مقام معظم رهبري به مناسبت روز ارتش:

artesh.gif

نشاط ايمان آگاهانه، همراه با تصميم بايد در نيروهاي مسلح عمق و گسترش يابد.


خبرگزاري فارس:‌ رهبر معظم انقلاب اسلامي صبح امروز در ديدار جمعي از فرماندهان و پرسنل ارتش جمهوري اسلامي ايران، با اشاره به حمايت بي‌نظير ملت ايران از نيروهاي مسلح كشور تاكيد كردند: نشاط ايمان آگاهانه، همراه با تصميم و جديت بايد هرچه بيشتر در نيروهاي مسلح عمق و گسترش يابد.

فرمانده كل قوا با تبريك 29 فروردين روز ارتش افزودند: آنچه ارتش جمهوري اسلامي ايران را در ميان نيروهاي مسلح جهان ممتاز مي‌سازد پايبندي به مسائل معنوي، ايمان، دانش، همبستگي و روحيه فداكاري است.
حضرت آيت‌الله خامنه‌اي با اشاره به ائتلاف نانوشته و بي‌سابقه بلوكهاي قدرت در حمايت «تسليحاتي _ اطلاعاتي _ اقتصادي و سياسي» از رژيم بعثي عراق در جنگ تحميلي خاطرنشان كردند: در آن جنگ 8 ساله و نابرابر، ارتش، سپاه و بسيج برغم همه كمبودها و مشكلات، با تكيه بر ايمان و اراده، ضربات كوبنده‌اي به دشمن وارد آوردند و اجازه ندادند حتي يكي از اهداف ائتلاف غرب و شرق بر ضد ملت و كشور ايران، محقق شود.
ايشان، نيروهاي مسلح را حصار ملت و كشور برشمردند و افزودند: هنگاميكه نيروهاي مسلح، با ايمان به خدا و اعتماد به نفس، ايجاد امنيت براي ملت و كشور را اساسي‌ترين محور تصميم‌گيريهاي خود قرار دهند به افتخاراتي همچون جنگ 8 ساله دست خواهند يافت.
فرمانده كل قوا، مقاومت نكردن ارتش عراق بويژه گارد رياست جمهوري را در برابر متجاوزان، موجب ننگ ابدي دانستند و خاطرنشان كردند: جامعه بشري هميشه به مدافعان پراستقامت يك شهر و يك كشور، حتي در صورت شكست از دشمن، درود مي‌فرستد و از تسليم شدن آنان احساس شرم مي‌كند.
رهبر معظم انقلاب اسلامي، نداشتن ايمان را علت اصلي تسليم مفتضحانه ارتش عراق در برابر متجاوزين دانستند و افزودند: آنها، به رغم همه تجهيزات و امكانات خود، از داشتن شرافت يك ارتش آزاده كه دفاع از كشور و ملت را وظيفه خود مي‌داند، محروم بودند و به همين علت در حضيض ذلت، حضور دشمن بيگانه را در آب و خاك خود پذيرفتند.
ايشان در پايان سخنانشان، نيروهاي مسلح را موجب افتخار ملت، و مهرباني و حمايت مردم از ارتش، سپاه، و بسيج را موجب احساس عزت و سرافرازي نيروهاي مسلح برشمردند.
در ابتداي اين ديدار سرلشكر سليمي فرمانده كل ارتش، در گزارشي از فعاليتها و اقدامات نيروهاي سه گانه ارتش گفت: ارتش جمهوري اسلامي ايران با حضور مقتدرانه در مرزهاي آبي _ خاكي و هوايي، ضمن تلاش بي‌وقفه براي ارتقاء توانايي‌هاي رزمي و خودكفايي در توليد قطعات و ادوات مورد نياز، براي دفاع از اسلام و انقلاب و ايران، آمادگي كامل دارد.

/ 0 نظر / 5 بازدید