حمله ناو جنگی آمریکا به یک شناور

به گفته شاهدان ، سرنشینان این شناور چهار هندی و دو اماراتی بوده اند، مقامات آمریکایی مدعی هستند این شناور بیش از حد به ناو آمریکایی نزدیک شده بود.

نیروی دریایی آمریکا نیز اعلام کرد روز دوشنبه یک ناوچه جنگی این کشور در نزدیکی بندر جبل علی امارات متحده عربی به سوی یک قایق کوچک شلیک کرده است .

نیروی دریایی آمریکا ادعا کرد ، در پی بی توجهی ساکنان این قایق به هشدارهای ناو آمریکایی ، مورد هدف قرار گرفت است.

در همین حال ، ده‌ها پلیس و مقام امنیتی امارات در بندر کوچک دوبی که قایق مورد نظر به آنجا منتقل شده است حضور یافتند.

قایق هدف گرفته شده شبیه یک قایق ماهیگیری است که 9 متر طول دارد و با سه موتور کار می‌کند.

امدادگران یک نفر از افراد مجروح شده را به بیمارستان منتقل کرده‌اند.

این درحالی است که مقامات اماراتی بلافاصله قایق مورد نظر را به مکان دیگری منتقل کرده اند.

براساس این گزارش، یک مقام اماراتی حاضر در صحنه نیز مرگ این یک نفر را تایید کرد اما به دلیل حساس بودن موضوع نخواست نامش فاش شود.
در ماه های اخیر به دنبال اعمال تحریم های یکجانبه غرب علیه ایران ،تنش ها در منطقه خلیج فارس و تنگه هرمز رو به افزایش گذارده است .

جمهوری اسلامی اعلام کرده است در صورتی که برخی کشورها با ماجراجویی منافع ملت ایران را تهدید کنند، اجازه صادرات نفت از تنگه هرمز گرفته خواهد شد.

آمریکا نیز در واکنش به مواضع جدی برخی از مقام های نظامی وسیاسی کشورمان چند ناو و کشتی مین روب به منطقه اعزام کرده است .

به گفته فیل فلین تحلیلگر گروه پرایس فیوچر در شیکاگو ، افزایش قیمت امروز نفت به دنبال حادثه شلیک ناوچه آمریکایی نشان دهنده میزان حساسیت و شکنندگی وضعیت در منطقه خلیج فارس است.

کارشناسان بین المللی با تاکید بر توانایی ایران بر بستن تنگه هرمز و مختل کردن صادرات نفت جهانی هشدار داده اند که هرگونه ماجراجویی آمریکا در منطقه خلیج فارس می تواند به افزایش بی سابقه قیمت نفت انجامیده و تاثیر مخربی بر اقتصاد اروپا و آمریکا بر جای بگذارد.

 

درگیری ناو آمریکایی با یک شناور؛افزایش بهای نفت حمله ناو جنگی آمریکا به یک شناور در سواحل امارات ، بهای نفت را با یک دلار و 11 سنت افزایش به بشکه ای 103دلار و 51 سنت رساند.  انتشار خبر درگیری ناو نظامی آمریکایی با یک قایق اماراتی در نزدیکی بندر جبل علی در نزدیکی شهر دبی، موجب افزایش دوباره و ناگهانی بهای نفت خام در بازارهای جهانی شد.  حمله ناو جنگی آمریکا به یک شناور در سواحل امارات ، بهای نفت را به یکباره بیش از یک دلار افزایش داد ، طوری که قیمت هر بشکه نفت دریای شمال "برنت با یک دلار و 11 سنت افزایش به بشکه ای 103دلار و 51 سنت رسید .  گزارش های رسیده حاکیست در حمله ناو جنگی آمریکا به یک شناور ماهیگیری در بندر "جبل علی " امارات یک نفر کشته و سه نفر مجروح شدند. به گفته شاهدان ، سرنشینان این شناور چهار هندی و دو اماراتی بوده اند، مقامات آمریکایی مدعی هستند این شناور بیش از حد به ناو آمریکایی نزدیک شده بود. نیروی دریایی آمریکا نیز اعلام کرد روز دوشنبه یک ناوچه جنگی این کشور در نزدیکی بندر جبل علی امارات متحده عربی به سوی یک قایق کوچک شلیک کرده است .  نیروی دریایی آمریکا ادعا کرد ، در پی بی توجهی ساکنان این قایق به هشدارهای ناو آمریکایی ، مورد هدف قرار گرفت است.  در همین حال ، ده‌ها پلیس و مقام امنیتی امارات در بندر کوچک دوبی که قایق مورد نظر به آنجا منتقل شده است حضور یافتند. قایق هدف گرفته شده شبیه یک قایق ماهیگیری است که 9 متر طول دارد و با سه موتور کار می‌کند. امدادگران یک نفر از افراد مجروح شده را به بیمارستان منتقل کرده‌اند.  این درحالی است که مقامات اماراتی بلافاصله قایق مورد نظر را به مکان دیگری منتقل کرده اند.  براساس این گزارش، یک مقام اماراتی حاضر در صحنه نیز مرگ این یک نفر را تایید کرد اما به دلیل حساس بودن موضوع نخواست نامش فاش شود. در ماه های اخیر به دنبال اعمال تحریم های یکجانبه غرب علیه ایران ،تنش ها در منطقه خلیج فارس و تنگه هرمز رو به افزایش گذارده است . جمهوری اسلامی اعلام کرده است در صورتی که برخی کشورها با ماجراجویی منافع ملت ایران را تهدید کنند، اجازه صادرات نفت از تنگه هرمز گرفته خواهد شد. آمریکا نیز در واکنش به مواضع جدی برخی از مقام های نظامی وسیاسی کشورمان چند ناو و کشتی مین روب به منطقه اعزام کرده است . به گفته فیل فلین تحلیلگر گروه پرایس فیوچر در شیکاگو ، افزایش قیمت امروز نفت به دنبال حادثه شلیک ناوچه آمریکایی نشان دهنده میزان حساسیت و شکنندگی وضعیت در منطقه خلیج فارس است. کارشناسان بین المللی با تاکید بر توانایی ایران بر بستن تنگه هرمز و مختل کردن صادرات نفت جهانی هشدار داده اند که هرگونه ماجراجویی آمریکا در منطقه خلیج فارس می تواند به افزایش بی سابقه قیمت نفت انجامیده و تاثیر مخربی بر اقتصاد اروپا و آمریکا بر جای بگذارد.
/ 0 نظر / 5 بازدید