سند مخالفت ژنرال های آمریکا با حمله نظامی به ایران

مزمان با سفر 'نتانیاهو' به آمریکا و تشویق آمریکایی ها به حمله نظامی به ایران ، برخی ژنرال های عالی رتبه آمریکائی با انتشار یک متن ضد جنگ بصورت آگهی در مطبوعات این کشور، خواهان پرهیز اوباما از همراهی با اسرائیل و حمله نظامی به ایران شدند

به گزارش سرویس سیاسی جام نیوز، سایت پیک نت (Peyknet)پنج شنبه 8 مارس(18 اسفند) نوشت: «به دنبال افزایش احتمال مداخله نظامی به ایران برخی از ژنرال های آمریکایی در یک آگهی روزنامه ای پیام " جنگ نکن" را به اوباما دادند.»
پیک نت اضافه کرد: «همزمان با سفر "نتانیاهو" نخست وزیر اسرائیل به آمریکا و دیدار با مقامات کاخ سفید و حتی ژنرال های آمریکا که همگی بر پایه تشویق حمله نظامی به ایران بود، برخی ژنرال های عالی رتبه آمریکائی با انتشار یک متن ضد جنگ به صورت آگهی در مطبوعات این کشور، خواهان پرهیز اوباما از همراهی با اسرائیل و حمله نظامی به ایران شدند.»
بر اساس این گزارش، در این آگهی که به صورت یک صفحه کامل در واشنگتن پست منتشر شده آمده است: «جناب رئیس جمهور! هر چند ارتش آمریکا از نیرومند ترین قوای جهانی است، اما هر ادعای تهدیدی نیازمند پاسخ نظامی نیست. تا زمانی که حمله به آمریکا و یا متحدین آمریکا صورت نگیرد ضرورتی به پیشدستی نیست. جنگ باید آخرین گزینه باشد. سربازان جسور ما از شما انتظار دارند تا پیش از هر گونه اقدام نظامی که راهی بسیار سخت می باشد، به دنبال راه حل های سیاسی باشید. جلوگیری از یک ایران مسلح به سلاح هسته ای حق مشروع و خط قرمز شماست(!)، اما به نظر ما راه های حل مسئله به صورت سیاسی هنوز منتفی نیست و حل مسالمت آمیز مشکل کماکان محتمل است. ما اعتقاد داریم که بر خلاف آنچه که گفته می شود (اشاره به سخنان نتانیاهو) مداخله نظامی نه تنها تضمین کننده امنیت اسرائیل نیست، بلکه خطراتی را نیز برای اسرائیل در پی خواهد داشت. ما، شما را به مقاومت در برابر توصیه حمله به ایران دعوت می کنیم.»
سایت پیک نت در پایان افزود: «شواهد حاکی از آن است که حامی مالی این آگهی تمام صفحه ای در واشنگتن پست می باشد.»

 

 

/ 0 نظر / 4 بازدید