بیانیه بسیج دانشجویی در محکومیت سرکوب دانشجویان به دست پلیس انگلیس

بسیج دانشجویی دانشگاه های کشور با صدور بیانیه ای ضمن محکومیت رفتار حکام انگلیسی در برخورد با دانشجویان معترض این کشور، این اقدام را یادآور سلطه گری های بریتانیای کبیر در قرون گذشته و ظلم و ستم و استعمار و استثمار ملت های بی گناه در نقاط مختلف دنیا دانست.
به گزارش شبکه خبر دانشجو، سازمان بسیج دانشجویی دانشگاه های کشور در محکومیت ضرب و شتم دانشجویان انگلیسی از سوی پلیس این کشور با صدور بیانیه در روز شنبه عنوان کرد: امروز جهان شاهد ضرب و شتم دانشجویان و خرد شدن استخوان های جوانان معترض به حکومت پادشاهی انگلستان بود و مردم جهان به عینیت، دروغی بودن تمامی ادعاهای حقوق بشر غرب در نظام لیبرال دموکراسی را ا ز نزدیک مشاهده کرده و در این میان مردم انگلستان و به خصوص دانشجویان بی دفاع انگلیسی، طعم آزادی و حقوق بشر ادعایی حکومت انگلستان را زیر باتوم ها و مشت ها و لگدهای پلیس این کشور چشیدند.
درادامه این بیانیه آمده است: رفتار حکام انگلیسی در برخورد با دانشجویان معترض این کشور یادآور سلطه گری های بریتانیای کبیر در قرون گذشته و ظلم و ستم و استعمار و استثمار ملت های بی گناه در نقاط مختلف دنیا بود. چهره ای که از استکبار انگلیس به نمایش گذاشته شد، واقعیت انکارناپذیری بود که سال ها در پس پرده رنگارنگ دفاع از حقوق بشر و آزادی ادعایی صاحبان قدرت مخفی شده بود.
این بیانیه تاکید می کند: ما دانشجویان ایران اسلامی ضمن هم دردی و حمایت از دانشجویان و جوانان بی دفاع انگلیس، خواستار ایجاد فضایی آزاد و دموکراتیک برای پیگیری مطالبات دانشجویان و مردم انگلستان از حکام و صاحبان قدرت این کشور بوده و از مجامع حقوق بشری خواستار پیگیری نقض حقوق شهروندی در این کشور شده و درخواست محاکمه سران نظام پادشاهی انگلستان را در دادگاه های بین المللی داریم.

/ 1 نظر / 3 بازدید
آزاده

دوست عزیز کاش بسیج دانشجویی سرکوب دانش جویان خودمون رو هم محکوم میکرد. البته از جیره خوران حکومت انتظاری بیش از این نیست.[بازنده]