ایرانیان و آغاز زمینه سازى براى ظهور حضرت مهدى (ع)

نویشنده صفر حبیبی مشکینی 06/10/1388

کلیه منابع روایى شیعه و سنی سخن از این دارند که ایرانیان زمینه ساز حکومت آن حضرت و آماده کننده مقدمات فرمانروائى وى مى باشند.

مراحل قیام ایرانیان بدین قرار است:

مرحله اول: از آغاز نهضت آن توسط مردى از قم تا ورودشان در جنگ .

مرحله دوم: داخل شدن در جنگى طولانى، تا اینکه خواسته هاى خویش را بر دشمن تحمیل می کنند.

مرحله سوم: قانع نشدن به خواسته هاى نخستین خود که اعلام کرده بودند و بپا شدن قیام همه جانبه آنان.

مرحله چهارم: سپردن پرچم اسلام بدست تواناى حضرت مهدى علیه السلام و شرکت جستن آنها در نهضت مقدس آن حضرت.(1)

ایران اکنون در مرحله سوم است، آیا قیام عمومی مردم ایران اکنون با دفاع از حریم ولایت فقیه و سرکوب یزیدیان به مرحله اکمال خود رسیده است؟

 

* روایات در مورد ایران عصر ظهور چه می گویند؟

* آیا این پرچم انقلاب ایران به دست امام معصوم خواهد رسید؟

اما آن چه که ما را بیش تر امیدوار می کند روایت زیر است:

امام محمدباقر(ع) می فرمایند"

«گوئیا مى بینم گروهى از مشرق زمین خروج مى نمایند و طالب حق اند اما آنها را اجابت نمى کنند، مجددا بر خواسته هاشان تاءکید دارند، اما مخالفان نمى پذیرند وقتى چنین وضعى را مشاهده مى کنند شمشیرها را بدوش کشیده در مقابل دشمن مى ایستند اینجاست که پاسخ مثبت مى گیرند اما این بار، خودشان نمى پذیرند تا اینکه همگى قیام مى کنند... و درفش هدایت را جز به دست تواناى صاحب شما (حضرت مهدى (ع) به کسى دیگر نمى سپرند، کشته هاى آنان شهید محسوب مى شوند اما اگر من آن زمان را درک مى کردم خویشتن را براى یارى صاحب این اءمر نگه مى داشتم.»(2)

این روایت در مورد ایرانیان است که تمام زوایای آن تحقق یافته و تنها قسمت آخر است که هنوز تحقق نیافته است یعنی یاری صاحب الامر.

این عبارت گویاى این نیز هست که فاصله نهضت ایرانیان تا ظهور آن حضرت از مدت عمر یک انسان بیشتر نخواهد بود چون ظاهر گفته امام باقر (ع) این است که اگر نهضت آنها را درک کند خویش را حفظ نماید و این بطور طبیعى است نه به سبب معجزه و همین دلیل بسیار مهمى است بر اینکه ما در حال حاضر وارد دوران ظهور آن حضرت شده ایم و هم چنین نزدیک بودن نهضت ایرانیان و پیوند آن به زمان ظهور آن حضرت.

 

* آیا ما آماده پذیرش نعمت بزرگ الهی یعنی حضور مستمر امام معصوم در جامعه هستیم؟

مسلم است که هر چه ما از عصر امام على(ع) بیشتر فاصله گرفتیم از میزان حضور امامان معصوم در متن وقایع جامعه کاسته شده، و فشار و تهدیدات خلفاى جور از یک سو و نااهلى مردم زمانه از سوى دیگر سبب مى گردد که روز به روز ازتعداد یاران باوفا در گرداگرد ائمه عصر کم شده و در نتیجه ایشان خود را در غربت و تنهایى بیشترى احساس کنند.

جامعه اسلامى روز به روز لیاقت خود را براى پذیرش امام معصوم بیشتر از دست داده بود تا جایى که هر چه به عصر غیبت صغرى نزدیکتر مى شدیم از ارتباط مستقیم ائمه با مردم و حضور عملى ایشان در جامعه کمتر مى شود.

میان قابلیتها و شایستگیهاى ذاتى مردم براى پذیرش امام معصوم و میزان حضور امام در جامعه ارتباطى متقابل وجود دارد به هر اندازه که جامعه شایستگى و لیاقت خود را از دست داده و از ارزشهاى الهى فاصله بگیرد، امام معصوم نیز که یکى از تجلیات رحمت الهى به شمار مى آید، از جامعه فاصله گرفته و از حضور خود در جامعه مى کاهد. چرا که رحمت الهى در جایى فرود مى آید، که سزاوار رحمت باشد.

شاهد بر این مدعا روایتى است که از امام محمد باقر(ع) نقل شده و در آن آمده است :

اذا غضب الله تبارک و تعالى على خلقه، نحانا عن جوارهم.(3)

هنگامى که خداوند از آفریدگانش خشمگین شود، ما (اهل بیت) را از مجاورت با آنها دور مى سازد.

امام عصر(ع) دربیان علت تاخیر ظهور مى فرمایند:

لو ان اشیاعنا، وفقهم الله لطاعته، على اجتماع من القلوب فى الوفاء بالعهد علیهم، لما تاخر عنهم الیمن بلقائنا و لتعجلت لهم السعادة بمشاهدتنا على حق المعرفة و صدقها منهم بنا.(4)

اگر چنان چه شیعیان ما، که خداوند توفیق طاعتشان دهد، در راه ایفاى پیمانى که بر دوش دارند همدل مى شدند، میمنت ملاقات ما از ایشان به تاخیر نمى افتاد. و سعادت دیدارما زودتر نصیب آنان مى گشت، دیدارى بر مبناى شناختى راستین، و صداقتى از آنان نسبت به ما.

آیا این امواج خروشان مردمی و این حضور عاشقانه  این بار نیز می تواند نقطه آغازی برای انقلابی بزرگ باشد، انقلابی که نه تنها ریشه نفاق و دو رویی در ایران اسلامی بلکه ظلم و ستم موجود در جهان را برکند؟! آیا خروش مردم ایران در دفاع از ولایت فقیه  شایستگی حضور امام معصوم در جامعه را فراهم خواهد کرد؟

 

* حوادث و تحولات اخیر ایران (به ویژه اغتشاشات عاشورا) چه ارتباطی با ظهور دارد؟

* آیا حضور شیعیان ایران در صحنه و دفاع از حریم ولایت فقیه شروعی برای تحولات بزرگ نزدیک به ظهور می باشد؟

* آیا قیام شیعیان حسین علیه شیعیان یزید و متواری ساختن آن ها نویدی برای قیام عمومی ایران نزدیک به ظهور است؟

قیام عمومی مردم ایران همان طور که گفته شد زمینه ساز ظهور هست، این قیام از محرم 56 شعله ور تر شده و در آستانه محرم 88 به اوج خود رسیده و اکنون منتظر خروش مردم بعد از عاشورای 88 برای کندن ریشه یزیدیان زمان هستیم.

این بصیرت و این شور و شعور و این حضور عاشقانه مردمی، اصلی ترین زمینه لازم برای  ظهور مهدی فاطمه(عج)  است، حضوری با محبت و عشق که حصنی حصین برای امام زمان (عج) در جامعه فراهم می کند که کوردلان و منافقان حتی افکار پلید و شیطانی را از مخیله ناقص خود دور می کنند و اینک این اتفاق مبارک در جامعه ما و در میان توده های مردمی منتظران مهدی(عج) افتاده است، اینک مقام معظم رهبری(مدظله) بعنوان نائب امام زمان(عج) از چنان جایگاه رفیعی در جامعه برخوردار است که حتی منافقین بزدل نیز برای ادامه حیات ننگین خویش ناچار از تمسک به آنند و اهانت به عزای حسینی خروش حماسی و طوفانی امت حزب الله را در پی دارد و اینها همه یعنی اینکه زمینه حضور و ظهور امام حق، انسان کامل و محبوب دل مستضعفین و صالحان فراهم شده است، چه بدانیم و چه ندانیم!

اکنون همزمان با فرونشاندن تحرکات عوامل فتنه گر داخلی، هسته های مقاومت و امواج بزرگ طوفان زای مردمی در بسیاری از کشورها شکل گرفته و جهان در انتظار آغاز تحولات بزرگ منطقه ای و تسخیر کاخهای پوسیده ظلم و ستم مزدوران است، از سویی دیگر هماهنگی های آشکاری در خاورمیانه برای آغاز حرکت بزرگ و وحشتناک اشرار (که در روایات شریف از آن بعنوان خروج سفیانی نام برده می شود) برای تسلط دوباره بر این شاهرگ حیاتی و تاریخی جهان و کنترل یا  نابودی اسلام انقلابی وجود دارد.

پس شما ای شیعیان و منتظران مهدی فاطمه! منتظر تحولات بزرگ و سرنوشت سازی باشید که دست آخر به ظهور حضرت مهدی(عج) منجر خواهد شد.

صبح نزدیک است!

 

پی نوشت ها:

1. علی کورانی، عصر ظهور

2. بحار ج 52 ص 243

3. کلینی، اصول کافی، ج 1، کتاب الحجه، فی باب الغیبه، ص 343، ح 31

4. مجلسی، بحار الانوار، ج 53، ص 177 

 

 

/ 2 نظر / 4 بازدید
relax

نگفتی با این همه چرا ظهور امام زمان در عراق یا عربستانه نه ایران... مردم ایران اگه زمینه ساز باشن پیروان قابل اطمینانی نیستن.

رضا

تا او چه بخواهد.