمد پناهیان آمادگی خود را برای حضور در صحنه اعلام کرده بودند.

 

هر چند دو روز قبل از این مراسم اکبر هاشمی رفسنجانی همفکران خود را از دانشگاه ادیان و مذاهب و دانشگاه مفید قم فراخوانده بود و از آنجا برای قم و رئیس جامعه مدرسین حوزه علمیه پیام تهدید فرستاده بود که "بوی توطئه می آید"، اما این تدارک به سرانجام نرسید و مراسم چهلم بدون حتی یک شعار سیاسی به نفع سران فتنه و سبزها، برگزار شد. و این در حالی بود که مردم قم با در دست گرفتن تصاویر مقام معظم رهبری در جلو بیت منتظری و صانعی و همچنین در خیابانهای اطراف حضور پررنگی داشتند.

 

با اینکه تعداد زیادی از تصاویر منتظری توسط مسئولین جلسه توزیع شده بود اما تعداد کمی از حضار، حاضر به در دست گرفتن عکس آن مخلوع شدند.

از حاشیه های جالب مراسم این بود که وقتی سخنران نام منتظری مخلوع را می برد حاضران سه صلوات می فرستادند اما در هنگام بردن نام حضرت امام خمینی(ره) صلوات نمی فرستادند و تنها مردم ولایتمدار قم در این هنگام صلوات میفرستادند.

 

لازم به ذکر است مراسم مذکور با اجازه مسئولین امنیتی استان و همچنین با حفاظت نیروی انتظامی برگزار شد

اما اگر سبزها در آن دوشنبه سیاه قم(مراسم تشیع جنازه منتظری) از پیام کریمانه مقام معظم رهبری سوء استفاده نکرده بودند؛ شاید مسئولین بیت منتظری میتوانستند مراسمات بعدی را برگزار کنند ولی این خطای استراتژیک سبزهای مهاجر که از تهران و اصفهان و نجف آباد آمده بودند باعث شد پشتوانه های جنبش سبز در قم(مانند مجمع مدرسین، بیت صانعی و ...) در معرض خروش مردم ولایتمدار و انقلابی قم بگیرد، به نحوی که مراسم شب اول مرگ او در مسجد اعظم و مراسم شب های بعد توسط امت حزب الله قم به طور کامل تسخیر شد و حتی اثری از مسئولین برگزاری مراسم هم دیده نشد.

 مراسم شب های سوم و هفتم و حتی مراسم مجمع مدرسین در روز عاشورا نیز به تعطیلی کشیده شد. سبزها چهل روز پیش آمدند اما پشت سرشان را خراب کردند و سران آنها دیگر جایگاهی در قم نخواهند داشت.

فیلم مراسم شب اول مرگ منتظری را از اینجا دانلود کنید.

/ 0 نظر / 4 بازدید