سفیر انگلیس ادب سفیر بودن را بیاموزد

واکنش رئیس کمیسیون امنیت ملی به اظهارات گستاخانه سایمون گس:
سفیر انگلیس ادب سفیر بودن را بیاموزد

خبرگزاری فارس: بروجردی با محکوم کردن ضرب و شتم و مجروح کردن دانشجویان انگلیسی توسط دولت بریتانیا گفت: به‌نظر می‌رسد مأموریت سفیر انگلیس در تهران به‌جای تنظیم روابط 2جانبه تخریب روابط است زیرا اظهارات وی نشان‌دهنده این واقعیت است که او باید ادب سفیر بودن را بیاموزد.


به گزارش خبرگزاری فارس، علاء‌الدین بروجردی رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس طی بیانیه‌ای اظهارات گستاخانه و مداخله‌جویانه سایمون‌گس سفیر انگلیس در ایران را محکوم کرد.

در بیانیه بروجردی آمده است: به نظر می‌رسد ماموریت سایمون گس در تهران به جای تنظیم روابط دو جانبه تخریب روابط است چرا که اظهارات وی نشان دهنده این واقعیت است که او باید ادب سفیر بودن را بیاموزد.

وی در این بیانیه می‌افزاید: سفیر انگلیس در شرایطی این مطالب را در سایت سفارت انگلیس نوشته است که افکار عمومی جهان به شدت نگران نقض فاحش حقوق بشر در این کشور است.

رئیس کمیسیون امنیت ملی در ادامه تاکید می‌کند: ضرب و شتم وحشیانه هزاران دانشجوی بی دفاع انگلیسی، حملات بی رحمانه به آنها و مجروح کردن شمار زیادی از دختران و پسران دانشجو مصداق بارز تحمل نکردن صدای مخالف و نبود آزادی برای دانشجویان معترضی است که خواسته‌های صنفی خود را به صورت مسالمت آمیز مطرح کرده‌اند.

بروجردی به سفیر انگلیس توصیه کرد چشمان خود را باز کند و ببیند در جمهوری اسلامی ایران مخالفان حتی کسانی که در راس فتنه بودند و هستند و خرسندی انگلیس را فراهم کردند چگونه و با چه ادبیاتی علیه دولت و سیاست‌های نظام موضع‌گیری می‌کنند، می‌گویند و می‌نویسند و در زندان هم نیستند.

وی در ادامه تاکید می‌کند: سایمون گس بداند که ملت هوشمند ایران به خوبی از توطئه‌های متعدد انگلیس در منطقه از عراق گرفته تا افغانستان، فلسطین، لبنان و نقش تخریبی جدی انگلیس در تحریم‌های فرا منطقه‌ای و نقش مخرب در مذاکرات اخیر ژنو به خوبی مطلع هستند و نمایندگان ملت بزرگ ایران به هنگام پاسخ این گستاخی‌ها را می دهند.

/ 0 نظر / 4 بازدید